Запрошуємо на захід для журналістів(-ок) "Висвітлення інформації про жертв і свідків міжнародних злочинів"

Висвітлення інформації про жертв і свідків міжнародних злочинів
Запрошуємо вас на спеціальну презентацію та обговорення, присвячені вдосконаленню практик і дотриманню етичних стандартів висвітлення інформації про жертв і свідків міжнародних злочинів в Україні. Цей захід розроблений спеціально для українських журналістів, які відіграють важливу роль у донесенні таких вразливих історій до широкої громадськості.
 
Деталі заходу:
  • Дата: 7 серпня 2024 року
  • Час: 12:00 – 14:00 за київським часом
  • Мови: українська, англійська
  • Місце: онлайн
  • Необхідно підтвердити участь до: 30 липня 2024 року, написавши на events@iusticom.org
  •  
Захід складатиметься із двох 45-хвилинних презентацій від відомих експертів у сфері перехідного правосуддя та медіа-комунікацій, а також обговорення.
 
Частина 1: Забезпечення цілісності доказової цінності свідчень жертв: отримані уроки Доповідач: Нерма Єлачич Нерма Єлачич є директоркою з комунікацій у Комісії з міжнародного правосуддя та відповідальності (CIJA). Маючи великий досвід роботи у сфері міжнародного кримінального правосуддя, пані Єлачич працювала над одними із найрезонансніших справ у різних міжнародних контекстах, забезпечуючи, щоб голоси жертв були почуті, а цілісність їхніх свідчень при цьому була збережена. Вона працювала головою медіа[1]офісу Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії і є однією із засновників Балканської мережі розслідувальної журналістики.
 
Частина 2: Не нашкодити: ключові аспекти висвітлення інформації про жертв злочинів
Доповідач: Рефік Ходжич Рефік Ходжич є старшим радником у Європейському інституті миру та експертом з питань перехідного правосуддя, який понад два десятиліття працює над питаннями воєнних злочинів, прав людини та медіа. Його значний досвід включає роботу на посаді директора з комунікацій Міжнародного центру перехідного правосуддя (ICTJ). Робота пана Ходжича підкреслює важливість етичного висвітлення та імперативу не нашкодити при висвітленні історій, пов'язаних із жертвами та свідками міжнародних злочинів.
 
Цей захід, організований у співпраці з громадською організацією «Вектор прав людини» (інформаційний партнер), надасть виняткову можливість навчатися у провідних експертів, взяти участь у змістовних дискусіях та вдосконалити свої навички висвітлення цих важливих тем. Ми віримо, що ваша участь сприятиме дискусії та допоможе у такій важливій в цей час сфері висвітлення міжнародних злочинів та історій жертв і свідків злочинів в Україні.
 
Будь ласка, підтвердіть вашу участь до 30 липня 2024 року, надіславши листа українською або англійською на електронну скриньку events@iusticom.org
 
 ---------------------------------------
IUSTICOM є першою неурядовою організацією, яка зосереджує свою діяльність на комунікації правосуддя справедливості шляхом активної взаємодії між різними механізмами відповідальності та їхніми зацікавленими сторонами через реалізацію різноманітних проєктів, заходів та діяльності. IUSTICOM також збільшує кількість достовірної інформації про перехідне правосуддя та різні механізми відповідальності в публічному просторі.
Опис програми «Відновлення гідності та справедливості в Україні»
Цей проєкт є частиною програми консорціуму «Відновлення гідності та справедливості в Україні», яка спрямована на підвищення відповідальності за міжнародні злочини, скоєні в Україні. Програму фінансує Міністерство закордонних справ Нідерландів і реалізує International Development Law Organisation (IDLO), у партнерстві із T.M.C. Asser Instituut, Center for International Legal Cooperation (CILC), та Netherlands Helsinki Committee (NHC). Проєкт спрямований на інституційне зміцнення та розвиток спроможностей ключових субʼєктів в Україні, які займаються міжнародними злочинами: прокурорів, поліції, суддів, а також журналістів і громадських організацій. Ми віримо, що за підтримки міжнародної спільноти Україна зможе підвищити відповідальність за міжнарожні злочини

Коментарі ()