Команда ГО «Вектор прав людини» спільно з партнерами продовжує роботу щодо комунікації судових процесів та рішень про воєнні злочини

Команда ГО «Вектор прав людини» спільно з партнерами продовжує роботу щодо комунікації судових процесів та рішень про воєнні злочини. Здійснення правосуддя у воєнний час є складним викликом і важливим завданням від чого залежить чи буде Україна правовою державою, на відміну від держави-агресора, тому ми надзвичайно вдячні усім дотичним до цього.
 
Українські суди відновили розгляд судових справ ще навесні 2022 року під щоденними обстрілами, оскільки правосуддя чекати не може. Судова система намагається зробити максимум. Аби українське суспільство та міжнародна спільнота розуміли що і як саме відбувається. Є потреба у широкому інформуванні зацікавлених сторін про судові справи щодо воєнних злочинів. Щодня кількість судових справ щодо воєнних злочинів зростає.
 
Судові комунікації у процесах про воєнні злочини неймовірно важлива й необхідна робота, проте її процес дуже складний. Саме тому взаємопідтримка та конструктивна послідовна співпраця судової влади з інститутами громадянського суспільства є надзвичайно важливими.
 
Поточного року ГО «Вектор прав людини» у співпраці з судовою владою за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх» розробили «Керівні принципи комунікації судових процесів та рішень про воєнні злочини. Для судів першої та апеляційної інстанцій». Цей документ має на меті посилення спроможності судової влади у частині здійснення комунікаційної діяльності щодо справ про воєнні злочини та є своєрідним путівником для судів. Підтверджуючи розуміння важливості комунікації судових справ щодо воєнних злочинів 02 листопада 2023 року рішенням № 47 Рада суддів України схвалила зазначений документ та рекомендувала судам використовувати Керівні принципи у здійсненні комунікаційних заходів у справах про воєнні злочини, в тому числі при розміщенні інформації на веб-порталі судової влади та сторінках судів, у соціальних мережах, підготовці та висвітленні судових процесів у даній категорії справ.
 
Детальніше https://hrvector.org/podiyi/23-11-20-02.22.23
 
Для того, щоб підготовлені матеріали були впроваджені практично, ГО «Вектор прав людини» у співпраці з Радою суддів України із залученням національних та міжнародних експертів було проведено онлайнове тренінгове навчання для команд судів. Під час тренінгів були представлені український та міжнародний досвід висвітлення справ про воєнні злочини, опрацьовані комунікаційні інструменти.
 
Наразі ГО «Вектор прав людини» організовує онлайнові менторські та зустрічі з обміну досвідом для представників(-ць) комунікаційних команд судів, під час яких спеціалісти(-ки) у сфері комунікацій та національного і міжнародного права допомагають розібратись з темами і питаннями, що виникають під час комунікацій судових процесів та рішень про воєнні злочини. Якщо Ви представляєте комунікаційну команду суду та бажаєте доєднатися до заходів, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням: https://bit.ly/40i9dYj. Детальна інформація про заходи буде надіслана на вказану у електронній формі Вами електронну адресу.
 
Спільними зусиллями все буде Україна!
 
Заходи здійснюються ГО «Вектор прав людини» в межах проєкту «Судові комунікації справ щодо воєнних злочинів» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».

Коментарі ()