Відбулась ІІІ супервізійна зустріч проєкту «Допомога допомагаючим: супервізійна підтримка»

Командою ГО «Вектор прав людини» проведено вже третю супервізійну зустріч у межах проєкту «Допомога допомагаючим: супервізійна підтримка».
 
Учасники(-ці), які надають психологічну, психотерапевтичну, реабілітаційну, соціальну допомогу у приватних, громадських та державних організаціях та установах спільно з супервізоркою програми Іриною Ратцке-Рибак розглядали кейси, ділились досвідом і підтримкою.
 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна-Німеччина), психологиня, супервізорка, тренінг-аналітикиня, групова аналітикиня, психотерапевтка пар і сімей. Керівниця організації «Життєві компетенції» в Німеччині, м. Регенсбург. Пані Ірина має багаторічний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії та 10 з них в обласній клінічній лікарні з різними психо-соматичними розладами. 
Дійсна повна членкиня ряду міжнародних професійних спільнот, зокрема: Світової асоціації групових та організаційних процесів (IAGP); делегатка Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (EFPP) Секції психотерапії пар і сімей; Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI); Інтернаціональної професійної спільноти німецькомовних країн з глибинної психотерапії (IAG) (Німеччина, Швейцарія, Австрія), Української спілки психотерапевтів (УСП). Запрошена викладачка в Evangelisches Bildungswerk Regensburg (Німеччина).  Сертифікована майстер-тренерка із психічного здоров’я, спеціалізація в галузі психотерапії травми та лікування ПТСР Community Stress Prevention Center מרכז משאבים  (Ізраїль). Членкиня президії ГО «Асоціації психологів та психотерапевтів України» (АППУ), голова Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї АППУ. Засновниця Хмельницької Школи Психотерапії.
 
Цього разу свої кейси представили психологині, які надають допомогу потерпілим від війни у комунальному закладі «Центр надання соціальних послуг» і приватній практиці в Дніпропетровській і Закарпатській областях. Розглядали проблематики супротиву клієнтів(-ок) у процесі терапії на прикладі кейсу щодо домашнього насилля за участі військовослужбовця; перенесення і контреперенесення терапевта(-ки), можливості отримання та фіксування проміжних результатів у довготривалій терапії на прикладі кейсу щодо панічних атак.
 
Навряд у світі зараз існує такий інтенсивний досвід травмуючи подій і одночасно така потужна робота спеціалісток(-ів) допомагаючи професій, які так само переживають усі події війни, але знаходять сили допомагати іншим, роблять це професійно та постійно вдосконалюють свою фаховість.
 
Програма «Допомога допомагаючим: супервізійна підтримка» покликана робити свій внесок у формування системності у підтримці спеціалістів(-ок) допомагаючи професій і спільними зусиллями посилювати спроможності професійної спільноти.
 
Зустріч відбулась 2 травня та наступна вже — 30 травня.
 
Активності програми здійснюються як на волонтерських засадах, так і за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Коментарі ()