Тренінг з прав людини та запобігання дискримінації для представниць ромських громадських організацій та ромських активісток від «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні»

Кожна людина у цьому світі має невід'ємні права людини – про це говорила Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини», під час тренінгу навчальної програми для представниць ромських громадських організацій та ромських активісток від «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні». Навчальна програма відбулася офлайн 20-26 травня та об’єднала у собі декілька напрямів, серед них тренінг з прав людини та запобігання дискримінації.
 
Валерія Рибак поділилася досвідом з учасницями заходу, адже є експерткою з судового моніторингу, авторкою досліджень, публікацій та посібників щодо комунікаційної діяльності судової влади, дотримання права на справедливий суд в Україні. Крім того, ініціювала використовувати судові трансляції як освітній інструмент у підготовці правниць і правників у закладах вищої освіти. Пані Валерія організувала та була однією з експерток першої системної тренінгової програми для прессекретарів судів. Започаткувала та координувала проєкти щодо судових комунікацій в умовах війни, психологічної допомоги постраждалим від бойових дій росії проти України та спеціалістам і спеціалісткам, які надають таку допомогу.
 
«Права людини – це можливість зробити цей світ кращим і кращим наше життя у ньому. І хоч вони дані нам від народження, за них доводиться постійно боротися. Люди у людей намагаються «відібрати» права людини, адже розуміють їх силу. Щоб отримати більше можливостей у цьому житті, варто розпочати принаймні з того, щоб розібратися, що ж таке права людини і яку силу вони мають» — розповіла про тематику тренінгу пані Валерія.
 
Під час заходу тренерка висвітлила декілька основних тем, а саме:
✔ Що таке права людини?
✔ Ціннісна і юридична сторони прав людини. Історія розвитку прав людини. Характеристика прав людини.
✔ Чи потрібні нам права людини у повсякденному житті?
✔ Огляд основних прав людини та документів, якими вони закріплені.
✔ Хто захищає права людини?
✔ Юридичний захист прав людини. Роль громадських організацій у захисті прав людини. Індивідуальна роль кожного та кожної у захисті прав людини.
 
Захід був насичений не лише теорією, а й практичними заняттями. Під час останніх учасниці практикувалися в отриманих знаннях з прав людини та документах, в яких вони закріплені.
 
Щиро вдячні за запрошення Voice of Romni бути дотичними до важливої справи та учасницям за активну участь в тренінгу ????????
 
Ініціатива «Розвиток спроможності ромських ГО в Україні» реалізується ГО «Обʼєднання ромських жінок «Голос Ромні» в межах проєкту «Спроможні та сильні», що виконує Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Коментарі ()