Cкачати звіт у форматі PDF

Стандарти правосуддя, дружнього до дитини, та їх втілення в Україні (кримінальний аспект)

СТАНДАРТИ ПРАВОСУДДЯ, ДРУЖНЬОГО ДО ДИТИНИ, та їх втілення в Україні (кримінальний аспект).
Ця публікація розроблена та видана на запит Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з громадськими організаціями «Центр політико-правових реформ» та «Вектор прав людини».
Авторський колектив:
Роман Куйбіда (редактор), Валерія Рибак (співавторка, інтерв’юерка), Максим Середа (співавтор, аналіз та узагальнення даних), Лілія Олійник (співавторка, спостерігачка-інтерв’юерка); спостерігачі-інтерв’юери: Андрій Гончак, Вікторія Ільчишена, Віталій Разік, Наталія Хмелевська.
Рецензування:
Аксана Філіпішина – представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання прав дитини та сім'ї.
Наталія Ступницька – національна менеджерка програми у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Наталія Беца – національна менеджерка проєктів у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

У цьому звіті представлені результати пілотного дослідження стану дотримання судами стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у справах кримінального характеру (кримінальних провадженнях і справах про адміністративні правопорушення), що було реалізоване у 2020 році. Висновки цього дослідження засновані на результатах інтерв’ювання 71 фахівця (суддів, адвокатів, прокурорів, працівників поліції, органів опіки та піклування, експертів), моніторингу 41 судового засідання, з яких відбулося 13 відкритих судових засідань, та аналізу 53 судових рішень у справах кримінального характеру, в яких брали участь діти. Дослідження спрямоване на виявлення ключових проблем у забезпеченні процедурних прав дитини у справах кримінального характеру, а
також проблем у реалізації позитивних обов’язків держави щодо дитини під час вирішення таких справ. Для цих цілей була розроблена методологія, що була апробована в межах цього пілотного дослідження.

Коментарі ()