SOS! Рятувати цивільне населення в Бучі, Ірпені, Гостомелі!

SOS! Рятувати цивільне населення в Бучі, Ірпені, Гостомелі!
В Бучі, Ірпені, Гостомелі та прилеглих селах біля Києва йдуть бойові дії. Частково вони зайняті окупаційними військами, доступу до них немає. В цих населених пунктах залишилися мешканці, життя яких під загрозою.
Майже весь час люди перебувають у підвалах, без електрики, тепла, можливості поповнювати запаси їжі, води чи медикаментів. Часто вони не в змозі повернутись у власну домівку, оскільки вона знищена в результаті обстрілів чи бомбардувань. Неможливо допомогти визволитись тим, хто перебуває під завалами, отримав поранення і потребує невідкладної медичної допомоги.
ДСНС повідомляє, що станом на 8 годину 7 березня 2022 року за заявками населення потребують евакуації близько 4 тис. 400 осіб у Бучанському районі, які знаходяться у захисних спорудах, підвальних приміщеннях житлових будинків, об’єктах, дачних кооперативах та під завалами.
Бучанська ОТГ - понад 1 тис. 200 осіб, з них:
  • у м. Буча понад 450 осіб. По вул. Некрасова, 9 та у підвалі ліцею по вул. Вокзальна люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно;
  • смт Ворзель — понад 700 осіб;
  • решта у с. Бабинці, Раківка, Озерне, Мироцьке, Блиставиця, Лісова Буча.
Ірпінська ОТГ — понад 850 осіб, з них:
  • у м. Ірпінь близько 800 осіб. По вул. Мечникова, 106 та 124 людей знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно;
  • с. Михайлівська Рубежівка — понад 50 осіб.
Смт Гостомель — понад 800 осіб, зокрема по вул. Франка, 28, провулку Живописний, 8А, вул. Святопокровська, 3Д, вул.Нова, 3Г та 3Д. Люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно.
Бородянська ОТГ — близько 800 осіб, з них:
  • у смт Бородянка понад 710 осіб. По вул. Центральна, 359, 326 та 371 — люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно;
  • решта у с. Шибене, Нове Залісся, Красний Ріг.
Макарівська ОТГ — понад 650 осіб, з них:
  • у смт Макарів понад 150 осіб. По вул. Героїв Крут, 32. Люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно;
  • с. Миколаївка — понад 410 осіб;
  • решта у с. Колонщина, Копилів, Северинівка, Березівка, Плахтянка, Червона Гірка, Гавронщина.
Немішаївська ОТГ — понад 65 осіб (с. Немішаєво, Микуличі, Пороскотень, Клавдієво-Тарасове).
Дмитрівська ОТГ — понад 30 осіб (с. Мила, с. Гурівщина).
Для порятунку людей необхідно припинити бойові дії в цьому районі, створити гуманітарні коридори, допустити рятувальників і вивезти усіх постраждалих.
На жаль, російські окупанти умисно прикриваються мешканцями цих населених пунктів, використовуючи їх як заручників у якості живих щитів.
Ми звертаємося до міжнародної спільноти, керівництва НАТО, світових лідерів, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, до всіх, хто може вплинути на державу-агресора із закликом дати можливість цивільним жителям евакуюватись з цих населених пунктів до більш безпечних і запобігти гуманітарній катастрофі та новим людським жертвам у цій розв’язані Росією війні.
 
Підписанти:
Харківська правозахисна група
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Центр прав людини ZMINA
Центр “Соціальна дія”
Регіональний центр прав людини
ГО «Вектор прав людини»
Донбас СОС
Луганський обласний центр «Альтернатива»
Центр громадянських свобод
ХОФ “Громадська Альтернатива”
БФ «Людина і право»
Фундація “Відкритий Діалог”
Асоціація УМДПЛ
ГО “Блакитний птах”
 

Коментарі ()