Судовий коментар по справі про банкрутство підприємства "Марком", засідання від 31.01.2018

Як розглядаються судові справи про банкрутство дивіться на прикладі справи №910/8064/16 про банкрутство спільного українсько-німецького підприємства «Марком», Господарський суд Дніпропетровської області. Відео трансляції судового засідання від 31.01.2018 https://www.youtube.com/watch?v=E68d-... Більше інформації на нашій сторінці: https://www.facebook.com/trialinsimpl... Дякуємо за допомогу в опрацюванні відео COURAGE Priduction.

Текст відеокоментаря:

1)Судовий коментатор: Доброго дня! Я адвокат Ірина Бутирська і сьогодні буду коментувати судове засідання у справі про банкрутство підприємства «Марком». Справа про банкрутство порушується щодо тих підприємств, які не в змозі розрахуватися із своїми боргами. Основними учасниками такої справи є боржник, всі його кредитори а також арбітражний керуючий, тобто професійний учасник справи про банкрутство, який може виконувати в ній роль розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора. Справа, що розглядається, триває уже з 2016 року. Щоб стати повноцінним учасником справи про банкрутство, всі кредитори боржника повинні звернутись до суду протягом тридцяти днів з моменту публікації оголошення про порушення справи про банкрутство такого боржника. У судовому засіданні, що відбулось 31 січня 2018 року, розглядалися грошові вимоги тих кредиторів, що спізнилися, тобто пропустили цей строк. [00:56]

2) Суд: Головне управління ДФС у м. Києві направило заяву на суму сто двадцять чотири тисячі вісімсот одинадцять гривень, сорок копійок. Також дана заява подана за межами встановленого законом тридцятиденного терміну. Можливо його віднести до шостої черги погашення кредитів в зв’язку з пропуском даного строку.

3) Судовий коментатор: Господарський суд такі вимоги визнав, але вони будуть погашатися в саму останню чергу. Наступним питанням було питання переходу до ліквідаційної процедури. Загалом, Закон передбачає 4 процедури, що застосовуються до боржника. Це, зокрема: розпорядження майном, санація, мирова угода та ліквідаційна процедура. На даному етапі боржник перебуває на стадії розпорядження майном, тобто підприємство продовжує функціонувати, але під пильним наглядом з боку арбітражного керуючого. Кредитори ж просили перейти до стадії ліквідації підприємства.

4) Суд: Проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів, на якому було прийнято рішення про відкриття ліквідаційної процедури, звернення до суду з клопотанням про відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором визнання підприємства банкрутом.

5) Судовий коментатор: Однак враховуючи те, що боржник з невідомих причин не надає суду документи про свою фінансову звітність, суд не може перейти до наступної процедури.

6) Суд: Я хочу звернути увагу на те, що ми не можемо перейти до ліквід процедури, оскільки відсутній фінансовий аналіз, який розпорядник майна повинен зробити на зборах комітету кредиторів. У боржника дуже багато боргу: він нахапав, нікому не віддасть, бо нічого не має, але ж і документи не дає. Тому потрібно, може, щось інше зробити відносно нього. Я так думаю, якщо є справа на банрутстві, то нехай він і дає документи, щоб ми якось рухалися далі. Є борги вже встановлені, є рішення по цих боргах, чого не давати документи? Що він ще скриває, що розпорядник майна не може зробити фінансовий аналіз? Шо він скриває? Нічого не скриває - хай надасть документи, шо ж ми будемо топтатись на цьому місці.

7) Судовий коментатор: Враховуючи такі обставини, суд прийняв рішення про продовження процедури розпорядження майном ще на місяць.


Переглянути ще відео