Успішно відбувся онлайн-тренінг «ЩО ТАКЕ «НОРМА» В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ ТА ШВИДКОЗМІННИХ УМОВАХ» для спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу в межах Програми «Допомога допомагаючим»

Сьогодні як ніколи потрібна підтримка спеціалістів(-ок), які надають допомогу потерпілим від наслідків війни, які й самі також переживають усі поточні страшні події. Необхідно пам’ятати, що допомагаючи іншим необхідно не забувати про себе, щоб була можливість продовжувати свою важливу роботу. Саме тому Вектор прав людини / Human Rights Vector  організувала навчальну та супервізійну програму для спеціалістів(-ок) допомагаючих професій «Допомога допомагаючим». У ній вже зареєструвалося 348 спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу, що ще раз підтверджує необхідність навчань та заходів для обміну досвідом та взаємопідтримки спільноти.  
 
02-03 червня 2023 року відбувся онлайн-тренінг «Що таке «норма» в екстремальних та швидкозмінних умовах». А це значить, надалі кращої допомоги іншим людям, які зазнали травмуючих подій війни.
 
Захід відвідали протягом двох днів 76 учасників(-ць) з різних професійних спільнот, а саме: психологи(-ні), психотерапевти(-ки), лікарі(-ки), соціальні працівники(-ці), які є зокрема військовими та волонтерами(-ками), працюють в державних та громадських організаціях. Захід відбувався в онлайн форматі, тому прийняли участь українські спеціалісти(-ки), які проживають зараз в Україні (83%) та за кордоном (17%).
 
Всі учасники(-ці) заходу попередньо вже надавали психологічну допомогу постраждалим від війни рф проти України, допомога від 1 особи до понад 100 осіб. Під час заходу більшість учасників(-ць) відмітили загрозу професійного вигорання, втрати емоційного ресурсу, необхідність обміну досвідом та спілкування з колегами(-жанками). Також, учасники та учасниці підкреслили важливість створення таких спільнот для отримання нових, адаптованих до сучасний подій, знань та підтримки у професійній діяльності.
 
Тренерками заходу були:
 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна — Німеччина), психоаналітикиня, навчаюча тренерка з групового аналізу, сімейна тераревтка, супервізорка, Голова Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї АППУ, делегатка ЕFРР, повна членкиня GASI.
 
Наталя Підкалюк (Україна), лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI», учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).
 
Руслана Руденко (Україна), психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями, додакова спеціалізація в роботі з травмою та юнгианська Sand Play терапія. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Під час тренінгу учасники та учасниці заслухали лекції трененерок на теми:
  • «Кризова/травмуюча ситуація та особисті ресурси подолання. Принцип безперервності і «життя з невідомим» від Ірини Ратцке-Рибак;
  • «Кроссекторальна взаємодія спеціалістів(-ок) з надання психологічної та психосоціальної допомоги та психіатрами(-инями) для виявлення потреби у отриманні різних видів допомоги» від Наталі Підкалюк.
 
Відкривала та модерувала захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
 
Після лекцій учасники та учасниці мали можливість попрацювати у групах, де детальніше обговорили теми заходу, опрацювали запропоновані методики допомоги клієнтам(-кам) та підтримки себе.
 
Дякуємо тренеркам, учасникам та учасницям за таку продуктивну та теплу зустріч.
 
Для довідки: тренінг проводиться в межах Програми «Допомога допомагаючим» та однойменного проєкту, що реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Коментарі ()