Розпочинається набір на тренінгову програму для спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу «ДОПОМОГА ДОПОМАГАЮЧИМ»

ГО «Вектор прав людини» запрошує до участі у поглибленій тренінговій програмі «Допомога допомагаючим»для спеціалістів та спеціалісток, які надають психологічну та психосоціальну допомогу потерпілим від війни рф проти України.
 
Незліченна кількість разів вже звучала фраза на різних тренінгах, ефірах і т.д. з бортового інструктажу про те, що треба вдягнути маску спочатку собі, а потім дитині. Але є нюанс – літак падає кілька хвилин, а шанси врятуватися значно збільшуються, якщо після падіння літака вам вдасться залишити салон протягом 90 секунд. В Україні війна триває 10-й рік, з яких повномасштабне вторгнення – другий рік. Тож в цих умовах важливо ділитись вже напрацьованим досвідом, поглиблювати знання у роботі в тривалих екстремальних умовах, отримувати підтримку.
 • Що треба знати задля продовження життя і збереження його оптимального стану в екстремальних умовах?
 • Як спеціалістам(-кам) допомогти собі та клієнтам(-кам) в умовах пролонгованого стресу? – це ключові питання, на які ви отримаєте відповіді завдяки участі у тренінговій програмі, побудованій на основі інтегративної моделі подолання та стійкості в поєднанні психодинамічних підходів та See FAR CBT, «BASIC Ph» (Integrative Model of Coping and Resilience «BASIC Ph»). Модель розроблена професором Мулі Лахадом (Prof. Mooli Lahad) і доктором Офрою Аялон (Dr. Ofra Ayalon) та сьогодні використовується у арміях Ізраїлю, Англії, США та рятувальних службах багатьох країн та роботі з групами.
З чого складається Програма?
4 тренінги, з яких 3 відбуватимуться онлайн та 1 офлайн. Тренінги включатимуть теоретичні та практичні складові.
4 супервізійні групові онлайнові сесії для розгляду ваших кейсів.
1 публікація про надання психологічної та психосоціальної допомоги потерпілим від війни рф проти України, до якої учасники(-ці) Програми можуть подати свій практичний кейс.
2 зустрічі та конференції з представниками(-цями) інших допомагаючих професій для напрацювання кроссекторальних моделей допомоги.
 
Для кого підготовлена Програма?
До участі запрошуються практикуючі психологи(-гині), психотерапевти(-ки), соціальні працівники(-ці), спеціалісти(-ки) інших допомагаючих професій, які надають психологічну та психосоціальну допомогу потерпілим від війни рф проти України. Під час заходів учасники(-ці) представлятимуть поточні кейси зі своєї практики.
Також окремі тренінги проводитимуться для спеціалістів(-ок) правничих професій та анонсування проводитиметься додатково.
 
Як взяти участь у Програмі?
 
Для участі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням: bit.ly/3HRReQm. Під час реєстрації важливо вказати електронну скриньку, до якої у вас є особистий доступ ― саме туди буде надіслано всю подальшу інформацію.
Кількість місць для участі у Програмі обмежена, тому в першу чергу надаватиметься перевага учасникам(-цям), які вже проходили базові навчання за тематикою Програми, мають можливість застосувати отримані знання на практиці та поширити їх серед своїх колег та колежанок.
 
Тривалість Програми
Загальний період проведення заходів – травень 2023 року — лютий 2024 року. Тренінгове навчання відбуватиметься протягом травня-вересня 2023 р., супервізійна робота – у вересні-грудні та зустріч, конференція у січні – лютому 2024 року.  Кожен захід анонсуватиметься додатково. Зареєстрованих учасників(-ць) повідомлятимуть у мейл-листах.
 
Підтвердження участі у Програмі
За результатами участі у тренінгах, учасники(-ці) отримуватимуть сертифікати, що підтверджуватиме участь. Додатково загальний сертифікат отримають спеціалісти(-ки), які пройдуть всі тренінги та супервізії Програми із відповідним зазначенням годин. Також учасники(-ці) матимуть можливість стати співавторами(-ками) публікації, що готуватиметься в межах проєкту, подавши опис свого кейсу із застосуванням отриманих знань.
 
Теми, які розглядатимуться під час тренінгів
 1. Кризова / травмуюча ситуація та особисті ресурси подолання.
 2. Принцип безперервності або перехід життєвих мостів з огляду на травматичні розриви.
 3. Види та способи відновлення безперервності та цілісності після отриманих травм.
 4. Оцінка та протоколи гострих стресових розладів (ГСТ). Відмінності тривалих стресових впливів.
 5. Вплив поточної травми та актуалізація минулих травм. Прискорене відновлення та прискорені зміни.
 6. Мобілізація та вплив спільноти. Особливості групових/командних процесів під час екстремальної, травматичної події, тривалих навантажень, відновлення та/або повернення до «звичайної» життєвої ситуації.
 7. Робота з сім’єю в екстремальних, пролонгованих умовах.
 8. Кроссекторальна взаємодія спеціалістів(-ок) з надання психологічної та психосоціальної допомоги та психіатрами(-инями) для виявлення потреби у отриманні різних видів допомоги.
 
Експертки та експерти програми*:
Ірина Ратцке-Рибак, психологиня, психоаналітикиня, групаналітикиня, тренінг-аналітикиня, супервізорка.
Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї, супервізоркою та тренінг-аналітикинею у Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (ЕFРР), повною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Має понад 20-річний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії. Важливим аспектом роботи є підготовка спеціалістів(-ок) та здійснення супервізії супервізантів(-ок). Має міжнародну підготовку по роботі з травмою (Ізраїль).
 
Здійснює групову психологічну та психосоціальну підтримку жінкам та дітям, які є вимушеними переселенцями(-ками) з України в Німеччині в EBW (Євангелістська академія).
 
Доктор Джошуа Креймейєр (Dr. Joshua Kreimeyer), доктор філософії, сертифікований професійний консультант (LPC).
Пан Джошуа сертифікований шлюбний і сімейний терапевт (LMFT), супервізор, затверджений Американською асоціацією шлюбної та сімейної терапії (AAMFT).
 
Доктор Креймейєр закінчив Університет штату Міннесота зі ступенем бакалавра рекреації. Звідти він пішов до армії США як лінгвіст-криптолог. Він і його родина служили в Каліфорнії, Техасі та Німеччині. Брав участь у бойових операціях в Косово (1999) та Іраку (2003). Після поранення, яке унеможливило повторний призов, він перейшов до цивільного життя та скористався програмою професійної реабілітації, щоб перекваліфікуватися в сферу клінічного консультування з питань психічного здоров’я. Він також отримав сертифікат післядипломної освіти з питань шлюбної та сімейної терапії, тож тепер практикує в США як ліцензований професійний консультант, ліцензований шлюбний та сімейний терапевт і супервізор. Він працював у громадських амбулаторних клініках, приватній практиці, лікарні з питань наркотиків та алкоголю програми в Бюро в'язниць США, а також протягом кількох років як консультант з адаптації та сімейний терапевт у Департаменті справ ветеранів США. Окрім клінічної роботи, д-р Креймейєр викладав FT з 2016 року спочатку як викладач університету Реджіс (Regis University) як координатор їхньої післядипломної програми отримання сертифікатів із консультування сімей військовослужбовців(-виць), а останнім часом (січень 2023 року) як доцент кафедри клінічного консультування з питань психічного здоров’я в Християнському університеті Колорадо (Colorado Christian University). Доктор Креймейєр отримав ступінь доктора в галузі підготовки та супервізії консультантів в Регентському університеті (Regent University).
 
Доктор Креймайєр прагне допомогти військовослужбовцям(-вицям) та їхнім родинам пережити перехід від війни та від військового до цивільного життя, а також пом’якшити наслідки травми. Під час навчання в Regent University д-р Креймейєр брав участь у новаторських підходах, спрямованих на те, щоб надати психологічне консультування в Україні на основі інформації про травми. Він був частиною команди, яка допомогла створити Міжнародний інститут післядипломної освіти в Києві, Україна (https://americanprogram.net/) та пов’язану з ним клініку, що обслуговує громаду (https://odukraine.com/). З 2019 року д-р Креймейєр також проводив численні тренінги для українських психологів(-гинь), а також фасилітував ретріти для сімей українських військових через Міжнародний офіс Міжнародної організація з міграції.
 
Руслана Руденко, психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями.
Пані Руслана має додакову спеціалізацію в роботі з травмою та юнгианській Sand Play терапії. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.
 
Руслана Олександрівна проводить лекції для батьків, для слухачів(-ок) ОПІ з теорії прив’язанності, дитячої психології, ігрової психотерапії та дитячого психоаналізу, а також неаналітичних методів терапії травми. Приймає участь в організації семінарів та конференцій ОПТ.
 
Соціальная діяльність: організація соціальних проєктів з подолання травми та профілактики психологічного вигорання для волонтерів(-ок), військовослужбовців(-виць), ВПО та соцпрацівників(-ць); психологічна підтримка військослужбовців(-виць) та членів їх сімей.
 
Наталя Підкалюк, лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI».

Пані Наталя учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).

Наталя Підкалюк має стаж роботи за фахом 20 років, з них 12 працювала у психіатричній лікарні в різних відділеннях (гострих станів, неврозів, геронтологічному, завідувала відділенням примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом). В 2017 році на базі поліклініки спільно з місцевою владою створили центр медико-психологічної реабілітації стресових розладів, з грудня 2021 року здійснює приватну практику та є головою громадської організації.

З початку повномасштабної війни ГО «IPSI» надає послуги з психосоціальної підтримки людям, які постраждали від війни, у вигляді індивідуальних консультацій та групових занять. Загалом це вже більше 10 000 людей. Робота проводиться, як на базі Центру, так і по Хмельницького регіону. Також проводить тренінги для людей допомагаючих професій з профілактики професійного вигорання, займається організацією освітніх заходів для психологів(-гинь).
 
* Перелік експертів(-ок) може доповнюватись.

Запрошуємо поширити інформацію серед колег та колежанок у соціальних мережах: surl.li/gxzag

З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту:
hrvector.org@gmail.com, зазначивши у темі листа назву Програми -  «Допомога допомагаючим».
 
Для довідки. Проєкт «Допомога допомагаючим» реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Коментарі ()

 1. Міла Гаврилюк 22 травень 2023, 19:37
  Керівник ГО в Одесі. Працюємо з постраждалим від наслідків війни населенням, переселенцями, всіма хто опинився у скрутному становищі, підтримуємо дітей, інвалідів, пенсіонерів.

  Працюємо з групою спеціалістів з емпатійноі підтримки та ненасильницького спілкування.

  Бажаю розширити практику доплмоги та отримати нові знання для допомоги кому це потрібно
  1. Администратор 23 травень 2023, 15:56(Коментар було змінено)
   Дякуємо Вам за допомогу, яку надаєте. Анонси тренінгів будуть повідомлені у наших соціальних мережах www.facebook.com/hrvector.org/. Для реєстрації у програмі «ДОПОМОГА ДОПОМАГАЮЧИМ», будь ласка, перейдіть за посиланням bit.ly/3HRReQm та заповніть анкету. Нагадаємо, кількість учасників обмежена і результати будуть повідомлені після дедлайну.