Супервізійні групові сесії Програми "Допомога допомагаючим"

Нині як ніколи потрібна підтримка спеціалістів(-ок), які надають допомогу потерпілим від наслідків війни, які й самі також переживають усі поточні страшні події. Необхідно пам’ятати, що допомагаючи іншим необхідно не забувати про себе, щоб була можливість продовжувати свою важливу роботу. Програма «Допомога допомагаючим» — це не тільки назва проєкту, але й площина для обміну досвідом однодумців. Активності Програми «Допомога допомагаючим» спрямовані на підвищення резильєнтності та спроможності представників(-ць) допомагаючих професій.
 
На участь у Програмі зареєструвалося 629 учасників та учасниць, які є представниками(-цями) психологічного, психосоціального та правничого напрямів діяльності. Це ще раз підкреслює необхідність створення та роботи проєктів, спрямованих на підтримку спеціалістів(-ок) допомагаючих професій.
 
Враховуючи широкий запит, в період листопад-грудень поточного року було проведено чотири супервізійні групові онлайнові сесії з тренерками Програми для розгляду кейсів з юридичної та психологічної практики учасників та учасниць. Завдяки спільній роботі групи та тренерок учасникам(-цям) вдалося розглянути під іншим кутом та пропрацювати саме ті справи, в яких у них виникали труднощі. Основна увага була спрямована на психологічні аспекти справ, оскільки в умовах сьогодення турбота про психологічне та ментальне здоров’я суспільства є одним із важливих чинників для відновлення нашої держави. Ми раді, що цю думку розділяють багато спеціалістів(-ок) допомагаючих професій.
 
«Сподобалось, що до уваги брався підхід, в якому проводиться робота з клієнтом, що кожен може висловити вільно свої міркування, що є підтримка і роз'яснення супервізора. Я йду не тільки з відповідями на своє питання (оскільки представляла випадок на обговорення), а й з розумінням, куди варто рухатись у роботі з клієнтом, якщо раптом здається, що зайшла у «глухий кут», про що варто пам'ятати в роботі з різними типами травми, які ресурси я можу ще додатково долучати до своєї роботи, чому так важливо проводити психоедукаційну роботу», поділилася досвідом участі у супервізії викладачка та психологиня Марина Сивець.
 
«Найцікавішими для мене були саме обговорення кейсів, а також обмін досвідом та методиками роботи. Це завжди цікаво і корисно почути різні підходи до вирішення проблем. На наступних заходах я сподіваюся на більше практичних прикладів і можливість обговорити конкретні ситуації, з якими можна зіткнутися в роботі. Також цікавлять нові підходи та тенденції у нашій галузі, які можна було б вивчити та обговорити разом», підкреслила необхідність проведення супервізій психологиня Владлена Пертик, учасниця Програми «Допомога допомагаючим».
 
«Безмежно вдячна за такі змістовні кейси та досвід колег. Я повністю задоволена зустріччю, маю позитивні емоції та багато чого почерпнула з роботи колег», підсумувала психологиня Вікторія Буланцева, учасниця супервізії Програми «Допомога допомагаючим».
 
Нагадуємо, починаючи з червня 2023 року нам вдалося провести 8 дводенних онлайн та офлайн тренінгів для спеціалістів(-ок) правничих, психологічних та психосоціальних спеціальностей. Тренінги були направлені не лише на теоретичну складову, а й на практичну. Під час теоретично-практичної частини учасники та учасниці ознайомилися та вдосконалили знання по темам:
 
  • «Що таке «норма» в екстремальних та швидкозмінних умовах» під час заходу учасники(-ці) з тренерками працювали над особистими ресурсами подолання кризових/травмуючих ситуацій, також на кроссекторальною взаємодією спеціалістів(-ок) з надання психологічної та психосоціальної допомоги. Детальніше про захід: https://hrvector.org/podiyi/23-06-07-02-03.06.23 
 
  • «ПТСР та життя в пролонгованому стресі» офлайновий тренінг, на якому психологи та психологині прослухали лекції тренерів(-ок) про допомогу родинам військових і ветеранів, техніку «Безпечне місце», протокол лікування ПТСР та диференційну діагностику стресових розладів. Детальніше про захід: https://hrvector.org/podiyi/23-07-05-ptsr 
 
  • «Норма життя в пролонгованому стресі» під час тренінгу тренерки обговорили ризики допомагаючих професій та додаткове навантаження при зіткненні з травмою. Детальніше про захід: https://hrvector.org/podiyi/23-07-07-04-05.07.23 
 
  • «Адаптація до нових умов. Прискорене відновлення та прискорені зміни» психологи та психологині говорили про нейробіологію та лікування травми, вивчали методику See Far CBT. Детальніше про захід: https://hrvector.org/podiyi/23-08-09-22-23.07.23 
 
  • «Побудова діалогу з клієнтами(-ками)» під час тренінгу правники працювали над схемою інтерв'ювання та моделлю PEACE і її ефективним застосуванням, також професійні ризики, під впливом яких можуть опинитися правники(-чині). Відбулася лекція про психологічні стани залежно від строку отримання травматичного досвіду і вторинну травматизація правника(-чині). Детальніше про захід: https://hrvector.org/podiyi/23-08-02-31.07-01.08.23 
 
  • «Підхід орієнтований на потерпілого: психологічні аспекти у роботі юриста(-ки)» тренінг, під час якого юристи(-ки) працювали над правами та потребами потерпілих.Обговорили ретравматизацію клієнта(-ки) та травми свідків злочинів. Детальніше про захід: https://hrvector.org/podiyi/23-08-21-15-16.08.2023 
 
  • «Резильєнтність та відновлення. Або як продовжити життя з «усім цим» учасники та учасниці обговорили розбудову послуг психічного здоров’я в громадах та створили власну мапу психічного здоров’я в громадах в України. Також працювали над особистими та груповими ресурсами подолання пролонгованих кризових станів та ситуацій. Детальніше про захід: https://hrvector.org/podiyi/23-08-17-12-13.08.2023
 
  • «Ресурси для подолання та стійкості» під час заходу правники(-чині) поговорили про інформовану згоду як елемент стійкості, також учасники та учасниці поділилися власними напрацюваннями, розробивши карту надання юридичної та психологічної допомоги по регіонам нашої країни. детальніше про захід: https://hrvector.org/podiyi/23-09-12-05-06.09.23
 
Тренери та тренерки Програми «Допомога допомагаючим»:
 
 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна-Німеччина),психологиня, психоаналітикиня, групаналітикиня, тренінг-аналітикиня, супервізорка.
Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї, супервізоркою та тренінг-аналітикинею у Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (ЕFРР), повною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Має понад 20-річний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії. Важливим аспектом роботи є підготовка спеціалістів(-ок) та здійснення супервізії супервізантів(-ок). Має міжнародну підготовку по роботі з травмою (Ізраїль).
 
Здійснює групову психологічну та психосоціальну підтримку жінкам та дітям, які є вимушеними переселенцями(-ками) з України в Німеччині в EBW (Євангелістська академія).
 
 
Наталя Підкалюк (Україна), лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI».

Пані Наталя учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).

Наталя Підкалюк має стаж роботи за фахом 20 років, з них 12 працювала у психіатричній лікарні в різних відділеннях (гострих станів, неврозів, геронтологічному, завідувала відділенням примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом). В 2017 році на базі поліклініки спільно з місцевою владою створили центр медико-психологічної реабілітації стресових розладів, з грудня 2021 року здійснює приватну практику та є головою громадської організації.

З початку повномасштабної війни ГО «IPSI» надає послуги з психосоціальної підтримки людям, які постраждали від війни, у вигляді індивідуальних консультацій та групових занять. Загалом це вже більше 10 000 людей. Робота проводиться, як на базі Центру, так і по Хмельницького регіону. Також проводить тренінги для людей допомагаючих професій з профілактики професійного вигорання, займається організацією освітніх заходів для психологів(-гинь).
 
 
Лілія Олійник,адвокатка, медіаторка, юристка лінії психологічної та правової допомоги від ГО «Вектор прав людини».
Пані Лілія учасниця ініціатив ЮрФем щодо підтримки щодо допомоги постраждалим від сексуального насильства та всіх видів гендерної дискримінації. Має досвід роботи з конфліктами у місцях надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Є авторкою наукових публікацій та посібників щодо дотримання прав дитини, практики Європейського суду з прав людини  (Україна).
 
Марк Шерман (Ізраїль), голова відділу медичної психології північного округу, Ізраїль.
Експерт з травм і криз See Far CBT. Супервізор. Викладач академічного коледжу Джаффо в Тель-Авіві. Працює з цивільними, військовими та поліцією за інтегрованим підходом. Робота та супервізія в Україні з 2011 року по теперішній час.
 
 
Руслана Руденко, психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями.
Пані Руслана має додакову спеціалізацію в роботі з травмою та юнгианській Sand Play терапії. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Руслана Олександрівна проводить лекції для батьків, для слухачів(-ок) ОПІ з теорії прив’язанності, дитячої психології, ігрової психотерапії та дитячого психоаналізу, а також неаналітичних методів терапії травми. Приймає участь в організації семінарів та конференцій ОПТ.
 
Соціальная діяльність: організація соціальних проєктів з подолання травми та профілактики психологічного вигорання для волонтерів(-ок), військовослужбовців(-виць), ВПО та соцпрацівників(-ць); психологічна підтримка військослужбовців(-виць) та членів їх сімей.
 
 
Доктор Джошуа Креймейєр (Dr. Joshua Kreimeyer), доктор філософії, сертифікований професійний консультант (LPC).
Пан Джошуа сертифікований шлюбний і сімейний терапевт (LMFT), супервізор, затверджений Американською асоціацією шлюбної та сімейної терапії (AAMFT).
 
Доктор Креймейєр закінчив Університет штату Міннесота зі ступенем бакалавра рекреації. Звідти він пішов до армії США як лінгвіст-криптолог. Він і його родина служили в Каліфорнії, Техасі та Німеччині. Брав участь у бойових операціях в Косово (1999) та Іраку (2003). Після поранення, яке унеможливило повторний призов, він перейшов до цивільного життя та скористався програмою професійної реабілітації, щоб перекваліфікуватися в сферу клінічного консультування з питань психічного здоров’я. Він також отримав сертифікат післядипломної освіти з питань шлюбної та сімейної терапії, тож тепер практикує в США як ліцензований професійний консультант, ліцензований шлюбний та сімейний терапевт і супервізор. Він працював у громадських амбулаторних клініках, приватній практиці, лікарні з питань наркотиків та алкоголю програми в Бюро в'язниць США, а також протягом кількох років як консультант з адаптації та сімейний терапевт у Департаменті справ ветеранів США. Окрім клінічної роботи, д-р Креймейєр викладав FT з 2016 року спочатку як викладач університету Реджіс (Regis University) як координатор їхньої післядипломної програми отримання сертифікатів із консультування сімей військовослужбовців(-виць), а останнім часом (січень 2023 року) як доцент кафедри клінічного консультування з питань психічного здоров’я в Християнському університеті Колорадо (Colorado Christian University). Доктор Креймейєр отримав ступінь доктора в галузі підготовки та супервізії консультантів в Регентському університеті (Regent University).
 
Доктор Креймайєр прагне допомогти військовослужбовцям(-вицям) та їхнім родинам пережити перехід від війни та від військового до цивільного життя, а також пом’якшити наслідки травми. Під час навчання в Regent University д-р Креймейєр брав участь у новаторських підходах, спрямованих на те, щоб надати психологічне консультування в Україні на основі інформації про травми. Він був частиною команди, яка допомогла створити Міжнародний інститут післядипломної освіти в Києві, Україна (https://americanprogram.net/) та пов’язану з ним клініку, що обслуговує громаду (https://odukraine.com/). З 2019 року д-р Креймейєр також проводив численні тренінги для українських психологів(-гинь), а також фасилітував ретріти для сімей українських військових через Міжнародний офіс Міжнародної організація з міграції.
 
Наразі йде підготовка публікації про надання правової, психологічної та психосоціальної допомоги потерпілим від війни рф проти України, до якої учасники(-ці) Програми готують свої практичні кейси.
 
Щиро вдячні тренерам та тренеркам, учасникам та учасницям за кропітку роботу ????????
 
Для довідки. Проєкт «Допомога допомагаючим» реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Коментарі ()