22-23 листопада 2023 року відбулася щорічна зустріч ОБСЄ з моніторингу судових процесів

22-23 листопада 2023 року у Скопʼє відбулася щорічна зустріч ОБСЄ (прим. Організація з безпеки і співробітництва в Європі) з моніторингу судових процесів. Прокуратура України зареєструвала понад 110 000 справ про воєнні злочини, спричинені росією та злочини продовжують фіксуватися. Таке величезне навантаження створює значні труднощі для вже перевантаженої системи кримінального правосуддя та суддівського корпусу. Додатковим стресом є сильний тиск з боку суспільства, яке вимагає притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців і забезпечення правосуддя.
 
Під час заходу було представлено напрацювання українських експертів, спрямовані на моніторинг судових процесів, які відбуваються щодня по всій Україні, часто за допомогою заочних слухань. Громадська організація «Вектор прав людини» зі свого боку представила власні напрацювання у розвитку судових комунікацій у справах про воєнні злочини.
 
«Сьогодні існує різна практика висвітлення судами інформації про розгляд судових справ про воєнні злочини. Ми як організація, яка багато років працює над налагодженням діалогу суду та громади, допомагаємо розвивати позитивні практики. Проводимо дослідження, спільно з судовою владою розробляємо документи, проводимо тренінги і заходи для обміну досвідом.
 
Позитивним прикладом розуміння судовою владою важливості роботи над цим є схвалення Радою суддів України рішенням № 47 від 02 листопада 2023 року документу «Керівні принципи комунікації судових процесів та рішень про воєнні злочини. Для судів першої та апеляційної інстанцій», підготовленого ГО «Вектор прав людини» у співпраці з судовою владою за підтримки американського народу, наданої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми «Справедливість для всіх». 
 
Разом з тим Україна потребує постійної підтримки у складних умовах війни, що впливають й на суди, як і на все українське суспільство. Важливо пам'ятати, що сьогодні суди України виконують важливу місію у забезпеченні справедливості та встановлення правди у цій жахливій війні як для України, так і для всього світу для поточного і багатьох майбутніх поколінь» — зазначила у своєму виступі Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
 
Команда ГО «Вектор прав людини» спільно з партнерами продовжує роботу щодо комунікації судових процесів та рішень про воєнні злочини. Детальніше про заходи на нашому сайті за посиланням https://hrvector.org/podiyi/23-12-08-08.12.23 

Коментарі ()