Успішно відбувся онлайн-тренінг «Адаптація до нових умов. Прискорене відновлення та прискорені зміни»

103 учасники та учасниці взяли участь в онлайновому тренінгу «Адаптація до нових умов. Прискорене відновлення та прискорені зміни». Захід відбувся 22-23 липня та 6 серпня 2023 року і був третім тренінгом в межах програми «Допомога допомагаючим» для  спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу.
 
Перший день заходу було присвячено лекції «Нейробіологія та лікування травми» від тренерки Наталі Підкалюк. Після лекції учасники та учасниці перейшли до практичної роботи з тренерками Наталією Підкалюк, Іриною Ратцке-Рибак та Русланою Руденко. Тренерки поділилися вправами на фокус ресурсів та методом самодопомоги ТТТ (травма теппінг терапія), після вправ учасники(-ці) розповіли про свої враження та проговорили способи застосування вправ у роботі.
 
22 липня та 6 серпня відбувалася лекція «Методика See Far CBT. Відкриття та пропрацювання травми» від тренерів(-ок) заходу Марка Шермана та Ірини Ратцке-Рибак. Методика See Far CBT одна з найдієвіших у подоланні психологічних травм та зокрема застосовується у арміях, силових органах та службах порятунку США, Ізраїлю та інших країн. Для України це новий досвід.
 
«Ми раді, що нам вдалось організувати таку важливу навчальну програму та запросити сертифікованих спеціалістів(-ок), які вже застосовують цю методику для роботи з цивільними і військовими, щоб поділитись з колегами та колежанками в Україні.» — зазначила Валерія Рибак, директорка ГО "Вектор прав людини".
 
Під час заходу психологи(-гині) на власному досвіді спробували використання цієї методики для роботи з власними травмами і переконались в її ефективності.
 
Детальніше про тренерів(-ок) заходу:


 
Марк Шерман (Ізраїль), голова відділу медичної психології північного округу, Ізраїль.
Експерт з травм і криз See Far CBT. Супервізор. Викладач академічного коледжу Джаффо в Тель-Авіві. Працює з цивільними, військовими та поліцією за інтегрованим підходом. Робота та супервізія в Україні з 2011 року по теперішній час.
 
Наталя Підкалюк (Україна), лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI».

Пані Наталя учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).

Наталя Підкалюк має стаж роботи за фахом 20 років, з них 12 працювала у психіатричній лікарні в різних відділеннях (гострих станів, неврозів, геронтологічному, завідувала відділенням примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом). В 2017 році на базі поліклініки спільно з місцевою владою створили центр медико-психологічної реабілітації стресових розладів, з грудня 2021 року здійснює приватну практику та є головою громадської організації.

З початку повномасштабної війни ГО «IPSI» надає послуги з психосоціальної підтримки людям, які постраждали від війни, у вигляді індивідуальних консультацій та групових занять. Загалом це вже більше 10 000 людей. Робота проводиться, як на базі Центру, так і по Хмельницького регіону. Також проводить тренінги для людей допомагаючих професій з профілактики професійного вигорання, займається організацією освітніх заходів для психологів(-гинь).
 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна-Німеччина),психологиня, психоаналітикиня, групаналітикиня, тренінг-аналітикиня, супервізорка.
Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї, супервізоркою та тренінг-аналітикинею у Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (ЕFРР), повною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Має понад 20-річний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії. Важливим аспектом роботи є підготовка спеціалістів(-ок) та здійснення супервізії супервізантів(-ок). Має міжнародну підготовку по роботі з травмою (Ізраїль).
 
Здійснює групову психологічну та психосоціальну підтримку жінкам та дітям, які є вимушеними переселенцями(-ками) з України в Німеччині в EBW (Євангелістська академія).
 
Руслана Руденко, психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями.
Пані Руслана має додакову спеціалізацію в роботі з травмою та юнгианській Sand Play терапії. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Руслана Олександрівна проводить лекції для батьків, для слухачів(-ок) ОПІ з теорії прив’язанності, дитячої психології, ігрової психотерапії та дитячого психоаналізу, а також неаналітичних методів терапії травми. Приймає участь в організації семінарів та конференцій ОПТ.
 
Соціальная діяльність: організація соціальних проєктів з подолання травми та профілактики психологічного вигорання для волонтерів(-ок), військовослужбовців(-виць), ВПО та соцпрацівників(-ць); психологічна підтримка військослужбовців(-виць) та членів їх сімей.
 
Модерувала захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
 
Дякуємо тренеркам та тренерам, учасникам та учасницям за плідну роботу за теплий відгук ????????
 
Загальна програма заходів проєкту «Допомога допомагаючим» https://hrvector.org/podiyi/23-07-19-programa
 
Для довідки: тренінг проводиться в межах Програми «Допомога допомагаючим» та однойменного проєкту, що реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM (Equal Rights & Independent Media) у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Коментарі ()