Успішно відбувся онлайн-тренінг «Ресурси для подолання та стійкості»

Вересень насичений заходами. Так, в п’ятий та шостий день вересня 2023 року відбувся фінальний онлайн-тренінг для спеціалістів(-ок), які надають правову допомогу в межах Програми «Допомога допомагаючим». Захід отримав назву«Ресурси для подолання та стійкості».
 
Допомагаючи іншим, важливо вміти дбати про власну психологічну безпеку – цим твердженням ми керувалися при розробці Програми «Допомога допомагаючим», оскільки турбота про ментальне здоров’я суспільства є досить важливою в умовах сьогодення.
 
Під час дводенного тренінгу вдалося попрацювати не лише над теоретичним наповненням, але і закріпити знання практичним досвідом.
 
Лілія Олійник провела лекцію «Інформована згода як елемент стійкості» та розглянула наступні питання:
 
— інформована згода клієнта(-ки),
— інформована згода у контексті права на приватність,
— інформована згода у контексті культурних вимірів.
 
Продовжуючи тему заходу, Наталя Підкалюк обговорила з учасниками та учасницями тему «Розбудова послуг психічного здоров’я в громадах», де більше детально розповіла про виклики сучасної системи захисту  психічного здоров’я, залучення громад до цього процесу та варіанти побудови планів заходів для громади.
 
«Ми не завжди можемо знати точно, що спричинило у когось проблеми з психічним здоров’ям, але це не означає, що це менш серйозне захворювання, ніж будь яка інша хвороба, чи менше заслуговує на визнання та лікування», підсумувала Наталя Підкалюк.
 
Під час практичної частини тренінгу учасники та учасниці працювати в групах над розробкою місцевого плану заходів захисту  психічного здоров’я для громади, попередньо визначивши потреби окремої громади.
 
Другий день заходу розпочався з лекції Ірини Ратцке-Рибак «Резильєнтність та відновлення», де тренерка розповіла про методи роботи у відновлювальні періоди.
 
Практична частина заходу складалася з двох частин. Перша частина була присвячена вправам для відновлення власного ресурсу, подолання агресії та стресових станів від тренерки заходу Руслани Руденко. Під час другої частини заходу присутні поділилися власними напрацюваннями та роботою організацій, установ, в яких працюють, розробивши карту надання юридичної та психологічної допомоги по регіонам нашої країни:

 
Тренерками заходу були:
 
Лілія Олійник (Україна), адвокатка, медіаторка, юристка.
Пані Лілія була юристкою лінії психологічної та правової допомоги від ГО «Вектор прав людини» та продовжує діяльність у громадській організації за цією тематикою. Лілія Олійник учасниця ініціатив ЮрФем щодо підтримки щодо допомоги постраждалим від сексуального насильства та всіх видів гендерної дискримінації. Має досвід роботи з конфліктами у місцях надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Є авторкою наукових публікацій та посібників щодо дотримання прав дитини, практики Європейського суду з прав людини.
 
 
Наталя Підкалюк (Україна), лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI».

Пані Наталя учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).

Наталя Підкалюк має стаж роботи за фахом 20 років, з них 12 працювала у психіатричній лікарні в різних відділеннях (гострих станів, неврозів, геронтологічному, завідувала відділенням примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом). В 2017 році на базі поліклініки спільно з місцевою владою створили центр медико-психологічної реабілітації стресових розладів, з грудня 2021 року здійснює приватну практику та є головою громадської організації.

З початку повномасштабної війни ГО «IPSI» надає послуги з психосоціальної підтримки людям, які постраждали від війни, у вигляді індивідуальних консультацій та групових занять. Загалом це вже більше 10 000 людей та кількість постійно зростає. Робота проводиться, як на базі Центру, так і по Хмельницького регіону. Також проводить тренінги для людей допомагаючих професій з профілактики професійного вигорання, займається організацією освітніх заходів для психологів(-гинь).
 
 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна-Німеччина),психологиня, психоаналітикиня, групаналітикиня, тренінг-аналітикиня, супервізорка.
Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї, супервізоркою та тренінг-аналітикинею у Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (ЕFРР), повною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Має понад 20-річний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії. Важливим аспектом роботи є підготовка спеціалістів(-ок) та здійснення супервізії супервізантів(-ок). Має міжнародну підготовку по роботі з травмою (Ізраїль).
 
Здійснює групову психологічну та психосоціальну підтримку жінкам та дітям, які є вимушеними переселенцями(-ками) з України в Німеччині в EBW (Євангелістська академія).
 
Руслана Руденко (Україна), психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями.
Пані Руслана має додакову спеціалізацію в роботі з травмою та юнгианській Sand Play терапії. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Руслана Олександрівна проводить лекції для батьків, для слухачів(-ок) ОПІ з теорії прив’язанності, дитячої психології, ігрової психотерапії та дитячого психоаналізу, а також неаналітичних методів терапії травми. Приймає участь в організації семінарів та конференцій ОПТ.
 
Соціальная діяльність: організація соціальних проєктів з подолання травми та профілактики психологічного вигорання для волонтерів(-ок), військовослужбовців(-виць), ВПО та соцпрацівників(-ць); психологічна підтримка військослужбовців(-виць) та членів їх сімей.
 
Модерувала захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
 
Вдячні тренеркам, учасникам та учасницям за активну участь ????????
 
Інформація про попередні заходи для спеціалістів(-ок) юридичного напряму в межах програми «Допомога допомагаючим»
 
Онлайн-тренінг «Побудова діалогу з клієнтами(-ками)» https://hrvector.org/podiyi/23-08-02-31.07-01.08.23 
 
Онлайн-тренінг «Норма життя в пролонгованому стресі» https://hrvector.org/podiyi/23-07-07-04-05.07.23
 
Онлайн-тренінг «Підхід орієнтований на потерпілих: психологічні аспекти у роботі юриста(-ки)» https://hrvector.org/podiyi/23-08-21-15-16.08.2023

 
Для довідки: тренінг проводиться в межах Програми «Допомога допомагаючим» та однойменного проєкту, що реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM (Equal Rights & Independent Media) у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).
 
 

Коментарі ()