Школа адвокації для громадських лідерів в Україні та Сакартвело активно продовжує свою роботу

Школа адвокації для громадських лідерів в Україні та Сакартвело активно продовжує свою роботу та 17 жовтня відбудеться вже третій тренінг Школи. Під  час заходу плануємо обговорити роль громадянського суспільства в євроінтеграційних процесах з Кеті Бахтадзе, досвідченою юристкою та захисницею прав жінок з великим досвідом роботи в сфері громадських організацій.
 
Поки пропонуємо поговорити про заходи, які вже відбулися в межах Школи.
 
Для участі у Школі тільки з України подалось 244 людини, тобто 8 кандидатів на 1 місце, що ще раз підкреслює необхідність занять Школи. Тому 29 вересня була додана додаткова активність для всіх зареєстрованих учасників та учасниць Школи – лекція Олександри Романцової, виконавчої директорки «Центру Громадянських Свобод» «Що таке «рашизм»: історія, інструменти, протидія». Цей матеріал ми залишаємо публічним, тому ознайомитися з лекцією ви можете за посиланням: https://youtu.be/ihFutZ8jlnI.
 
Першого жовтня відбувся перший тренінг для учасників та учасниць Школи — «Цілі та вектори правозахисту», який провела Олександра Романцова.
 
Під час заходу пані Олександра заглибилася в історію прав людини та на прикладах обговорила з учасниками та учасницями поняття свободи, рівності, справедливості та людської гідності.
 
«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства» — цитата лекторки зі Статті 1 Загальної декларації прав людини.
 
Другий тренінг відбувся 9 жовтня «Міфи та факти про права людини і роботу неприбуткових організацій». Тренеркою заходу була Саломе Мезурнішвілі, засновниця та голова Фонду розвитку прав людини, членкиня Комітету з прав людини та міжнародного права асоціації адвокатів Сакартвело, а також досвідчена та віддана своїй справі спеціалістка неурядового сектору. Пані Саломе поділилася досвідом роботи громадських організацій в суспільстві Сакартвело, також поговорили про норми міжнародних документів та їх застосування щодо здійснення правозахисної діяльності.
 
Детальніше про тренерок Школи:
 
Олександра Романцова, починаючи з травня 2014 року працює у «Центрі Громадянських Свобод» (ЦГС).
Перший проєкт пані Олександри включав моніторинг та документування порушень прав людини і політичного переслідування в окупованому Криму. З травня 2014 року до кінця 2016 року пані Олександра координувала програму моніторингу порушень прав людини та воєнних злочинів на сході України, також продовжує вести моніторинг політичного переслідування в окупованому Криму. Починаючи з вересня 2017 року Олександра Романцова обіймає посаду виконавчої директорки «Центру Громадянських Свобод» і з 24 лютого 2022 року також працює над координацією документування воєнних злочинів та адвокацією у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для Путіна». Також, пані Олександра бере участь у польових місіях в Київській області.
 
Саломе Мезурнішвілі, засновниця та голова Фонду розвитку прав людини.
Пані Саломе членкиня Комітету з прав людини та міжнародного права асоціації адвокатів Сакартвело, а також досвідчена та віддана своїй справі спеціалістка неурядового сектору.
 
Кеті Бахтадзе, досвідчена юристка, захисниця прав жінок з великим досвідом роботи в сфері громадських організацій.
Кеті Бахтадзе спеціалістка в сфері цивільного права, законодавстві про громадянські права, міжнародного права, аналізі політик, питань прав людей з інвалідністю, ґендерної рівності. Юристка в організації «Танадгома» та Women's Initiatives Supporting Group (WISG).
 
 
Раді, що в нас є можливість працювати з міжнародними спеціалістами(-ками) та, враховуючи їх досвід, створювати нові умови для розвитку громадянського суспільства в Україні та Сакартвело. Адже метою Школи є залучення людей, які можуть стати координаторами(-ками)/лідерами(-ками) для своїх громад у просуванні важливості євроінтеграційних процесів з використанням інноваційних методів адвокації.
 
Онлайн-школа проводиться ГО «Вектор прав людини» (Україна) у партнерстві з ГО «Світ толерантності» (Сакартвело) в межах проєкту «Роль правозахисників(-ць) у євроінтеграції України та Сакартвело» за підтримки Human Rights House Foundation та фінансується Європейським Союзом.

Коментарі ()