Нотатки за результатами вебінару «Соціальні гарантії в Україні для людей з інвалідністю в умовах війни»

 
На заході виступила Світлана Петрівна Назаренко, заступниця директора Департаменту соціальної політики Київська міська державна адміністрація — КМДА — начальниця управління соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю та ветеранів.

 

Пані Назаренко зазначила, що Київською міською радою у 2021 році затверджена міська цільова програма «Турбота. Назустріч Киянам» на 2022 – 2024 роки та продовжує діяти й у військовий час. «У Програмі прописані чіткі заходи, та допомога, що ми надаєм людям з інвалідністю. По-перше, люди з інвалідністю, які опинилися зараз в такий час у скруті, можуть подати документи до Департаменту соціальної політики щодо отримання матеріальної допомоги. Розміри матеріальної допомоги залежатимуть від того, що людина просить та потребує.» — зазначила заступниця директора Департаменту соціальної політики.

 
З повним текстом Програми ви можете ознайомитись за посиланням — https://dsp.kyivcity.gov.ua/.../23/rishprozatv2726_2767.pdf
 
У IV розділі Програми ви знайдете Категорії громадян, на яких поширюється її дія. Це, зокрема: «…особи з інвалідністю, діти, студенти з інвалідністю, … громадяни, які не здатні до самообслуговування та мають V групу рухової активності … особи похилого віку, жінки, які зазнали мастектомії … .».
 
Документ визначає пріоритетні напрямки діяльності Програми та види допомоги, наприклад: адресна матеріальна допомога; забезпечення протезами (у тому числі молочних залоз для занять фізкультурою та плаванням), меблями та допоміжними засобами, засобами пересування, реабілітації, складного протезування, ортопедичним взуттям, ортезами на стопу тощо; забезпечення засобами особистої гігієни (підгузками, пелюшками, урологічними прокладками тощо); санаторно-курортне лікування та оздоровлення; забезпечення гарячим харчуванням, продуктовими наборами, постільною білизною та набором миючих засобів; послуги соціальної адаптації.
Офіційний сайт Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації — https://dsp.kyivcity.gov.ua/

 
Переглянути повний ВІДЕОЗАПИС ВЕБІНАРУ — https://youtu.be/7WPEuVT3RYc

 
Нагадуємо, що ви можете звернутись за психологічною та юридичною консультацією на нашу онлайнову лінію «ПСИХОЛОГІЧНА ТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ». Телефонуйте або пишіть в Viber, Telegram, WhatsApp: +38050 224-72-36. Також можна заповнити форму — https://bit.ly/36ZxDPd і оператор зв’яжеться з Вами у зручний Вам спосіб.

 
Вебінар відбувся в межах проєкту «Гаряча лінія допомоги для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану», що реалізується Вектор прав людини у співпраці з ГО «Боротьба за права» за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 роках.

Коментарі ()