«Ця робота – про емпатію» - оператори лінії допомоги «Психологічна та правова допомога людям з інвалідністю в умовах воєнного стану»

Навіть в еру сучасних технологій  важко уявити, що цю роботу можуть виконувати роботи. Бо ця професія – про емпатію, вміння «бачити»  людину та її проблеми за тисячі кілометрів, здатність знайти необхідні слова для клієнтів(-ок) у важкому психологічному стані та навички виокремлювати емоції від фактів: мова про операторів лінії допомоги «Психологічна та правова допомога людям з інвалідністю в умовах воєнного стану» Валерія Рибака та Валентина Бобруйко.
 
Саме ці фахівці з понеділка по суботу з 10 години ранку та до 19.00 стають тими, хто в зручний для клієнтів(-ок) спосіб (у телефонній розмові, опрацьовуючи онлайнову форму чи приймаючи повідомлення в   Viber, Telegram, WhatsApp  +38050 224-72-36) приймають звернення та допомагають у вирішенні  психологічних чи юридичних проблем людей з інвалідністю, їх родичів(-ок), опікунів(-ок). 
 
Яким чином відбувається механізм взаємодії та допомоги, — розповідають оператори лінії допомоги «Психологічна та правова допомога людям з інвалідністю в умовах воєнного стану» Валерія Рибака та Валентина Бобруйко:
 
  • Люди з інвалідністю обирають зручний для себе спосіб спілкування та розповідають нам про свої негаразди. Для прикладу, коли  приймаю телефонний дзвінок від клієнта(-ки), я обов’язково маю запитати прізвище та ім’я, вік, регіон проживання дізнатись, яка допомога потрібна людині. Сформувати запит та надіслати його або нашим юристам(-кам), або психологам(-гиням). Проте часто люди телефонують у важкому психологічному стані або їм потрібно спочатку виговоритись, а потім -  допомогти сформувати запит. Трапляється й таке, що людям часто потрібна не правова чи психологічна, а матеріальна допомога, тоді стають у нагоді наші напрацювання – і ми надаємо контакти урядових та громадських організацій.Це важлива складова роботи – і ми таким чином полегшуємо життя тим, хто до нас звертається. Навіть за умови, якщо це не профільне питання. — Валентин Бобруйко
 
Колегу підтримує Валерій Рибак:
 
  • Я – практичний психолог. Часто, перший дзвінок – це перша психологічна допомога. Варто знайти правильні слова та пояснити людині, що вона зможе справитись зі своїми проблемами. Ми їй у цьому допоможемо. Люди з інвалідністю, як й інші громадяни, які опинились в кризових ситуаціях, попри засилля інформації, часто перебувають в інформаційному вакуумі, вони не знають і не розуміють, куди звертатись з тим чи іншим питанням, як отримати допомогу, що робити з їхніми проблемами.
 
Обидва фахівці зауважують, що їхня робота – це не просто механічний процес прийому заявок в письмовому чи телефонному вигляді. Під час опрацювання заявки та після оператор робить важливі та зрозумілі йому позначки, фіксує потрібні деталі, щоб повідомити про це юриста(-ку) чи психологів(-гинь), заповнює спеціальну форму про клієнта(-ку).
 
  • Якщо людина телефонує вдруге до мене, — я обов’язково її не просто впізнаю, а й звернусь до неї по імені, пам’ятатиму,  з яким питанням вона зверталась до мене. Людям дуже приємно розуміти, що вони не просто знеособлений клієнт(-ка) та цифра в звітності, — вони це цінують і довіряють мені, коли чують своє ім’я та розуміють, що я пам’ятаю їх ситуацію. А мені дуже приємно, що під час опитування велика кількість клієнтів(-ок)лінії допомоги «Психологічна та правова допомога людям з інвалідністю в умовах воєнного стану» повідомили, що їхня проблема була розв’язана, неприємні ситуації вирішені і вони не просто отримали допомогу від нас, а щиро вдячні за кваліфікованість та результативність звернення, — зауважує Валентин Бобруйко.
 
Впродовж дня та часто поза робочим часом Валерій Рибак та Валентин Бобруйко спілкуються з клієнтами(-ками) та роблять все від них залежне та трішечки більше, аби допомогти. Обидва оператори поділились своїми думками щодо того, що є найлегшим та найважчим у їхніх роботі.
 
  • Емпатія – це, насправді, найпростіше та найскладніше у нашій роботі. Професія потребує високого рівня емпатії, вміння співпереживати, розуміти, що насправді потрібно людині. Я практичний психолог – і моя професія мені дуже допомагає у спілкуванні. На один телефонний дзвінок витрачаємо від 10 до 40 хвилин, — все дуже індивідуально. На основі почутого і своїх поміток, заповнюємо анкету і готуємо колегам резюме з короткою історією людини, яка звернулась на  лінію допомоги, та чітко сформульованим запитом на допомогу. Це ще може зайняти до години часу. Часто, ми шукаємо необхідну інформацію абсолютно не по профільному питанню, бо розуміємо, що повинні допомогти людині. Всі ми, українці, маємо бути разом: хтось волонтерить, хтось допомагає матеріально, хтось інформаційно, — кожен вносить свою часточку в Перемогу. Цей проєкт про те, як пережити війну та залишитись людьми, — пояснює Валерій Ярославович.
  • Напевно, технічна сторона роботи – є найлегшою,  а от залишатись абсолютно відстороненим у спілкуванні з клієнтом(-кою) – неможливо. Навіть попри велику кількість дзвінків, ти не черствієш, а переймаєшся проблемою людини, — ділиться Валентин Бобруйко. 
 
Валерій Рибак та Валентин Бобруйко дають абсолютно ствердні відповіді на запитання чи потрібна діяльність онлайнової лінії допомоги в межах проєкту.
 
  • Психологічна та правова підтримка людей з інвалідністю потрібна не лише впродовж війни, а й після її закінчення. Були, є і будуть люди, які  переїхали з окупованих територій, мають зруйновані будинки, втратили рідних чи близьких, потребують  і потребуватимуть уваги, енергії та турботи. Наша задача не лише їм допомогти, а й пояснити, що вони витримають, справляться, а ми їм у цьому допоможемо, — наголошує Валерій Рибак.
 
Лаконічно висловлюється і Валентин Бобруйко у своїй відповіді:
 
  • Діяльність онлайнової лінії допомоги надалі – це не просто моє бажання, — це необхідність. Тим паче стовідсотковий позитивний фідбек та щирі слова вдячності від людей особливо надихають!
 
Довідково:
 
Психологічна та правова допомога людям з інвалідністю в умовах воєнного стану надається в межах проєкту «Гаряча лінія допомоги для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану», що реалізується ГО «Вектор прав людини» у співпраці з ГО «Боротьба за права» за підтримки проєкту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 роках. Наразі оператори гарячої лінії допомоги вже мають позитивні відгуки та слова вдячності від людей з інвалідністю, які звернулись за правовою допомогою в межах проєкту. Це є результатом роботи цілої команди. Також ми підготували корисну інфографіку для тих, хто знаходиться закордоном чи планує виїзд в Угорщину «Інформація для людей з інвалідністю, які виїхали в Угорщину, рятуючись від війни.». Запрошуємо переглянути відео з субтитрами та прочитати нотатки вебінару «Соціальні гарантії в Україні для людей з інвалідністю в умовах війни». А також дізнатись більше про психологічну допомогу ви можете  у статті «Психологічні виклики людей з інвалідністю сьогодні: як на допомогу прийшла лінія допомоги «Психологічна та правова допомога для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану», а про юридичну частину допомоги у статті «Юристка онлайнової лінії допомоги «Психологічна та правова допомога людям з інвалідністю в умовах воєнного стану» Лілія Олійник: ця діяльність про людську підтримку». 
 
Як звернутись за допомогою на лінію допомоги “Психологічна та правова допомога для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану”?
 
  • Заповнити онлайн-форму: https://bit.ly/36ZxDPd , після чого з вами зв’яжеться оператор у обраний вами спосіб;
  • зателефонувати (дзвінки по Україні) за ном.тел.: +38050 224-72-36;
  • зателефонувати або написати в Viber, Telegram, WhatsApp: +38050 224-72-36.
 
Гаряча лінія працює з 10:00 до 19:00 з понеділка по суботу. Оператори приймуть звернення та знайдуть спеціаліста(-ку), хто допоможе з запитом.
 

Коментарі ()