Відбулись тренінги «Моніторинг та адвокація правосуддя, дружнього до дитини»

Відбулись тренінги «Моніторинг та адвокація правосуддя, дружнього до дитини» для представників(-ць) громадянського суспільства у Київській та Дніпропетровській області 23-25 червня та 7 – 9 липня 2021 року.
Захід об’єднав представників(-ць) громадських організацій, викладацької спільноти, адвокатів(-ок), регіональних представників(-ць) Уповноваженого Верховної Ради України.
Під час тренінгу учасники(-ці) розглянули міжнародні стандарти правосуддя, дружнього до дитини; завдання і основи моніторингу юстиції, дружньої до дитини. Професійна команда тренерів організувала тренінговий процес та поділилась своїми знаням і досвідом, щоб учасники(-ці) вміли:
  • визначати завдання і готувати методологію моніторингу правосуддя;
  • планувати програму моніторингу;
  • обирати і застосовувати різні методи моніторингу, передусім інтерв’ю та спостереження за судовими засіданнями;
  • узагальнювати результати моніторингу;
  • розробляти адвокаційні плани за результатами програми моніторингу.
Тренерами тренінгу стали:
  • Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав дитини та сім’ї
  •  
  • Роман Куйбіда, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні, заступник голови правління Центру політико-правових реформ
  •  
  • Валерія Рибак, експертка Координатора проектів ОБСЄ в Україні, директорка громадської організації «Вектор прав людини»
  •  
  • Максим Середа, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні, експерт Центру політико-правових реформ.
Команда організаторів заходу була представлена Наталію Бецою, національною менеджеркою проєктів у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Ніною Решетар, асистенткою проєктів у сфері верховенства права та прав людини.
Учасники та учасниці працювали у форматі інтерактивного навчання та мали змогу провести дослідницьке інтерв’ю, щоб навчитись працювати з цим методом дослідження та краще розібратись із темою для реалізації власних проєктів у майбутньому. Так, респондентами(-ками) стали Наталія Щербина, в.о. Голови Солонянського районного суду Дніпропетровської області, Сергій Соколов, начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової  допомоги у Дніпропетровській області, Ірина Шиба, виконавча директорка Фундації DEJURE, експертка з судової реформи, відновного правосуддя та правосуддя для дітей, Лілія Олійник, адвокатка, експертка Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Опанувати або вдосконалити свої навички спостереження за судовими засіданнями учасники(-ці) мали змогу завдяки аналізу записів судових засідань за участю дітей.
 
Запрошуємо і вас краще розібратись у цій темі за допомогою наступних матеріалів:
 
Захід відбувся у межах проєкту «Зміцнення спроможності громадянського суспільства щодо моніторингу та адвокації правосуддя, дружнього до дитини, в Україні», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.
 

Коментарі ()