“Всі ми зараз боремося за право мати слово і власну позицію.", - Олександра Матвійчук

12 липня 2022 було проведено вебінар «Права людини в Україні: динаміка розвитку та сучасні виклики». Під час вебінару ми поговорили про історію розвитку правозахисних інституцій в Україні, стан прав людини в Україні, виклики у сфері прав людини спричинені військовою агресією Росії проти України, кращі практики правозахисту в Україні. У вебінарі прийняло участь 70 людей.
 
Пріоритетом для будь-якої держави має бути дотримання прав і свобод людини. У 1991 році сучасна Україна зробила перший крок на шляху до утвердження демократичності, верховенства права. Проте боротьба українців за свої права триває вже десятки років і передається з покоління в покоління. Відстоюючи сьогодні людську гідність і свободу, ми продовжуємо справу наших попередників та попередниць, які створили цілий рух проти вбивчої машини Радянського Союзу, яку, здавалося б, неможливо було здолати.
 
Передивитись вебінар можна за посиланням: youtu.be/d3NcMsU85bQ



Спікерка вебінару – Олександра Матвійчук, правозахисниця, яка працює над питанням прав людини в Україні та регіоні ОБСЄ. На даний час очолює ГО «Центр громадянських свобод», а також координує роботу громадської ініціативи Євромайдан SOS. У 2016 році отримала Democracy Defender Award «за винятковий внесок у просування демократії та захисту прав людини» від місій країн-членів ОБСЄ.
 
“Всі ми зараз боремося за право мати слово і власну позицію. І навіть коли немає інших інструментів для боротьби, завжди лишається слово і власна позиція. Ми не вибираємо ні країну в якій народжуємося, ні час в який ми народжуємося, але ми точно вибираємо чи будемо чесною людиною і будемо мати гідність, та, я би сказала сміливість, мати власне слово і власну позицію, чи ми будемо плисти за течією, підлаштовуватися і нічого не робити, перекладати відповідальність на інших.”, — зазначила Олександра.



Модератор вебінару — Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини» (Україна), член тренерського пулу Молодіжного департаменту Ради Європи, незалежний експерт Мережі з громадянської освіти у Східній Європі (EENCE).
 
“Наразі в нас є активності, які реалізуються в Україні, Грузії та Молдові. Це вебінари, які проводяться мовою країн-учасниць проєкту, з англійським перекладом. Ми обговорюємо три аспекти: історія та сучасний стан прав людини, історія та сучасний стан окупованих територій та історія та сучасний стан міжнародного права, щодо біженців та біженок в кожній з країн. Зараз це актуальні питання не тільки для українців та українок, які шукають притулку за кордоном, а і для інших країн, які переживають збройний конфлікт чи війну. Тож запрошуємо взяти участь у наших наступних заходах.”, — зазначив Назарій.



Слідкуйте за нами в соціальних мережах, щоб бути в курсі наступних подій. Також, ми будемо вдячні за поширення інформації! 
 
Вебінар проведено ГО «Вектор прав людини» (Україна) у партнерстві з ГО «Світ толерантності» (Грузія) та ГО «Promo-LEX» (Молдова) в межах проєкту «У пошуках солідарності» за підтримки Фундації Будинків прав людинита фінансової підтримки Європейського Союзу.


Коментарі ()