Презентуємо серію відеороликів «Доступно про суд: пояснюють судді»!

Протягом весни-осені 2020 року ГО «Вектор прав людини» імплементує проєкт «Доступно про суд: пояснюють судді» у партнерстві з Радою суддів України та Координаційним центром з надання правової допомоги в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії. Підтримку ідеї проєкту також вже висловили: Департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації, Добропільська, Мар’їнська, Нікольська та Слов'янська районні державні адміністрації Донецької області, Сватівська та Старобільська районні державні адміністрації Луганської області, а також Рубіжанська міська рада Луганської області. Тож цей проєкт – гарний приклад взаємодії між громадянським середовищем, судовою владою, органами місцевої влади та самоврядування задля досягнення суспільно важливих результатів! Коло партнерів проєкту розширюється.
 
Раді повідомити, що в межах проєкту підготовлено 25 просвітницьких відеороликів, що спрямовані на інформування про судову владу України, відповідають на найбільш поширені запитання щодо діяльності судів та сприяють обізнаності населення про судові сервіси, які наразі не є розповсюдженими серед користувачів судових послуг.
 
Обрання найбільш затребуваних тем відеороликів стало важливим етапом реалізації проєкту. Так, протягом весни-літа 2020 року ГО «Вектор прав людини» провела низку досліджень з метою їх з’ясування. Були опитані представники(-ці) громадських організацій, ЗМІ, судів, проведено інтерв’ювання клієнтів системи безоплатної правової допомоги в Донецькій та Луганській областях, проаналізовано дані комплексної інформаційно-аналітичної системи забезпечення надання безоплатної правової допомоги (КІАС), єдиного контакт-центру системи надання безоплатної правової допомоги, платформи правових консультацій «WikiLegalAid», свої пропозиції надали органи місцевої влади та самоврядування Донецької та Луганської областей.
 
Після цього було знято 25 просвітницьких відеороликів. У них 10 суддів Верховного Суду, апеляційних та місцевих судів розповідають про судоустрій України, висвітлюють окремі питання кримінального, цивільного й адміністративного проваджень. А саме вони розкриваються такі питання:
 1. Що робить місцевий суд?
 2. Що робить апеляційний суд?
 3. Що робить Верховний Суд?
 4. Як взаємодіють суди між собою?
 5. Як увійти до суду присяжних?
 6. Що таке мирова угода?
 7. Як відбувається виконання рішення суду?
 8. Як функціонує сервіс “Електронний суд”?
 9. Як сплатити судовий збір онлайн?
 10. Як отримати інформацію від суду за допомогою СМС?
 11. Як отримати процесуальні документи в електронному вигляді?
 12. Як ознайомитись з матеріалами справи?
 13. Як ініціювати трансляцію судового засідання?
 14. Як поводитись у суді?
 15. Якими є права та обов’язки свідка у кримінальному провадженні?
 16. Що таке цивільний позов у кримінальному провадженні?
 17. Що таке угода у кримінальному провадженні?
 18. Як встановити факт перебування у трудових відносинах?
 19. Як встановити факт народження особи на території Автономної Республіки Крим або непідконтрольній уряду України території?
 20. Як встановити факт смерті особи на території Автономної Республіки Крим або непідконтрольній уряду України території?
 21. Який строк для прийняття спадщини?
 22. Як врегульовується спір за участю судді у цивільному провадженні?
 23. Які справи розглядають адміністративні суди?
 24. Як врегульовується спір за участю судді у адміністративному провадженні?
 25. Які спори щодо пенсії розглядають адміністративні суди?
 
Спікерами(-ками) відеороликів стали:
 • Богдан Моніч, Голова Ради суддів України;
 • Надія Стефанів, суддя Верховного Суду;
 • Мирослава Білак, суддя Верховного Суду;
 • Ганна Левшина, суддя Господарського суду Донецької області;
 • Костянтин Харакоз, суддя Господарського суду Донецької області;
 • Ірина Голенко, суддя Господарського суду Луганської області;
 • Софія Данилів, суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області;
 • Ольга Ільяшевич, суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області;
 • Ольга Конопленко, суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області;
 • Світлана Хмельова, суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області.
 
Кожен відеоролик триває до 1 хв. Відео доступні на:
 
Автори ідеї та концепції серії відеороликів «Доступно про суд: пояснюють судді» — Назарій Боярський, Валерія Рибак. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені у відеороликах, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають погляди Програми ООН із відновлення та розбудови миру та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
 
Для довідки:        
ГО «Вектор прав людини» ― правозахисна організація. Головна мета ― реалізація та захист основоположних прав та свобод людини. Основні напрямки роботи:
1) «Суд людською мовою» — напрям, створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого загалу. Ініціатива об’єднує громадських активістів/ок, IT-спеціалістів/ок і професійних юристів/ок.
2) Розвиток вищої освіти у сфері прав людини. У межах цього напряму організація систематично працює над удосконаленням підготовки студентів/ок юридичних і журналістських спеціальностей.
Детальніше про ГО «Вектор прав людини» за посиланнями:
http://hrvector.org/
https://www.facebook.com/hrvector.org/
https://www.facebook.com/trialinsimplewords/
електронна адреса: trialinsimplewords@gmail.com
 
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
 

Коментарі ()