Судовий коментар по справі про банкрутство підприємства «Марком», засідання від 31.01.2018

Про всі тонкощі судових справ по банкрутству підприємств можете дізнатися з прикладу справи №910/8064/16 про банкрутство спільного українсько-німецького підприємства «Марком», Господарський суд Дніпропетровської області. 

Текст відеокоментаря:

Доброго дня! Мене звати Юлія Кабенок і сьогодні ми з Вами розглянемо справу щодо банкрутства підприємства “Марком”.

Одразу слід зауважити, що сам факт порушення справи про банкрутство не означає, що підприємство є банкрутом і, відповідно, відбудеться його ліквідація, цьому будуть передувати ще певні етапи. От якраз на цьому прикладі можна зрозуміти, що введена процедура розпорядження майном боржника. Дана процедура є першою та підготовчою: в межах цієї процедури вирішуються питання, чи достатньо взагалі у боржника майнових активів для задоволення вимог кредиторів. Відповідно, призначається арбітражний керуючий, однак також слід зазначити, що керівництво боржника не звільняється і діє паралельно, у арбітражного керуючого абсолютно інші функції і задачі, які націлені на виявлення можливості відновлення, фактично, платоспроможності боржника.

У даному судовому засіданні також варто звернути увагу на те, що певні учасники справи беруть участь у засіданні фактично у режимі відеоконференції. Варто зазначити, що це є позитивним явищем у господарському процесі, оскільки економить і час, і певні кошти представників деяких учасників у справі.

Далі рухаючись по справі, ми бачимо, що певні кредитори наполягають на введені процедури ліквідації боржника. Однак суд за наявними матеріалами у справі не готовий ввести таку процедуру і тому надає арбітражному керуючому ще один додатковий місяць для усунення недоліків у своїй діяльності і, відповідно, для встановлення певних фактів з метою встановлення можливості рухатися далі у справі. Тобто або ввести процедуру санації або ліквідації.

Я Вам дякую за увагу!


Переглянути ще відео