Суд людською мовою: говоримо доступно про судові процеси - 24-25 лютого 2018 р., Київ

24-25 лютого 2018 року у м. Києві відбудеться тренінг, на якому навчатимуть робити якісні відеокоментарі судових засідань (адреса проведення тренінгу буде повідомлена зареєстрованим учасникам). До конкурсу на участь у заході запрошуються адвокати, які бажають сприяти підвищенню обізнаності громадськості та журналістів щодо судового процесу.

Професійні медійники, адвокати, правозахисники тренуватимуть учасників:

  • формулювати повідомлення про судові процеси не перенасиченою термінами, прийнятною для медіа та громадськості мовою;
  • готувати відеокоментарі про перебіг судового процесу;
  • надавати коментарі перед камерою.

 

Тренери:

  • Лариса Денисенко, журналістка Громадського радіо, правозахисниця, адвокат
  • Ксенія Проконова, судовий коментатор «Суд людською мовою», партнер, керівниця Практики управління конфліктами у ЮК «Юскутум».
  • Вадим Товстенко, режиссер монтажу, Новий Канал, проект «Ревізор», оператор, фотограф.
  • Валерія Рибак, координатор проекту «Суд людською мовою», керівниця ГО «Вектор прав людини».
  • Інші.

За результатами тренінгу кожний учасник готує судовий коментар на актуальне судове засідання суспільно важливої справи, що транслюється технічними засобами судів на You Tube каналі «Судова влада України». Даний соціальний вклад учасника є обов’язковою умовою участі та надання навчання на безкоштовній основі.

Реєстрація на захід за посиланням: http://bit.ly/2vOYzbv до 19 лютого включно. Перевагу при відборі надаватимуть учасникам, які надішлють запис відеокоментаря (до 2 хв.) до одного із судових засідань (відеозаписи засідань розміщені на порталі «Судова влада України» - http://bit.ly/2qJsIaB).

Нагадаємо, що у 2015 році зусиллями експертів громадських організацій, адвокатів, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України в Україні розпочату безпрецедентну практику трансляцій судових засідань технічними засобами судів. Проект «Суд людською мовою» розвиває даний механізм та впроваджує судове відеокоментування таких трансляцій.  Безперечно, це нові механізми забезпечення гласності та відкритості у судах Україні, до яких можете долучитись і Ви!

Захід відбувається за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Учасникам не з міста Києва забезпечується проїзд (автобус, поїзд (купе або 2 клас експрес)) та проживання.

За результатами учасникам вручать сертифікати, що дають можливість стати судовим коментатором «Суд людською мовою». Для участі в тренінгу Вам знадобиться фотоапарат з можливістю записувати відео та звук, ноутбук та мобільний телефон з гарнітурою.

Контакти: Моб.: +38 093 622 862 (Олена)

Пошта: trialinsimplewords@gmail.com

Подія у ФБ: https://www.facebook.com/events/175477656397949/

Довідково:

 

ГО «Вектор прав людини» - правозахисна організація, заснована у 2016 році, головною метою якої є реалізація та захист основоположних свобод, прав людини через сприяння практичному виконанню норм та принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод. Більше інформації про ГО «Вектор прав людини» на ФБ-сторінці: https://www.facebook.com/hrvector.org/

е-Пошта: info@hrvector.org    

 

Проект «Суд людською мовою» створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого кола населення у цій галузі. Один з основних напрямів діяльності ГО «Вектор прав людини». Ініціатива об’єднує громадських активістів, правозахисників, IT-спеціалістів, юристів та адвокатів.

Детальніше про «Суд людською мовою»  за на сайті: https://adobe.ly/2mvFq9Q  та на ФБ-сторінці https://www.facebook.com/trialinsimplewords/

е-Пошта: trialinsimplewords@gmail.com

 

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303.