Навчальні та просвітницькі заходи

Велику увагу ГО «Вектор прав людини» приділяє освітньому напрямку, працюючи з представниками судів, студентами, активістами, правничою спільнотою. Наприклад, у 2016 році запроваджено першу системну тренінгову програму «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади» для прес-секретарів судів та суддів-спікерів спільно з Радою суддів України, Прес-службою органів суддівського самоврядування та Представництвом Фонду Еберта в Україні. У 2016-2018 роках проведено навчання для працівників 323 судів 20 областей України, що складає 48 % усіх судів України.

Важливим напрямком у захисті права на відкриті слухання, забезпеченні доступу до правосуддя, просвітництві є розвиток механізму коментування судових трансляцій судовими коментаторами «Суд людською мовою» з 2015 року. За допомогою відеокоментарів судові коментатори (адвокати, юристи, експерти у сфері правосуддя) роз’яснюють глядачам процесуальні аспекти засідань, що транслюються технічними засобами судів. Станом на серпень 2018 року команда судових коментаторів налічує 9 людей, які коментують різні види судових процесів. Нами розроблено унікальну тренінгову програму з підготовки судових коментаторів, у якій взяли участь 65 учасників з 14 областей та м. Києва протягом 2016-2018 років.

ГО «Вектор прав людини» розроблено унікальну методологію з використанням відео судових засідань, трансльованих технічними засобами судів, та їх коментування для підготовки майбутніх спеціалістів у галузі права у закладах вищої освіти для освіти. У 2018 році проведено 6 пробних занять. До розробки та апробації даної методики долучились наступні ЗВО: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Академія адвокатури України, Київський університет права НАН України. Підготовлено та поширено публікацію «Використання судових трансляцій при навчанні праву методичні рекомендації».

Позитивним результатом такої діяльності також стало підписання Меморандуму про співпрацю між ГО «Вектор прав людини» та Академією адвокатури України.


07 листопада 2018, 17:49

Тренінг-моделювання «Перспективи розвитку прес-служб судів в Україні», 26 листопада 2018 р.

Запрошуємо взяти участь у одноденному тренінгу-моделюванні «Перспективи розвитку прес-служб судів в Україні», що відбудеться в Києві 26 листопада 2018 року.

Детальніше

06 лютого 2018, 11:12

Суд людською мовою: говоримо доступно про судові процеси - 24-25 лютого 2018 р., Київ

24-25 лютого 2018 року у м. Києві відбудеться тренінг, на якому навчатимуть робити якісні відеокоментарі судових засідань. До конкурсу на участь у заході запрошуються адвокати, які бажають сприяти підвищенню обізнаності громадськості та журналістів щодо судового процесу. Реєстрація на захід до 19 лютого включно. Перевагу при відборі надаватимуть учасникам, які надішлють запис відеокоментаря (до 2 хв.) до одного із судових засідань (відеозаписи засідань розміщені на порталі «Судова влада України»).

Детальніше

25 жовтня 2017, 13:00

Суд людською мовою: говоримо доступно про судові процеси (Львів)

11-12 листопада 2017 року у м. Львів відбудеться тренінг, на якому навчатимуть робити якісні відеокоментарі судових засідань (адреса проведення тренінгу буде повідомлена зареєстрованим учасникам). До участі у заході запрошуються адвокати, які бажають сприяти підвищенню обізнаності громадськості та журналістів щодо судового процесу.

Детальніше

20 вересня 2017, 11:00

Суд людською мовою: говоримо доступно про судові процеси (Київ)

6-7 жовтня 2017 року в Києві відбудеться тренінг, на якому навчатимуть робити якісні відеокоментарі судових засідань (адреса проведення тренінгу буде повідомлена зареєстрованим учасникам). До участі у заході запрошуються адвокати, які бажають сприяти підвищенню обізнаності громадськості та журналістів щодо судового процесу.

Детальніше