Успішно відбувся онлайн-тренінг «ЩО ТАКЕ «НОРМА» В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ ТА ШВИДКОЗМІННИХ УМОВАХ» для спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу в межах Програми «Допомога допомагаючим»

Сьогодні як ніколи потрібна підтримка спеціалістів(-ок), які надають допомогу потерпілим від наслідків війни, які й самі також переживають усі поточні страшні події. Необхідно пам’ятати, що допомагаючи іншим необхідно не забувати про себе, щоб була можливість продовжувати свою важливу роботу. Саме тому ГО «Вектор прав людини» організувала навчальну та супервізійну програму для спеціалістів(-ок) допомагаючих професій «Допомога допомагаючим». У ній вже зареєструвалося 348 спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу, що ще раз підтверджує необхідність навчань та заходів для обміну досвідом та взаємопідтримки спільноти.  
 
02-03 червня 2023 року відбувся онлайн-тренінг «Що таке «норма» в екстремальних та швидкозмінних умовах». А це значить, надалі кращої допомоги іншим людям, які зазнали травмуючих подій війни.
 
Захід відвідали протягом двох днів 76 учасників(-ць) з різних професійних спільнот, а саме: психологи(-ні), психотерапевти(-ки), лікарі(-ки), соціальні працівники(-ці), які є зокрема військовими та волонтерами(-ками), працюють в державних та громадських організаціях. Захід відбувався в онлайн форматі, тому прийняли участь українські спеціалісти(-ки), які проживають зараз в Україні (83%) та за кордоном (17%).
 
Всі учасники(-ці) заходу попередньо вже надавали психологічну допомогу постраждалим від війни рф проти України, допомога від 1 особи до понад 100 осіб. Під час заходу більшість учасників(-ць) відмітили загрозу професійного вигорання, втрати емоційного ресурсу, необхідність обміну досвідом та спілкування з колегами(-жанками). Також, учасники та учасниці підкреслили важливість створення таких спільнот для отримання нових, адаптованих до сучасний подій, знань та підтримки у професійній діяльності.
 
Тренерками заходу були:
 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна — Німеччина), психоаналітикиня, навчаюча тренерка з групового аналізу, сімейна тераревтка, супервізорка, Голова Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї АППУ, делегатка ЕFРР, повна членкиня GASI.
 
Наталя Підкалюк (Україна), лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI», учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).
 
Руслана Руденко (Україна), психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями, додакова спеціалізація в роботі з травмою та юнгианська Sand Play терапія. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Під час тренінгу учасники та учасниці заслухали лекції трененерок на теми:
  • «Кризова/травмуюча ситуація та особисті ресурси подолання. Принцип безперервності і «життя з невідомим» від Ірини Ратцке-Рибак;
  • «Кроссекторальна взаємодія спеціалістів(-ок) з надання психологічної та психосоціальної допомоги та психіатрами(-инями) для виявлення потреби у отриманні різних видів допомоги» від Наталі Підкалюк.
 
Відкривала та модерувала захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
 
Після лекцій учасники та учасниці мали можливість попрацювати у групах, де детальніше обговорили теми заходу, опрацювали запропоновані методики допомоги клієнтам(-кам) та підтримки себе.
 
Дякуємо тренеркам, учасникам та учасницям за таку продуктивну та теплу зустріч.
 
Для довідки: тренінг проводиться в межах Програми «Допомога допомагаючим» та однойменного проєкту, що реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Коментарі ()