Відбувся офлайновий тренінг «ПТСР та життя в пролонгованому стресі» для спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу

Відбувся офлайновий тренінг «ПТСР та життя в пролонгованому стресі», який був організований ГО «Вектор прав людини» цими вихідними, 01 та 02 липня 2023 року, у м. Київ. У заході взяли участь 28 психологів(-гинь), психотерапевтів(-ок), медичних та соціальних працівників(-ць), які працюють в різних областях України в громадських організаціях, державних закладах, установах та здійснюють приватну і волонтерську практику.
 
Запит на навчання та підтримку у форматі офлайнового заходу був дуже високий, проте кількість місць обмежена, адже для нас дуже важливим є детальна робота з кожним і кожною з учасників(-ць).  
 
В Програмі «Допомога допомагаючим» загалом на сьогоднішній день зареєстровано 437 спеціалістів(-ок), які надають психологічну, медичну, соціальну, правничу допомогу. Це ще раз підкреслює необхідність заходів для підтримки та обміну досвідом спеціалістів(-ок) допомагаючих професій. А для нас це означає, що ми рухаємося у правильному напрямку і робимо все можливе, щоб допомагати у цей складний час.
 
Учасники та учасниці офлайн-тренінгу вже надавали і надають психологічну, медичну, соціальну допомогу постраждалим від війни рф проти України. Відповідно до даних, наданих спеціалістами(-ками), які зареєструвались для участі у програмі «Допомога допомагаючим», в середньому один(-а) спеціаліст(-ка) допомагає близько 50 людям протягом місяця  (розраховано середнє арифметичне значення.  Відповідь про орієнтовну кількість людей, яким вони допомагають протягом місяця надали 394 людини). Тому важливо підкреслити необхідність проведення таких заходів, оскільки є можливість не тільки обмінятися досвідом з колегами(-жанками) та попрацювати з тренерами(-ками), а й отримати емоційну підтримку, яка так необхідна. Віддаючи свій ресурс іншим, все ж важливо не забувати поповнювати свій.
 
Ми раді, що нам вдалося зібрати таку експертну команду тренерів(-ок) разом в Україні:
Ірина Ратцке-Рибак, психоаналітикиня, навчаюча тренерка з групового аналізу, сімейна тераревтка, супервізорка.
Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї, супервізоркою та тренінг-аналітикинею у Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (ЕFРР), повною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Має понад 20-річний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії. Важливим аспектом роботи є підготовка спеціалістів(-ок) та здійснення супервізії супервізантів(-ок). Має міжнародну підготовку по роботі з травмою (Ізраїль).
 
Здійснює групову психологічну та психосоціальну підтримку жінкам та дітям, які є вимушеними переселенцями(-ками) з України в Німеччині в EBW (Євангелістська академія).
 
Наталя Підкалюк, лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI».
Пані Наталя учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).

Наталя Підкалюк має стаж роботи за фахом 20 років, з них 12 працювала у психіатричній лікарні в різних відділеннях (гострих станів, неврозів, геронтологічному, завідувала відділенням примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом). В 2017 році на базі поліклініки спільно з місцевою владою створили центр медико-психологічної реабілітації стресових розладів, з грудня 2021 року здійснює приватну практику та є головою громадської організації.

З початку повномасштабної війни ГО «IPSI» надає послуги з психосоціальної підтримки людям, які постраждали від війни, у вигляді індивідуальних консультацій та групових занять. Загалом це вже більше 10 000 людей. Робота проводиться, як на базі Центру, так і по Хмельницького регіону. Також проводить тренінги для людей допомагаючих професій з профілактики професійного вигорання, займається організацією освітніх заходів для психологів(-гинь).
 
Руслана Руденко, психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями.
Пані Руслана має додакову спеціалізацію в роботі з травмою та юнгианській Sand Play терапії. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Руслана Олександрівна проводить лекції для батьків, для слухачів(-ок) ОПІ з теорії прив’язанності, дитячої психології, ігрової психотерапії та дитячого психоаналізу, а також неаналітичних методів терапії травми. Приймає участь в організації семінарів та конференцій ОПТ.
 
Соціальная діяльність: організація соціальних проєктів з подолання травми та профілактики психологічного вигорання для волонтерів(-ок), військовослужбовців(-виць), ВПО та соцпрацівників(-ць); психологічна підтримка військослужбовців(-виць) та членів їх сімей.
 
Доктор Джошуа Креймейєр (Dr. Joshua Kreimeyer), доктор філософії, сертифікований професійний консультант (LPC).
Пан Джошуа сертифікований шлюбний і сімейний терапевт (LMFT), супервізор, затверджений Американською асоціацією шлюбної та сімейної терапії (AAMFT).
 
Доктор Креймейєр закінчив Університет штату Міннесота зі ступенем бакалавра рекреації. Звідти він пішов до армії США як лінгвіст-криптолог. Він і його родина служили в Каліфорнії, Техасі та Німеччині. Брав участь у бойових операціях в Косово (1999) та Іраку (2003). Після поранення, яке унеможливило повторний призов, він перейшов до цивільного життя та скористався програмою професійної реабілітації, щоб перекваліфікуватися в сферу клінічного консультування з питань психічного здоров’я. Він також отримав сертифікат післядипломної освіти з питань шлюбної та сімейної терапії, тож тепер практикує в США як ліцензований професійний консультант, ліцензований шлюбний та сімейний терапевт і супервізор. Він працював у громадських амбулаторних клініках, приватній практиці, лікарні з питань наркотиків та алкоголю програми в Бюро в'язниць США, а також протягом кількох років як консультант з адаптації та сімейний терапевт у Департаменті справ ветеранів США. Окрім клінічної роботи, д-р Креймейєр викладав FT з 2016 року спочатку як викладач університету Реджіс (Regis University) як координатор їхньої післядипломної програми отримання сертифікатів із консультування сімей військовослужбовців(-виць), а останнім часом (січень 2023 року) як доцент кафедри клінічного консультування з питань психічного здоров’я в Християнському університеті Колорадо (Colorado Christian University). Доктор Креймейєр отримав ступінь доктора в галузі підготовки та супервізії консультантів в Регентському університеті (Regent University).
 
Доктор Креймайєр прагне допомогти військовослужбовцям(-вицям) та їхнім родинам пережити перехід від війни та від військового до цивільного життя, а також пом’якшити наслідки травми. Під час навчання в Regent University д-р Креймейєр брав участь у новаторських підходах, спрямованих на те, щоб надати психологічне консультування в Україні на основі інформації про травми. Він був частиною команди, яка допомогла створити Міжнародний інститут післядипломної освіти в Києві, Україна (https://americanprogram.net/) та пов’язану з ним клініку, що обслуговує громаду (https://odukraine.com/). З 2019 року д-р Креймейєр також проводив численні тренінги для українських психологів(-гинь), а також фасилітував ретріти для сімей українських військових через Міжнародний офіс Міжнародної організація з міграції.
 
Теми лекцій, які заслухали учасники(-ці) тренінгу:
  • «Спокійні в хаосі: допомога родинам військових і ветеранів не тільки пережити, а й вести повноцінне життя під час війни», Джошуа Креймейєр (Dr. Joshua Kreimeyer);
  • «Втома від співчуття. «Безпечне місце», Руслана Руденко;
  • «See FAR CBT. Протокол лікування ПТСР та пов’язаних тривожних розладів», Ірина Ратцке-Рибак;
  • «Диференційна діагностика стресових розладів», Наталя Підкалюк.
 
Практична частина займала більшу половину заходу, де учасники(-ці) працювали з тренерами у запропонованих техніках та обговорювали лекційну частину та її практичне застосування.
 
   
 
Модерувала захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
 
Ми вдячні тренерам та тренеркам, учасникам та учасницям за теплу та дуже продуктивну зустріч????????
 
Вдячні тим, хто вже ділиться та запрошуємо ділитися враженнями від проєкту в наших та власних соціальних мережах.
 
Публікація Facebook https://bit.ly/3JNH9F3
 
Публікація Instagram https://bit.ly/3O11Q2N 
 
Для довідки: тренінг проводиться в межах Програми «Допомога допомагаючим» та однойменного проєкту, що реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM (Equal Rights & Independent Media) у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Коментарі ()

  1. Петрик Владлена 06 липеь 2023, 19:08
    Хочу йще раз подякувати за організацію такого потрібного а головне ресурсного тренінгу, Допомога допомагаю чим відчувалась від першої хвилини до станньоі, ми получили настільки мощний заряд енергії, відпочинку, що приїхавши додому вже зараз всі техніки, й знання які дали нам наші тренери вже використовуються в роботі, за це нашим тренерам великий окремий уклін і велике дякую.один є тільки мінус-хочеться продовження й дуже хочеться через якийсь час зустрітись знову, в цьому ж составі й поділитись і опитом ,і як кожний з нас ці знання і практики використовуються в роботі.Дякую йще раз і буду чекать коли ви нас йще запросите на такий захід.