Допомагаємо піклуватись про себе тим, хто допомагає іншим - програма «Допомога допомагаючим: супервізійна підтримка»

Програма «Допомога допомагаючим: супервізійна підтримка» продовжується. Відбулась вже друга супервізійна зустріч для спеціалісток і спеціалістів допомагаючи професій.
 
Під час кожної зустрічі ми маємо змогу обрати два кейси, запропонованими заздалегідь учасниками(-цями) та детально, за правилами супервізійної групи, обговорити їх спільним колом та з коментарями супервізорки. Поточна програма має також і навчальну задачу, тож кейси відбираються і з огляду на це. Завдяки чому ми маємо можливість обговорити важливі теми та виклики у роботі спеціалістів(-ок).

 
До зустрічі приєднались психологи(-гині), психотерапевти(-ки), лікарі(-ки), соціальні працівники(-ці), реабілітологи(-гині) та інші медичні працівники(-ці) з державного, громадського, приватного секторів.

 
Фахівці(-чині) допомагаючих професій повинні піклуватися про власне психічне здоров’я, оскільки воно є основою їхньої ефективної роботи, це підкреслила пані Ірина Ратцке-Рибак, супервізорка програми: «Важливість підтримувати свою психіку в робочому стані вимагає від психотерапевтів(-ок), психологів(-гинь), соціальних працівників(-ць), людей, які в силу їх професій допомагають, додаткової турботи про свою психіку, як про робочий інструмент.».

 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна-Німеччина), психологиня, супервізорка, тренінг-аналітикиня, групова аналітикиня, психотерапевтка пар і сімей. Керівниця організації «Життєві компетенції» в Німеччині, м. Регенсбург. Пані Ірина має багаторічний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії та 10 з них в обласній клінічній лікарні з різними психо-соматичними розладами. 
Дійсна повна членкиня ряду міжнародних професійних спільнот, зокрема: Світової асоціації групових та організаційних процесів (IAGP); делегатка Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (EFPP) Секції психотерапії пар і сімей; Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI); Інтернаціональної професійної спільноти німецькомовних країн з глибинної психотерапії (IAG) (Німеччина, Швейцарія, Австрія), Української спілки психотерапевтів (УСП). Запрошена викладачка в Evangelisches Bildungswerk Regensburg (Німеччина).  Сертифікована майстер-тренерка із психічного здоров’я, спеціалізація в галузі психотерапії травми та лікування ПТСР Community Stress Prevention Center מרכז משאבים  (Ізраїль). Членкиня президії ГО «Асоціації психологів та психотерапевтів України» (АППУ), голова Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї АППУ. Засновниця Хмельницької Школи Психотерапії.
Зустріч відбулась 4 квітня та наступна вже — 2 травня.


Активності програми здійснюються як на волонтерських засадах, так і за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Коментарі ()