ГО «Вектор прав людини» розпочала проєкт «Судові комунікації справ щодо воєнних злочинів»

Громадська організація «Вектор прав людини» від початку свого заснування активно працює задля забезпечення права на справедливий суд, зокрема в частині права на відкриті слухання, налагодження діалогу судової влади і громади, а також розвитку судових комунікацій. Ми активно працювали й над підвищенням рівня спроможності судів та інших акторів у висвітленні судових процесів, пов’язаних з агресією РФ щодо України. Після повномасштабного вторгнення РФ на територію України зареєстровано тисячі нових злочинів, які вже мають або будуть мати продовження у судах. Їх кількість буде тільки зростати як і значення комунікаційної діяльності щодо них.
 
Влітку 2022 року ми провели дослідження та підготували звіт за його результатами, що отримав назву «Комунікація судовою владою справ, пов’язаних з війною: 10 питань-відповідей» (https://hrvector.org/zviti/22-10-01-sw). Звіт був схвалений рішенням Ради суддів України № 33 від 06 жовтня 2022 року. «Напрацьовані за результатами дослідження рекомендації повинні стати інструментарієм на додаток до наявних у розпорядженні прессекретарів та суддів-спікерів засобів. Його можна і слід застосовувати для того, щоб донести світу інформацію про воєнні злочини та запобігти їх вчиненню.» — зазначається у рішенні.
 
У рекомендаціях звіту зазначається про важливість здійснення постійної, системної комунікації судових справ, пов’язаних з війною в Україні, насамперед приділяючи увагу воєнним злочинам, до яких існує великий інтерес з боку українського суспільства та міжнародної спільноти. Затвердження звіту Рішенням Ради суддів України є підтвердженням розуміння судовою владою  важливості роботи в цьому напрямку.
 
Команда ГО «Вектор прав людини» цього року продовжує працювати задля забезпечення права на справедливий суд, зокрема в частині права на відкриті слухання, налагодження діалогу судової влади та громади та розвитку судових комунікацій.
 
Важливим стратегічним напрямком є підвищенням рівня спроможності судів та інших акторів у висвітленні судових процесів, пов’язаних з агресією РФ щодо України.  З огляду на це ГО «Вектор прав людини» розпочала проєкт «Судові комунікації справ щодо воєнних злочинів» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».
 
Метою проєкту є посилення спроможності судів у частині здійснення комунікаційної діяльності щодо справ про воєнні злочини. Завдання проєкту: 1) у співпраці з представниками(-цями), зокрема комунікаційних команд судових органів та установ розробити принципи висвітлення судових справ про воєнні злочини для судів першої та апеляційної інстанцій. 2) Проведення практичного тренінгового навчання з менторською підтримкою для представників(-ць) комунікаційних програм судів першої та апеляційної інстанцій для сприяння висвітлення судових справ про воєнні злочини, використовуючи розроблені керівні принципи, на основі яких суди можуть розробити власні комунікаційні стратегії та/або комунікаційні плани, адаптовані для потреб конкретного суду.
 
Дякуємо команді експертів(-ок), які долучились, підтримку партнерів та віримо у продовження плідної співпраці з судовими органами та установами у виконанні спільних важливих завдань у захисті права на справедливий суд в Україні.

Коментарі ()