Новини

03 травень 2022, 21:36
221 0

Стаття "ПОСОБНИЦТВО ДЕРЖАВІ-АГРЕСОРУ: нові склади злочинів за ст. 111-2 Кримінального кодексу України"

Через півтора місяці після внесення Законом № 2108-ІХ до Кримінального кодексу (далі – КК) статті 111-1, що зробила колабораційну діяльність злочином, законодавець уніс до цього кодексу ще одну нову суміжну статтю. 23 квітня 2022 р. набув чинності № 2198-ІХ, яким КК доповнено статтею 111-2 “Пособництво державі-агресору”. Спробуємо в цій статті проаналізувати, які дії визнаються злочинами за цією новою статтею.

Читати далі

14 квітень 2022, 20:30
173 1

ГО «Вектор прав людини» та ГО «Боротьба за права» об’єднують зусилля для надання психологічної та правової допомоги людям з інвалідністю в умовах воєнного стану.

Для надання психологічної та правової допомоги людям з інвалідністю в умовах воєнного стану створено гарячу лінію допомоги.

Читати далі

21 березень 2022, 13:36
2794 0

Стаття "КОЛАБОРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ: аналіз нової статті 111-1 Кримінального кодексу України"

Чинне законодавство вдосконалюється в умовах ведення війни. Судді аналізують зміни.
Пропонуємо статтю «КОЛАБОРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ: аналіз нової статті 111-1 Кримінального кодексу України» від Олексія Кравчука – доктора юридичних наук, доцента, судді Вищого антикорупційного суду та Марини Бондаренко – кандидатки юридичних наук, судді Дарницького районного суду міста Києва, учасниці тренінгів ГО «Вектор прав людини», автори також є слухачами програми Української Гельсінської спілки з прав людини «Права людини в умовах збройого конфлікту» (2021 р.).

Читати далі

09 березень 2022, 16:04
762 0

Стаття "ДОСУДОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ВОЄННИХ ЗЛОЧИНІВ"

Наразі ми перебуваємо у воєнному стані, що був введений указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022.

Цього дня о 5-ій ранку кардинально змінилося наше життя, причому в усіх сферах.

Саме під час збройних конфліктів починає діяти міжнародне гуманітарне право (або право війни, право військових конфліктів), яке водночас є незастосовним у мирний час. Основними завданнями цієї галузі міжнародного публічного права є захист цивільних осіб та тих, хто припинив брати участь у збройних діях (поранених та позбавлених волі осіб), а також регулювання засобів і методів ведення війни.

Читати далі

21 лютий 2022, 21:42
56 0

Церемонія нагородження за результатами Третього щорічного конкурсу журналістських робіт «Суд людською мовою»

Команда ГО Вектор прав людини запрошує на церемонію нагородження за результатами
Третього щорічного конкурсу журналістських робіт «Суд людською мовою», що відбудеться
25 лютого 2022 року о 16:00. Церемонія проводитиметься онлайн, на платформі ZOOM.

Читати далі

21 лютий 2022, 21:32
146 0

Круглий стіл «Судові справи щодо збройного конфлікту на сході України: висвітлення та вплив ставлення громадськості до судової гілки влади»

Висвітлення здійснення судочинства — важливий елемент підтримки довіри суспільства до судової влади та системи кримінальної юстиції. Саме тому у 2021-2022 роках було проведено дослідження, яке мало на меті дослідити взаємозв’язок між рівнем довіри до судів та висвітленням судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, аби покращити ставлення громадян до судової гілки влади.

Читати далі

17 лютий 2022, 12:30
59 0

Що варто знати журналісту під час висвітлення справ, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні?

Медіа відіграють важливу роль у висвітленні судових справ, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні, адже вони є основним джерелом інформації для населення України. Це суттєво впливає на формування думки населення, щодо судової гілки влади та інших дежавних органів.

Під час вебінару спікерки розібрали практичні кейси з прикладами помилок, що трапляються під час висвітлення справ, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні, та надали поради і рекомендації, як їх уникати.

Читати далі

14 лютий 2022, 20:59
65 0

Чому висвітлення судових процесів, пов’язаних із збройним конфліктом в Україні, є важливим сьогодні?

Реагуючи на запит суспільства про забезпечення права на правду ГО «Вектор прав людини» спільно з Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора провели вебінар «Як висвітлювати здобутки органів прокуратури та досудового розслідування у справах щодо збройного конфлікту в Україні?». Захід відбувся  14 лютого онлайн. 

Читати далі

09 лютий 2022, 14:13
361 0

Запрошуємо долучитись до вебінару «Як дотримуватись журналістських стандартів при висвітленні судових справ щодо збройного конфлікту в Україні?»

Медіа відіграють важливу роль у взаємодії судової влади та громадськості. Створення ефективної комунікації судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні, необхідна для захисту права на справедливий суд, права знати правду про перебіг подій збройного конфлікту та забезпечення громадського контролю. 

Читати далі

08 лютий 2022, 14:54
72 0

ГО «Вектор прав людини» системно працює над подоланням наслідків збройного конфлікту в Україні

Громадська організація «Вектор прав людини» рада повідомити, що з 1 лютого поточного року розпочала проєкт «Комунікація судових справ, пов’язаних із збройним конфліктом в Україні як важлива складова імплементації перехідного правосуддя», який впроваджується за підтримки проєкту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 роках.

Читати далі