Вимагаємо транслювання справи щодо поліцейських, підозрюваних у вбивстві 5-річного Кирила у Переяслав-Хмельницькому

ГО «Вектор прав людини» звертається до сторін процесу у справі щодо двох поліцейських, підозрюваних у вбивстві 5-річного хлопчика у Переяслав-Хмельницькому ініціювати трансляцію судових засідань технічними засобами суду, а Суд її забезпечити. Це дозволить відслідковувати хід справи усім зацікавленим громадянам та ЗМІ. А також задовольнити вимогу суспільства на справедливе та чесне правосуддя.
31 травня п'ятирічний Кирилко потрапив до реанімації Переяслав-Хмельницької лікарні. У хлопчика виявили поранення голови, яке він отримав у результаті випадкового пострілу недалеко від власного дому. Як виявилося до інциденту причетні два працівники поліції. Три дні лікарі боролися за життя хлопчика, але 3 червня він помер.
Прокуратура Київської області станом на ранок 4 червня 2019 р. дії працівників патрульної поліції кваліфікувала за п.2, п.12 ч.2 ст.115 КК України (умисне вбивство малолітньої дитини, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч.2 ч.4. ст.296 КК України (хуліганство, вчинене групою осіб, із застосуванням вогнепальної зброї, заздалегідь заготовленої для нанесення тілесних ушкоджень).
Сьогодні Голосіївський райсуд Києва мав розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу для підозрюваних.
Закликаємо забезпечити гласність судового процесу, шляхом влаштування транслювання судового засідання технічними засобами суду до мережі YouTube.
Ця подія сколихнула всю Україна. Розгляд справи має бути відкритим, без перешкоджання доступу для журналістів та всіх небайдужих!
Відкритість та гласність судового процесу – запорука справедливого судового рішення.
Типовий зразок клопотання/заяви можна знайти на сайті ГО «Вектор прав людини» за посиланням: hrvector.org/podiyi/18-04-23-klopotannya
 
А також детально про механізм транслювання судових засідань технічними засобами суду: hrvector.org/publikacziyi/18-06-11-translaweffect

Коментарі ()