ГО «Вектор прав людини» відвідали міжнародний конгрес «Розбудова послуг з психічного здоров'я в громадах»

Психологічне та психічне здоров’я має надважливе значення, особливо в умовах війни. Важливим майданчиком для обміну досвідом спеціалістів(-ок) психологічної допомоги став міжнародний конгрес «Розбудова послуг з психічного здоров'я в громадах», який відбувся у м. Хмельницький 17-19 травня. Захід організовано ГО "Інститут психосоматики та травмотерапії" у співпраці з Координаційним центром психічного здоров'я Кабінету Міністрів України, органами місцевої влади та самоврядування міста Хмельницький та іншими партнерами.
 
Захід створено задля забезпечення платформи для розповсюдження ідей і розвитку мережі дослідників(-ць), практиків і політиків(-инь) у сфері психічного здоров’я спільноти та для з’ясування міждисциплінарних, трансдисциплінарних і мультикультурних аспектів і рішень, пов’язаних із MHPSS на основі громади. Також, задля того, щоб звернути увагу органів державної влади, громадських інституцій, професіоналів(-ок), дослідників(-ць) та політиків(-инь) до нагальних проблем психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні. До відвідання конгресу було запрошено представників(-ць) та членів об’єднаних територіальних громад, громадянське суспільство, державні та професійні установи, академіків(-инь), дослідників(-ць), експерти(-ок), фахівців(-чинь) медичних послуг та розвитку охорони здоров’я.
 
Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини» була однією зі спікерок конгресу та з колегами(-жанками), експертами та експертками Програми «Допомога допомагаючим» презентувала результати роботи проєкту, який був організований ГО «Вектор прав людини» для спеціалістів(-ок) допомагаючих професій психосоціального, психологічного та юридичного напрямів, 2023 – 2024 р.р. Під час заходу пані Валерія презентувала публікацію «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України», що створена в межах Програми та другу частину публікації, де зокрема представлені результати опитування щодо потреб та викликів ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу в умовах війни росії проти України.
 
Переглянути публікацію можливо за посиланнями:
✔ українською мовою https://hrvector.org/.../24-05-06-publication-of-the-program
✔ англійською мовою https://hrvector.org/.../24-05-06-publication-of-the-program
 
Спікери(-ки) конгресу представляли український та міжнародний сектор. Серед виступаючих також були партнери(-ки) та тренери(-ки) Програми «Допомага Допомагаючим», а саме Наталія Підкалюк – голова ГО «IPSI»; Ірина Рибак – психотерапевтка, супервізорка, тренінг-аналітик, груповий аналітик, психотерапевткп пар та сім’ї, Голова Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї АППУ, Делегат EFPP від України в Секції психотерапії пар і сімей, дійсний повний член GASI, темою виступу якої стала «Поєднання динамічних і поведінкових методів та психоедукації, як комплексний підхід в часи невизначеності»; Джошуа Креймаєр професор Християнського університету Колорадо, Олександр Молдавський – психіатр, психотерапевт, член Українського лікарського товариства.
 
Під час заходу були передбачені інформаційні сесії та виступи спікерів(-ок), воркшопи, кінопокази «20 days in Mariupol» та «Boss is the patient», а також поїздка в селище Меджибіж, де відбулися дискусійні майданчики під відкритим небом.
 
Дякуємо ГО «IPSI» за можливість бути дотичними до розвитку важливої справи та плідну співпрацю ????????

Коментарі ()