ГО «Вектор прав людини» оголошує про початок нового проєкту

Громадська організація «Вектор прав людини» рада повідомити, що розпочала проєкт «Моніторинг впливу висвітлення судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, на ставлення громадськості до судової гілки влади», що реалізуватиметься у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.
Метою проєкту є покращення рівня довіри та ставлення до судової гілки влади через належне висвітлення судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України.
Протягом семи місяців команда проєкту буде працювати над тим, аби:
  • з’ясувати стан впливу змісту публікацій ЗМІ, органів досудового розслідування та прокуратури щодо судових рішень місцевих загальних та апеляційних судів, Верховного Суду у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, на стан ставлення громадськості до судової гілки влади;
  • напрацювати рекомендації щодо покращення рівня довіри та ставлення до судової гілки влади та забезпечити об’єктивне та правдиве висвітлення змісту судових рішень.
 
Про результати проєкту ми максимально поширюватимемо інформацію серед громадськості, зацікавлених осіб та організацій, судів, ЗМІ, органів досудового розслідування та прокуратури.
 
Нагадаємо, що ГО «Вектор прав людини» у межах постійного напрямку роботи «Суд людською мовою» разом із партнерами з громадського та державного сектору системно працює задля захисту права на справедливий суд, подолання наслідків збройного конфлікту в Україні та забезпечення права на правду.
 
Так, наприклад, ГО «Вектор прав людини» разом із партнерами за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» здійснювали перше комплексне дослідження спроможності судової системи забезпечувати правосуддя в умовах збройного конфлікту на сході України. Для діагностування проблем силами організації, партнерів та залучених експертів проведено моніторинг 214 судових засідань у різних категоріях справ у судах Донецької та Луганської областей, дотичних до зони проведення АТО, а також в інших судах у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, моніторинг матеріально-технічного стану 52 будівель, забезпечення адміністративної роботи судів Луганської та Донецької областей протягом листопада 2016 року – квітня 2017 року; проведено аналіз майже 750 публікацій в електронних засобах масової інформації з тематики дослідження. Зокрема, запрошуємо ознайомитись із звітом «Збройний конфлікт на сході України: відображення в українських судах».
 
Минулого року ми презентували 25 просвітницьких відеороликів та 26 інфографік, викладених у доступній формі та простою мовою, про суди та судові сервіси, низка питань у яких була присвячена наслідкам збройного конфлікту на сході України. Інфографіки та відеоролики підготовлені в межах проєкту «Доступно про суд: пояснюють судді», що впроваджувався ГО «Вектор прав людини​» у партнерстві з Радою суддів України, Координаційним центром із надання правової допомоги​, органами місцевої влади та самоврядування Луганської та Донецької областей в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
 
У поточний момент ГО «Вектор прав людини» реалізує проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості». Ідею проєкту підтримали Рада суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора України з нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, ОГПУ та Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. Цей проєкт реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Метою проєкту є забезпечення права знати правду про перебіг подій, що відбуваються у зоні збройного конфлікту на сході України через налагодження співпраці та підвищення компетенцій залучених у розслідування, розгляд та висвітлення судових справ сторін. У межах проєкту команда активно працює як з судами, правоохоронними органами, так і з медіа щодо висвітлення судових процесів, пов'язаних із збройним конфліктом в Україні.
Запрошуємо активно брати участь у заходах ГО «Вектор прав людини» та користуватися підготовленими матеріалами! Завжди актуальну інформацію ви можете знайти на наших інформаційних майданчиках онлайн:
Проєкт «Моніторинг впливу висвітлення судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, на ставлення громадськості до судової гілки влади» реалізується ГО «Вектор прав людини» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.
ГО «Вектор прав людини» ― правозахисна організація. Головна мета ― реалізація та захист основоположних прав та свобод людини. У своїй діяльності ГО «Вектор прав людини» спирається на практичне виконання норм та принципів, викладених у міжнародних документах, що ратифіковані Україною, а також усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод. Основні напрями роботи:
1) «Суд людською мовою» — напрям, створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого загалу. Ініціатива об’єднує громадських активістів/ок, IT-спеціалістів/ок і професійних юристів/ок.
2) Розвиток вищої освіти у сфері прав людини. У межах цього напряму організація систематично працює над удосконаленням підготовки студентів/ок юридичних і журналістських спеціальностей.

Коментарі ()