Розпочато проєкт “Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості”.

ГО «Вектор прав людини» велику увагу приділяє питанням здійснення належного правосуддя в умовах збройної агресії Російської Федерації. Тож проєкт “Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості” є наступним кроком у нашій системній роботі в цьому напрямку.
 
Метою проєкту є забезпечення права знати правду про перебіг подій збройного конфлікту через налагодження співпраці та підвищення компетенцій залучених у розслідування, розгляд та висвітлення судових справ сторін.
 
Протягом січня – жовтня 2021 року будуть проведені публічні обговорення, освітні вебінари та тренінги для представників(-ць) комунікаційних команд судів, в яких розглядаються справи пов’язані із збройним конфліктом або ж можуть розглядатись відповідно до юрисдикції, медіа, що висвітлюють дану тематику, прокуратури, слідчих Національної поліції України, Служби безпеки України та адвокатської спільноти. За результатами проєкту буде підготовлено настільний путівник з рекомендаціями по висвітленню справ пов’язаних із збройним конфліктом та налагодження міжсекторальної взаємодії задля привернення уваги до подібних справ.
 
Основним партнером проєкту є ГО «Медійна ініціатива за права людини». Ідею проєкту також підтримали також Департамент Офісу Генерального прокурора України з нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, ОГПУ, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Координаційний центр з надання правової допомоги, суди Донецької області. 
 
Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
 
В межах проєкту вже відбулись перші зустрічі з експертами(-ками) проєкту.

 
Нагадаємо також про попередню діяльність ГО «Вектор прав людини» в цьому напрямку.
 
Так, наприклад, ГО «Вектор прав людини» та ЛОПЦ «Альтернатива» проведено моніторинг 214 судових засідань у різних категоріях справ у судах Донецької та Луганської областей, дотичних до зони проведення АТО, а також в інших судах у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, моніторинг матеріально-технічного стану 52 будівель, забезпечення адміністративної роботи судів Луганської та Донецької областей протягом листопада 2016 року – квітня 2017 року (звіт «Збройний конфлікт на Сході України: відображення в українських судах»); проведено аналіз майже 750 публікацій в електронних засобах масової інформації з тематики дослідження (зокрема, щодо розслідування злочинів, пов’язаних із агресією РФ на сході України, випадків затримань і утримання під вартою без рішень суду, обміну полоненими, роботи судів, органів прокуратури і слідчих органів у зоні, дотичній до території проведення АТО, розгляду судами справ, пов’язаних зі збройним конфліктом) (звіт «Правосуддя в умовах збройного конфлікту на Сході України очима Інтернет — ЗМІ та інших відкритих Інтернет – ресурсів») ці дослідження стали частиною першого в Україні комплексного дослідження спроможності судової системи забезпечувати правосуддя в умовах збройного конфлікту на сході України (звіт «Правосуддя  на сході України  в умовах збройної агресії Російської Федерації»). Діяльність здійснена в межах проєкту «Спроможність української судової системи задовольняти потребу в правосудді в умовах збройного конфлікту на Сході України: моніторинг судових процесів та відкритих джерел Інтернет» у листопаді 2016 року — квітні 2017 року за підтримки МФ «Відродження».
 
Проведено інформаційну кампанію серед населення з особливою увагою на Луганську та Донецьку області про судоустрій та як вирішувати свої проблеми у правовий спосіб за допомогою суду в межах проєкту «Доступно про суд: пояснюють судді», що було реалізовано ГО «Вектор прав людини» у партнерстві з Радою суддів України та Координаційним центром з надання правової допомоги в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
 
В межах цього проєкту, зокрема, було:

— виготовлено 25 просвітницьких відеороликів;
— проведено 3 вебінари для населення по тематиці відеороликів;
— виготовлено 26 інфографік до відеороликів, які доступні онлайн, а друковані версії були розіслані у всі суди Донецької та Луганської областей.
 
Деякі цифри щодо поширення:

— кількість людей, що була охоплена відеороликами лише у Facebook, з частковим використанням платних інструментів соцмережі, складає більш ніж півмільйона людей —  503 086 людей станом на 08.11.2020 року;
— кількість переглядів відеороликів у YouTube станом на 08.11.2020 року 15.50 год — 7 140 перегляд станом на 08.11.2020 року;
— кількість людей, охоплених вебінарами, з частковим використанням платних інструментів  Facebook — 89 047 людей станом на 08.11.2020 року.

Коментарі ()