Проєкти
Мета проекту: розвиток процесу коментування судових слухань адвокатами, юристами та експертами у галузі судочинства та прав людини шляхом уніфікації попереднього досвіду та вироблення спільних для коментаторів судових процесів принципів та правил роботи. Популяризація ідеї коментування судових слухань для залучення більшої кількості адвокатів, юристів та експертів у галузі судочинства та прав людини, які будуть долучені до процесу коментуватування судових процесів, що транслюватимуться за допомогою технічних засобів судів.
У зв’язку зі збройним конфліктом на території України громадяни зіштовхнулися з численними порушеннями прав людини, зокрема порушення прав цивільного населення на сході України має ознаки як злочинів проти людяності, так і, подекуди, воєнних злочинів. Подібна ситуація є новою для незалежної України, а відтак і для судової та правоохоронної систем, що призводить до порушення права на справедливий суд і неможливості відновлення інших порушених прав.
Так, в рамках проекту проводиться дослідження мета якого - визначити спроможність української судової системи належним чином працювати в умовах збройного конфлікту на Сході України, забезпечувати право на справедливий суд з дотриманням принципів верховенства права шляхом проведення моніторингу дотичних судових процесів та збору, аналізу фактичних відомостей з інтернет-ресурсів щодо даної проблематики.
В команду проекту входить партнерська організація Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива».
Мета проекту. Створити силами адвокатів, експертів у сфері юстиції та активістів з різних регіонів України ефективну регіональну мережу судових коментаторів як нового механізму контролю за реалізацією права на справедливий суд, підвищення рівня прозорості діяльності судів, підвищення рівня обізнаності громадян щодо принципу гласності судових процесів, а також інших компонентів права на справедливий суд.
Задача 1. Підготувати незалежних судових коментаторів з числа адвокатів та експертів у сфері судочинства для коментування/роз’яснення процесуальних аспектів, суспільно важливих, резонансних судових справ, що транслюються технічними засобами судів на офіційному порталі «Судова влада України», шляхом проведення тренінгів та он-лайн підтримки для коментаторів.
Задача 2. Впровадження коментування в осередках громадянського суспільства, шляхом максимального поширення відео коментарів та інформації про коментування та використання трансляцій судових процесів технічними засобами судів та їх коментування як допоміжного інструменту для підвищення якості формальної та неформальної освіти у галузі права.
Мета проекту: підвищення рівня прозорості діяльності судів, підвищення рівня обізнаності громадян щодо принципу гласності судових процесів, а також інших компонентів права на справедливий суд завдяки популяризації відео трансляцій судових засідань, коментарів до них та іншої актуальної інформації про здійснення судочинства.
Метою проекту є сприяння утвердженню верховенства права через налагодження взаємодії між судовою системою та громадськістю, зокрема, через медіа. В першу чергу діяльність проекту направлена на роботу із судами апеляційної інстанції, як такими, що надалі зможуть здійснювати координаційні дії по відношенню до місцевих судів, зокрема щодо розвитку та належного функціонування прес-служб судів або забезпечення якісної роботи спеціаліста із забезпечення зв’язків з засобами масової інформації (прес-секретаря).
Метою проекту є сприяння утвердженню верховенства права через налагодження взаємодії між судовою системою та громадськістю, зокрема, через ЗМІ.
Для досягнення даної мети проектом поставлені наступні цілі:
1) Налагодити взаємодію судової системи та громадськості, зокрема, шляхом аналізу потреб кожної із сторін у такій взаємодії та актуального стану справ.
2) Сприяти справедливому судочинству, зокрема, шляхом розвитку громадських ініціатив, пов’язаних із моніторинтом та участю громадськості у судових процесах.
3) На прикладі системи апеляційних судів покращити їх комунікацію із ЗМІ, медіа-стратегії, зокрема, шляхом підвищення компетенції співробітників.
Мета проекту: Підвищення якості формальної освіти у галузі права, шляхом поширення використання ефективних і орієнтованих на практику методів викладання, спрямованих на формування прикладних професійних навичок. А саме - поширення використання механізму транслювання судових засідань технічними засобами судів у закладах вищої освіти для підготовки спеціалістів правничих професій.
Навчальний курс «Інклюзивна освіта в сферіправ людини з молоддю» направлений на розвиток компетенцій в сфері освіти в сфері прав людини у молодіжних працівників, молодіжних лідерів та тренерів- початківців, які працюють з молоддю на місцевому, національному та міжнародному рівнях для подальшої освітньої діяльності в сфері інклюзивної освіти з молоддю в сфері прав людини. Навчальний курс покращує якість роботи з молоддю і побічно сприяє соціальній включеності і посиленню участі молодих людей з і без інвалідності.
Проєкт направлений на інформування населення про правосуддя в Україні, судові послуги, що надаються судами, в тому числі, в межах електронного суду. Проєктом, зокрема, передбачено:
- підготовку спікерів/ок з числа голів судів, керівників/ць апарату судів, суддів-спікерів/ок, прессекретарів/ок з території Донецької, Луганської областей, Верховного Суду, органів судової влади та самоврядування;
- створення 25 коротких відеороликів, які б інформували про судову систему України, сприяли обізнаності населення про судові сервіси, які наразі не є розповсюдженими серед користувачів судових послуг.
Проект складається з серії міжнародних інформаційних зустрічей та дослідницької діяльності, які дадуть змогу зацікавленим сторонам зрозуміти ситуацію з громадянською освітою на територіях регіональних конфліктів та сприятимуть її розвитку.
Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійною ініціативою за права людини. Ідею проєкту підтримали Рада суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора України з нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та Координаційний центр з надання правової допомоги.
Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Метою проєкту є забезпечення права знати правду про перебіг подій збройного конфлікту та анексії АРК через налагодження співпраці та підвищення компетенцій залучених у розслідування, розгляд та висвітлення судових справ сторін.
Метою проєкту є покращення рівня довіри та ставлення до судової гілки влади через належне висвітлення судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України.
5% населення України складають люди з інвалідністю. Події повномасштабного вторгнення є жахливими і руйнівними для всіх мешканців(-ок) України, проте захистити своє життя для людей з інвалідністю та маломобільним групам населення в умовах відсутності належного безбар’єрного середовища, недоліків законодавства стало ще складніше. Саме тому з квітня 2022 року ГО “Вектор прав людини” спільно з партнерами організували лінію допомоги “Психологічна та правова допомога для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану”.
В межах проєкту можна отримати наступну допомогу:
• Індивідуальні психологічні онлайнові консультації;
• приєднатись до психотерапевтичних онлайнових груп підтримки, де люди зі схожими проблемами діляться своїм досвідом та зі спеціалістами(-ками) знаходять шляхи їх подолання;
• консультації з правових питань, які виникають на території України та закордоном щодо соціальних гарантій для людей з інвалідністю.
А також проводяться вебінари, публікуються інформаційні матеріали.
Щоб впровадити описану допомогу було призупинено проєкт «Комунікація судових справ, пов’язаних із збройним конфліктом в Україні як важлива складова імплементації перехідного правосуддя», який впроваджується за підтримки проєкту «Права людини для України».
Метою проєкту є поширення знань про історію міжнародної солідарності, імміграції та окуповані території, історію та сучасний стан прав людини на окупованих територіях України, Молдови та Сакартвело, а також підвищення соціальної підтримки та захисту прав людини в Україні, Молдові та Сакартвело.
Мета проєкту – допомогти захистити права людей, які постраждали внаслідок бойових дій та отримали поранення, а також надати їм психологічну та юридичну підтримку під час війни в Україні.
Проєкт впроваджується Вектор прав людини / Human Rights Vector NGO за підтримки Форуму громадянського суспільства Східного партнерства для членів і фінансується Європейським Союзом у рамках підтримки громадянського суспільства в регіоні. У рамках своєї схеми регрантів Форум громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС Східного партнерства) підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму. Гранти доступні для ОГС із країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки – демократія та права людини, економічна інтеграція, навколишнє середовище та енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.
Мета Проєкту: посилити спроможність судів у частині здійснення комунікаційної діяльності щодо справ про воєнні злочини.
Загальна мета, яку допоможе досягти цей проєкт є зниження негативного впливу воєнних дій в Україні на писхічне здоров’я цивільного населення та військових, превенція розвитку та поглиблення постравматичного синдрому, що допоможе у поточних подіях продовжувати боротьбу до Перемоги та у майбутньому швидшому відновленню України.
Відповідно цілями проєкту є підвищення резильєнтності та спроможності представників(-ць) допомагаючих професій шляхом А) розробки та проведення освітніх заходів, Б) надання спеціалізованої психологічної підтримки у супервізійних групах та групах рефлексії практики та взаємодопомоги, В) проведення публічних заходів та підготовка матеріалів з обміну досвідом.