Успішно відбувся онлайн-тренінг «Резильєнтність та відновлення. Або як продовжити життя з «усім цим»

Цими вихідними, 12 та 13 серпня 2023 року, відбувся фінальний онлайн-тренінг для спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу, що отримав назву «Резильєнтність та відновлення. Або як продовжити життя з «усім цим». Захід відбувся в межах Програми «Допомога допомагаючим».
 
Громадська організація «Вектор прав людини» розробила Програму «Допомога допомагаючим» для спеціалістів(-ок), які надають правову та психологічну допомогу потерпілим від війни рф проти України, оскільки допомагаючи іншим, частіше за все ми забуваємо про себе. Програма поєднує у собі лекційні та інтерактивні практичні елементи спрямовані на роботу з клієнтами та турботу про власний стан спеціалістів(-ок), які надають допомогу. Важливою частиною Програми є створення діалогового майданчику та обміну досвідом для подальшого укріплення професійних міжсекторальних спільнот.
 
Турбота про ментальне здоров’я суспільства є одним із важливих чинників для відновлення нашої держави. Ми раді, що цю думку розділяють багато спеціалістів(-ок) допомагаючих професій.  Для участі у заходах  для спеціалістів(-ок), які надають психологічну допомогу, на сьогодні подали заявки вже 506 психологів(-гинь), психотерапевтів(-ок), лікарів(-ок), соціальних працівників(-ць) та інших. Такий великий запит підкреслює важливість та необхідність Програми. Участь у тренінгах змогли взяти найактивніші, адже кількість місць у заходах була обмежена. Загалом в тренінгах психологічного напряму Програми взяло участь 163 спеціалісти(-ки).
 
Під час онлайнового тренінгу «Резильєнтність та відновлення. Або як продовжити життя з «усім цим»  учасники та учасниці прослухали наступні лекції:
 
✔«Розбудова послуг психічного здоров’я в громадах» від Наталі Підкалюк.
 
✔«Особисті та групові ресурси подолання пролонгованих кризових станів та ситуацій. Методи роботи у відновлювальні періоди» від Ірини Ратцке-Рибак.
 
Практична частина першого дня заходу була присвячена розробці мапи психічного здоров’я в громадах в України, де спеціалісти(-ки) з різних куточків нашої країни представили свою роботу та спеціалізацію закладів, установ, організацій, в яких працюють.

 
Другого дня учасники та учасниці працювали з Іриною Ратцке-Рибак та Русланою Руденко, яка поділилися власними техніками роботи з різними стресовими станами та запросили учасників(-ць) поділитися власними напрацюваннями технік відновлення, які використовують не тільки для клієнтів, але для себе також.
 
Більше про тренерок заходу:
 
Наталя Підкалюк (Україна), лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI».

Пані Наталя учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).

Наталя Підкалюк має стаж роботи за фахом 20 років, з них 12 працювала у психіатричній лікарні в різних відділеннях (гострих станів, неврозів, геронтологічному, завідувала відділенням примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом). В 2017 році на базі поліклініки спільно з місцевою владою створили центр медико-психологічної реабілітації стресових розладів, з грудня 2021 року здійснює приватну практику та є головою громадської організації.

З початку повномасштабної війни ГО «IPSI» надає послуги з психосоціальної підтримки людям, які постраждали від війни, у вигляді індивідуальних консультацій та групових занять. Загалом це вже більше 10 000 людей. Робота проводиться, як на базі Центру, так і по Хмельницького регіону. Також проводить тренінги для людей допомагаючих професій з профілактики професійного вигорання, займається організацією освітніх заходів для психологів(-гинь).
 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна-Німеччина),психологиня, психоаналітикиня, групаналітикиня, тренінг-аналітикиня, супервізорка.
Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї, супервізоркою та тренінг-аналітикинею у Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (ЕFРР), повною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Має понад 20-річний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії. Важливим аспектом роботи є підготовка спеціалістів(-ок) та здійснення супервізії супервізантів(-ок). Має міжнародну підготовку по роботі з травмою (Ізраїль).
 
Здійснює групову психологічну та психосоціальну підтримку жінкам та дітям, які є вимушеними переселенцями(-ками) з України в Німеччині в EBW (Євангелістська академія).
 
Руслана Руденко, психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями.
Пані Руслана має додакову спеціалізацію в роботі з травмою та юнгианській Sand Play терапії. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Руслана Олександрівна проводить лекції для батьків, для слухачів(-ок) ОПІ з теорії прив’язанності, дитячої психології, ігрової психотерапії та дитячого психоаналізу, а також неаналітичних методів терапії травми. Приймає участь в організації семінарів та конференцій ОПТ.
 
Соціальная діяльність: організація соціальних проєктів з подолання травми та профілактики психологічного вигорання для волонтерів(-ок), військовослужбовців(-виць), ВПО та соцпрацівників(-ць); психологічна підтримка військослужбовців(-виць) та членів їх сімей.
 
Модерувала захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
 
Захід був пронизаний теплими емоціями, за що вдячні тренеркам, учасникам та учасницям????  Будемо раді новим зустрічам????
 
Загальна програма заходів проєкту «Допомога допомагаючим» https://hrvector.org/podiyi/23-07-19-programa
 
Для довідки: тренінг проводиться в межах Програми «Допомога допомагаючим» та однойменного проєкту, що реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM (Equal Rights & Independent Media) у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Коментарі ()