Суд людською мовою: говоримо доступно про судові процеси (Київ)

6-7 жовтня 2017 року в Києві відбудеться тренінг, на якому навчатимуть робити якісні відеокоментарі судових засідань (адреса проведення тренінгу буде повідомлена зареєстрованим учасникам). До участі у заході запрошуються адвокати, які бажають сприяти підвищенню обізнаності громадськості та журналістів щодо судового процесу.

Реєстрація на захід за посиланням: http://bit.ly/2vOYzbv до 21 вересня включно. Перевагу при відборі надаватимуть учасникам, які надішлють запис відеокоментаря (до 2 хв.) до одного із судових засідань (відеозаписи засідань розміщені на порталі «Судова влада України» - http://bit.ly/2qJsIaB).

З 2015 року в Україні запроваджуються нові механізми забезпечення гласності та відкритості у судах. Завдяки спільним зусиллям експертів громадських організацій, адвокатів, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України в Україні послідовно запроваджується практика трансляцій судових засідань технічними засобами судів наживо на YouTube каналі Судової влади України. .

Проект «Суд людською мовою» опікується тим, щоб пересічний громадянин мав змогу зрозуміти те, що відбувається у суді. Судові коментатори, нова професія для нашої країни, покликані робити «переклад» з юридичної на загальновживану мову, роз’яснити зміст процесу, його структуру, права та обов’язки учасників. Для коментування можуть використовуються відео трансляції судових засідань, розміщені на офіційних веб-сайтах судів, або ж коментування відбувається он-лайн.  

Тренінг, який буде проведений  командою проекту «Суд людською мовою» за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя», має на меті поширити знання та навички щодо висвітлення судових процесів.

Завдання тренінгу – навчити

  • формулювати повідомлення про судові процеси доступною мовою, використовуючи загальновживану лексику;
  • готувати відеокоментарі про перебіг судового процесу;
  • надавати коментарі перед камерою.

Лектори:

Лариса Денисенко, журналісткаГромадського радіо, правозахисниця, адвокат

Ксенія Проконова, судовий коментатор «Суд людською мовою», партнер, керівниця Практики управління конфліктами у ЮК «Юскутум».

Валерія Коломієць, судовий коментатор, проект «Суд людською мовою», Головуюча Ради відділення Асоціації правників України у Львівській області.

Микита Макаренко, оператор, керівник «Black Duck» Production

Валерія Рибак, координатор проекту «Суд людською мовою», керівниця ГО «Вектор прав людини».

Модераторка сесії по представленню відеокоментарів: Лідія Петруша. 

Запрошені гості: Стас Козлюк та Андрій Голуб, журналісти Тиждень.ua

 

За результатами учасникам вручать сертифікати.

Учасникам не з міста Києва забезпечується проїзд (автобус, поїзд (купе або 2 клас експрес)) та проживання.

Довідково:

ГО «Вектор прав людини» - правозахисна організація, заснована у 2016 році, головною метою якої є реалізація та захист основоположних свобод, прав людини через сприяння практичному виконанню норм та принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод. Більше інформації про ГО «Вектор прав людини» на ФБ-сторінці: https://www.facebook.com/hrvector.org/

е-Пошта: info@hrvector.org    

Проект «Суд людською мовою» створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого кола населення у цій галузі. Один з основних напрямів діяльності ГО «Вектор прав людини». Ініціатива об’єднує громадських активістів, правозахисників, IT-спеціалістів, юристів та адвокатів.

Детальніше про «Суд людською мовою» на сайті та на ФБ-сторінці https://www.facebook.com/trialinsimplewords/

е-Пошта: trialinsimplewords@gmail.com

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303.