Перший вирок за воєнний злочин під час повномасштабного вторгнення рф в Україну винесено!

23.05.2022 о 14.00 Солом'янським районним судом міста Києва, було винесено вирок по справі за обвинуваченням російського солдата Шишимаріна Вадима Євгенійовича. Його визнали винним у вбивстві цивільного мешканця Олександра Шеліпована Сумщині.
 
За показаннями обвинуваченого, він випадково поцілив у потерпілого, проте суд дійшов висновку, що вбивство було здійснене з прямим умислом. Внаслідок цього, як зазначив суд, каяття обвинуваченого не може бути визнано щирим, тому що обвинувачений намагався приховати прямий умисел злочину. Обставинами, що пом’якшують покарання, суд визнав активне сприяння слідству. Обставинами, що обтяжують — вчинення злочину, щодо особи похилого віку та вчинення злочину групою осіб. 
 
За показаннями обвинуваченого, він мав змогу не виконувати злочинний наказ особи, яку він особисто не знав, проте здійснив постріли по цивільній особі, щоб від нього “відчепилися”.
 
Шишимарін В.Є. був засуджений до довічного ув’язнення за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України. Строк набрання вироком законної сили складає 30 днів, весь цей час засуджений проведе під вартою.
 
Суд над російським військовим у справі, щодо воєнного злочину, яку Солом’янський суд розглянув у дуже швидкий термін транслювався на YouTube каналі “Судова влада України” (www.youtube.com/c/CourtGovUa/videos). Сподіваємось, що така швидка і злагоджена робота судової системи стане сталою практикою у подальших рохглядах.

Запис оголошення вироку на каналі “Судова влада України”: youtu.be/Y8uultN5niQ

Коментарі ()