Успішно відбувся онлайн-тренінг «Норма життя в пролонгованому стресі» для спеціалістів(-ок), які надають правову допомогу

Програма «Допомога допомагаючим» активно продовжує свою роботу і 04 та 05 липня 2023 року відбувся онлайн-тренінг «Норма життя в пролонгованому стресі» для спеціалістів(-ок), які надають правову допомогу.
 
Правова допомога часто нерозривно пов’язана з психологічною. Юристи(-ки) можуть надавати певну психологічну допомогу потерпілим, навіть не усвідомлюючи цього, наприклад вислухавши проблему людини, надавши чіткі інструкції до дії, що допомагає стабілізувати й психологічний стан, бути поруч до вирішення ситуації. Разом з тим заглиблюючись у ситуацію клієнта(-ки), сприймаючи пережитий біль людиною правники(-чині) можуть додатково психологічно травмуватись, виснажуватись. Тож в умовах сьогодення важлива підтримка не тільки  клієнтів(-ок), але й самих спеціалістів(-ок), які надають правову допомогу.
 
Дуже важливим є розуміння процесів, які відбуваються з клієнтами(-ками) та власних, вміти застосовувати психологічні практики допомоги залежно від рівня травмованості клієнта(-ки), запобігати власному травмуванню для того, щоб максимально якісно надавати допомогу в цілому.
 
Саме тому ГО «Вектор прав людини» розробили програму «Допомога допомагаючим», яка поєднує у собі тренінгові, підтримуючі заходи для правників(-чинь) та спеціалістів психологічного, медичного спрямування.
 
Онлайн-тренінг «Норма життя в пролонгованому стресі» відвідало 46 учасників та учасниць, які прослухали лекції тренерок та у практичних частинах обговорили свої запити  та очікування від Програми, тренерки поділилися техніками для подолання стресових ситуацій, відновлення емоційного стану, також детальніше обговорили лекційну частину та застосування матеріалів на практиці. В колі однодумців(-миць) учасники(-ці) поділилися враженнями від заходу та власним досвідом надання допомоги іншим та собі.
 
Тренерками заходу були:


Ірина Ратцке-Рибак, психоаналітикиня, навчаюча тренерка з групового аналізу, сімейна терапевтка, супервізорка.
Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї, супервізоркою та тренінг-аналітикинею у Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (ЕFРР), повною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Має понад 20-річний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії. Важливим аспектом роботи є підготовка спеціалістів(-ок) та здійснення супервізії супервізантів(-ок). Має міжнародну підготовку по роботі з травмою (Ізраїль).
 
Здійснює групову психологічну та психосоціальну підтримку жінкам та дітям, які є вимушеними переселенцями(-ками) з України в Німеччині в EBW (Євангелістська академія) (Україна — Німеччина).
 
Руслана Руденко, психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями.
Пані Руслана має додакову спеціалізацію в роботі з травмою та юнгианській Sand Play терапії. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Руслана Олександрівна проводить лекції для батьків, для слухачів(-ок) ОПІ з теорії прив’язанності, дитячої психології, ігрової психотерапії та дитячого психоаналізу, а також неаналітичних методів терапії травми. Приймає участь в організації семінарів та конференцій ОПТ.
 
Соціальная діяльність: організація соціальних проєктів з подолання травми та профілактики психологічного вигорання для волонтерів(-ок), військовослужбовців(-виць), ВПО та соцпрацівників(-ць); психологічна підтримка військослужбовців(-виць) та членів їх сімей (Україна).
 
Наталя Підкалюк, лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI».
Пані Наталя учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).

Наталя Підкалюк має стаж роботи за фахом 20 років, з них 12 працювала у психіатричній лікарні в різних відділеннях (гострих станів, неврозів, геронтологічному, завідувала відділенням примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом). В 2017 році на базі поліклініки спільно з місцевою владою створили центр медико-психологічної реабілітації стресових розладів, з грудня 2021 року здійснює приватну практику та є головою громадської організації.

З початку повномасштабної війни ГО «IPSI» надає послуги з психосоціальної підтримки людям, які постраждали від війни, у вигляді індивідуальних консультацій та групових занять. Загалом це вже більше 10 000 людей. Робота проводиться, як на базі Центру, так і по Хмельницького регіону. Також проводить тренінги для людей допомагаючих професій з профілактики професійного вигорання, займається організацією освітніх заходів для психологів(-гинь) (Україна).
 
Лілія Олійник,адвокатка, медіаторка, юристка лінії психологічної та правової допомоги від ГО «Вектор прав людини».
Пані Лілія учасниця ініціатив ЮрФем щодо підтримки щодо допомоги постраждалим від сексуального насильства та всіх видів гендерної дискримінації. Має досвід роботи з конфліктами у місцях надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Є авторкою наукових публікацій та посібників щодо дотримання прав дитини, практики Європейського суду з прав людини (Україна).
 
Теми лекцій:


????«Ризики допомагаючих професій та додаткове навантаження при зіткненні з травмою», Ірина Ратцке-Рибак,
 
????«Кроссекторальна взаємодія спеціалістів(-ок) з надання правової, психологічної та психіатричної допомоги для виявлення потреби у отриманні різних видів допомоги», Наталя Підкалюк.
 
Модерувала захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
 
Дякуємо тренеркам, учасникам та учасницям за плідну роботу за теплий відгук????????
 
Для довідки: тренінг проводиться в межах Програми «Допомога допомагаючим» та однойменного проєкту, що реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Коментарі ()