Суд людською мовою: говоримо доступно про судові процеси (Львів)
11-12 листопада 2017 року у м. Львів відбудеться тренінг, на якому навчатимуть робити якісні відеокоментарі судових засідань (адреса проведення тренінгу буде повідомлена зареєстрованим учасникам). До участі у заході запрошуються адвокати, які бажають сприяти підвищенню обізнаності громадськості та журналістів щодо судового процесу.
З 2015 року в Україні запроваджуються нові механізми забезпечення гласності та відкритості у судах. Завдяки спільним зусиллям експертів громадських організацій, адвокатів, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України в Україні послідовно запроваджується практика трансляцій судових засідань технічними засобами судів наживо на You Tube каналі Судової влади України.
Проект "Суд людською мовою" опікується тим, щоб пересічний громадянин мав змогу зрозуміти те, що відбувається у суді. Судові коментатори, нова професія для нашої країни, покликані робити "переклад" з юридичної на загальновживану мову, роз’яснити зміст процесу, його структуру, права та обов’язки учасників. Для коментування можуть використовуються відео трансляції судових засідань, розміщені на офіційних веб-сайтах судів.
Тренінг, який буде проведений командою проекту "Суд людською мовою" за підтримки Програми USAID "Нове правосуддя", має на меті поширити знання та навички щодо висвітлення судових процесів.
Завдання тренінгу – навчити
формулювати повідомлення про судові процеси доступною мовою, використовуючи загальновживану лексику;
готувати відеокоментарі про перебіг судового процесу;
надавати коментарі перед камерою.
Тренери:
Лариса Денисенко, журналістка Громадського радіо, правозахисниця, адвокат
Ксенія Проконова, судовий коментатор "Суд людською мовою", партнер, керівниця Практики управління конфліктами у ЮК "Юскутум".
Валерія Коломієць, судовий коментатор, проект "Суд людською мовою", Головуюча Ради відділення Асоціації правників України у Львівській області, партнер у АО "Бачинський, Коломієць та партнери".
Вадим Товстенко, режиссер монтажу, Новий Канал, проект "Ревізор", оператор, фотограф.
Валерія Рибак, координатор проекту "Суд людською мовою", керівниця ГО "Вектор прав людини".
Інші.
Реєстрація на захід за посиланням: http://bit.ly/2vOYzbv до 30 жовтня включно. Перевагу при відборі надаватимуть учасникам, які надішлють запис відеокоментаря (до 2 хв.) до одного із судових засідань (відеозаписи засідань розміщені на порталі "Судова влада України" - http://bit.ly/2qJsIaB).
За результатами учасникам вручать сертифікати. Для участі в тренінгу вам знадобиться фотоапарат з можливістю записувати відео та звук.
Учасникам не з міста Львова забезпечується проїзд (автобус, поїзд (купе або 2 клас експрес)) та проживання.
Контакти: Моб.: +38 050 41 12 047 е-Пошта: trialinsimplewords@gmail.com
Подія у ФБ: https://www.facebook.com/events/123445654989617/?active_tab=about
ГО "Вектор прав людини" - правозахисна організація, заснована у 2016 році, головною метою якої є реалізація та захист основоположних свобод, прав людини через сприяння практичному виконанню норм та принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод. Більше інформації про ГО "Вектор прав людини" на ФБ-сторінці: https://www.facebook.com/hrvector.org/. е-Пошта: info@hrvector.org
Проект "Суд людською мовою" створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого кола населення у цій галузі. Один з основних напрямів діяльності ГО "Вектор прав людини". Ініціатива об’єднує громадських активістів, правозахисників, IT-спеціалістів, юристів та адвокатів.
Детальніше про "Суд людською мовою" за на сайті: https://adobe.ly/2mvFq9Q та на ФБ-сторінці https://www.facebook.com/trialinsimplewords/
е-Пошта: trialinsimplewords@gmail.com
Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Нове правосуддя" реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID "Україна: верховенство права" та "Справедливе правосуддя". Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303.