Засідання у справі Володимира Хижого (№802/357/16-а) від 12.10.2017 року

12 жовтня 2017 року Вінницький апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу за позовом Володимира Хижого, екс-заступника начальника Генерального штабу до Міністерства оборони України, Генштабу ЗСУ. Справа викликала неабиякий суспільний резонанс у зв’язку з обставинами звільнення Хижого. Повне відео засідання можна переглянути на офіційному каналі «Судова влада України» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=PWbdlbvwehc

Вже вдруге розглядалася апеляція у цій справі – 5 квітня 2017 року ВАСУ скасував судові рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 27 квітня 2016 року, Вінницького апеляційного адміністративного суду від 27 липня 2016 року з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

Адвокат Віктор Пальнюк, судовий коментатор у своєму відео коментарі повідомляє, що Володимир Хижий звернувся до суду, оскаржуючи наказ Міністра оборони України про його звільнення за систематичне невиконання умов контракту. Серед заявлених вимог - визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

В засіданні позивач клопотав про долучення науково-правової експертизи, проведеної дослідним інститутом приватного права і підприємництва імені НАПрН України. Представники відповідача заперечили проти цього, вказавши, що установа є навчальним закладом, а не експертною установою. Суд долучив експертизу до матеріалів справи та прийняв рішення надати оцінку доказу в нарадчій кімнаті – визначити його належність та допустимість. Виникає питання до дати експертизи, озвученої судом - 2014 рік.

Щодо обґрунтованості дисциплінарних стягнень, представник Позивача вказав, що Позивач не здійснював систематичне невиконання умов контракту, оскільки він не здійснював порушень військової дисципліни. Військова дисципліна – це виконання обов’язків під час несення служби. У Статуті внутрішньої служби вказано, що саме внутрішня служба здійснюється для підтримання військової дисципліни, а також, що права та обов'язки посадових осіб, не зазначені в Статуті, визначаються положеннями.

Щодо оскарження стягнень, у виступі позивач також визнав, що свідомо не оскаржував дисциплінарні стягнення, строк оскарження яких – 1 місяць.

В результаті розгляду, апеляційну Хижого суд залишив без задоволення. Таким чином, постанова Вінницького окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року була залишена без змін.

Продовжуємо слідкувати за справою. Також чекаємо на коментарі під відео.


Переглянути ще відео