Відбувся вебінар «Особливості надання юридичної допомоги клієнтам(-кам), які зазнали психологічних травм внаслідок війни»

✅Доступне відео вебінару «Особливості надання юридичної допомоги клієнтам(-кам), які зазнали психологічних травм внаслідок війни»
https://youtu.be/Dcb91L_uE5U
 

 

Під час заходу був представлений досвід спікерок, зокрема в межах лінії психологічної та правової допомоги Вектор прав людини.
 

????Спікерки вебінару стали :
— Ірина Ратцке-Рибак, психологиня, психоаналітикиня, групаналітикиня, тренінг-аналітикиня, супервізорка. Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків та психотерапевтів (ЕFРР), дійсною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Пані Ірина є психотерапевткою та супервізоркою лінії психологічної та правової допомоги від ГО «Вектор прав людини».

— Лілія Олійник, адвокатка, медіаторка, юристка лінії психологічної та правової допомоги від ГО «Вектор прав людини», учасниця ініціативи ЮрФем: підтримки щодо допомоги постраждалим від сексуального насильства та всіх видів гендерної дискримінації. Лілія Анатолівна має досвід роботи з конфліктами у місцях надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Є авторкою наукових публікацій та посібників щодо дотримання прав дитини, практики Європейського суду з прав людини.

З вітального слова розпочала вебінар модераторка заходу – Valeriia Rybak, директорка Вектор прав людини. Валерія ознайомила учасників заходу з кількамісячними напрацюваннями команди, розповіла про лінію допомоги для людей з інвалідністю та розширення її, з можливістю допомагати значно ширшому колу людей, які постраждали від війни.

????Під час вебінару учасницями заходу обговорились наступні блоки питань:
1. Особливості травматизації під час війни.
2. Зустріч клієнта(-ки) з адвокатом(-кою)/юристом(-кою) та формулювання запиту.
3. Взаємодія адвоката(-ки)/юриста(-ки) з психотерапевтом(-кою) для надання допомоги клієнту(-ки), спеціалістам(-кам).

З особливостями травматизації під час війни ознайомила учасників вебінару Ірина Ратцке-Рибак.
????
— Ми обговорюємо з вами травму, яка відбувається з людиною в екстремальних умовах, а життя під час війни, де є щоденна загроза життю, — це і є екстремальні умови, — наголосила Ірина Вікторівна та розповіла про травму під час війни, які є види допомоги під час психологічної травматизації та можливі шляхи відновлення після травмуючої події. Не менш важливою була інформація експертки про те, як відновити власні моральні сили та душевну рівновагу людям, які багато часу допомагають іншим та з часом можуть зазнати «втоми від співчуття».

????
— Сьогодні ми обговоримо з вами про те, як відбувається зустріч з клієнтом/клієнткою та співналаштування на вирішення проблеми, як?, де?, коли?, якими емоціями супроводжується комунікація в воєнний період, — зазначила Лілія Олійник та додала, що який би запит від клієнта/клієнтки не вирішувався юристом/юристкою – людина має розуміти мову фахівця, для цього варто пояснювати проблематику питання простою зрозумілою мовою без застосування професійної термінології.

Спікерки вебінару в ході заходу обговорили і таке важливе питання як відновлення власних ресурсів психологів/психологинь, волонтерів/волонтерок, юристів/юристок – усіх тих, хто щоденно витрачає багато сил та емоцій, аби допомогти іншим. «Якщо ти знесилений – ти не можеш допомогти іншим, для цього варто відновити внутрішню рівновагу самому або за допомогою спеціалістів/спеціалісток у галузі психології» — основний мессидж обговорення.

— Усе, що ми робимо – ми робимо заради Перемоги, проте не більше, ніж в наших силах, щоб не зруйнуватись самому, — додала наостанок супервізорка та психологиня проєкту Ірина Ратцке-Рибак.

Директорка ГО «Вектор прав людини» Валерія Рибак побажала усім учасникам та учасницям заходу берегти себе та один одного в непростий час війни та подякувала усій команді проєкту за важливу у наш час психологічну та юридичну допомогу тим людям, хто її потребує.

Вебінар став корисним адвокатам(-кам), юристам(-кам), представникам(-цям) громадських організацій, які надають допомогу потерпілим в ході збройної агресії рф, людям, які зазнали шкоди від збройної агресії рф та всім, кому важлива ця тема.

✅Захід відбувся 21 грудня 2022 року в межах проєкту «Психологічна та правова допомога задля реагування та пом’якшення наслідків війни в Україні», що отримує підтримку від Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (Eastern Partnership Civil Society Forum) для членів і фінансується Європейським Союзом у рамках підтримки громадянського суспільства в регіоні. У рамках своєї схеми регрантів Форум громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС Східного партнерства) підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.
Гранти доступні для ОГС із країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки – демократія та права людини, економічна інтеграція, навколишнє середовище та енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.

Коментарі ()