Громадська організація «Вектор прав людини» розпочинає проєкт «Допомога допомагаючим»

Тривалий період війни особливо повномасштабного вторгнення рф на територію України спричинив катастрофічні наслідки у багатьох сферах. Однією з них, яка впливає та впливатиме на відновлення країни, є – психологічне та психічне здоров’я людей.

Наразі перебування у війні та подальше подолання її наслідків потребує комплексного підходу по декількох векторах одночасно: це міжфаховий підхід (надання комплексної допомоги правниками, психологами(-гинями), медиками, соціальними працівниками(-цями), медіаторами(-ками), комунікаційниками(-цями) та ін.) та внутрішньофаховий: надання психологічної допомоги як клієнтам(-кам)/пацієнтам(-кам), так і тим, хто їм допомагає, самим спеціалістам(-кам). Це стає стратегічним завданням профілактики та/або подоланням соціальної та колективної травми.  
 
Активності проєкту «Допомога допомагаючим» будуть спрямовані на підвищення резильєнтності та спроможності представників(-ць) допомагаючих професій шляхом А) розробки та проведення освітніх заходів, Б) надання спеціалізованої психологічної підтримки у супервізійних групах та групах рефлексії практики та взаємодопомоги, В) проведення публічних заходів та підготовка матеріалів з обміну досвідом.

За результатами проєкту буде збільшена кількість спеціалістів(-ок), які зможуть якісніше надавати допомогу потерпілим від війни у поточних подіях та у майбутньому у мирний час від інших кризових подій, як наприклад стихійних лих, сприяти відбудові/відновленню як на індивідуальному рівні, а також сім’ї, групи, громади.

Слідкуйте за нашими сторінками у соцмережах та сайтом, де ми публікуватимемо анонси навчальних програм та інших заходів проєкту.
 
Для довідки. Проєкт «Допомога допомагаючим» реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).

Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Вектор прав людини» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Коментарі ()