Оголошено склад журі Другого щорічного конкурсу журналістських робіт «Суд людською мовою».

ГО «Вектор прав людини» рада оголосити склад журі Другого  щорічного конкурсу журналістських робіт «Суд людською мовою». Членами та членкинями журі стали: Костянтин Шендеровський, Сергій Гончаренко, Максим Буткевич, Ольга Падірякова та Назарій Боярський.
 

 
Костянтин Шендеровський, кандидат наук зі соціальних комунікацій, доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, викладач соціальної та правозахисної медіадіяльності, Заслужений працівник освіти України. Має низку наукових та просвітницьких публікацій щодо висвітлення тематики прав людини у медіа.
 
Сергій Гончаренко, кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України, заслужений юрист України. Має ряд наукових праць з кримінального права, процесу, проблем адвокатури, міжнародного захисту прав людини. У 2011–2012 рр. та з 2014 р. – суддя ad hoc Європейського суду з прав людини.
 
Максим Буткевич, правозахисник, журналіст. Працював на українських телеканалах (журналістом-міжнародником), Українській службі Бі-Бі-Сі, в Агенції ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Зараз координує Проект «Без кордонів» — неурядову ініціативу, яка від 2006 року опікується, зокрема, наданням допомоги біженцям і шукачам притулку в Україні, протидією дискримінації та проявам ксенофобії.
 
Ольга Падірякова, головна редакторка онлайн-видання ZMINA. Має 20-річний досвід роботи у ЗМІ та з 2002 року є медіаактивісткою. Була лідеркою профспілкового осередку в інформагентстві УНІАН, а з 2006 року неодноразово обиралася у керівні органи українських незалежних медіапрофспілок КНМП та НМПУ. Наразі є учасницею неформального об'єднання Медіарух, що відстоює дотримання журналістських стандартів у ЗМІ.
 
Назарій Боярський, правозахисник. Член правління ГО «Вектор прав людини». Активно займається просвітництвом у сфері прав людини у регіоні ОБСЄ -  член групи тренерів Молодіжного департаменту Ради Європи, експерт Міжнародної Школи Прав Людини і Громадянських Дій, незалежний експерт Східно-Європейської Мережі громадянської освіти. Автор низки досліджень на тему комунікацій в судах.
 
Нагадаємо, що Конкурс журналістських робіт «Суд людською мовою» відбувається вдруге. До участі запрошуються журналісти(-ки), блогери(-ки), які висвітлюють судову тематику. Цього року ми розширили коло запрошених та відкриваємо можливості для студентів(-ок) спеціальності «Журналістика», які також можуть подати свої роботи.
 
Цілі Конкурсу:
  • підвищити поінформованість та обізнаність населення України щодо судоустрою, реалізації судової реформи, суспільно важливих судових справ;
  • збільшити рівень зацікавленості та довіри населення до судової влади;
  • сприяти утвердженню принципів верховенства права, прав людини і демократії, громадського контролю та відповідальності;
  • сприяти розвитку судової журналістики в Україні.
 
Якщо ви пишете про суди, суспільно важливі та резонансні справи, судову реформу та зацікавлені у підвищенні якості судової журналістики, запрошуємо вас стати частиною руху за її розвиток та вдосконалення.
 
До участі приймаються роботи на судову тематику в текстовому, відео- та аудіоформатах. Журі відзначить кращі роботи, які посядуть І, ІІ, та ІІІ місця.
 
Цього року партнери Конкурсу — Національна спілка журналістів України — запровадили спеціальну номінацію — «Кращий матеріал про позитивний приклад судового захисту прав людини». Організатори Конкурсу залишають за собою право запровадження додаткових номінацій під час прийому чи відбору робіт, про що буде публічно оголошено.
 
Участь у Конкурсі відкрита для авторів(-ок), які опублікували матеріали з моменту завершення прийому робіт першого Конкурсу, тобто пізніше 31 жовтня 2019 року. Кожен(-а) учасник(-ця) може подати необмежену кількість конкурсних робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками. Дедлайн для подачі заявок —  30 вересня 2020 року.
 
Переможці будуть оголошені на церемонії нагородження. Усі учасники/ці Конкурсу отримають пам’ятні сертифікати.
 
Щоб узяти участь у Конкурсі, слід:
  1. Ознайомитися із Положенням про Конкурс тут (https://bit.ly/2Cl0rlq).
  2. Подати роботу, заповнивши онлайн-форму за посиланням: https://forms.gle/PoaECPydoam5fysg9 У разі подання двох або більше робіт, онлайн-форму треба заповнювати для кожної роботи окремо.
  3. Якщо ви студент(-ка) та ще не маєте досвіду публікації матеріалу у ЗМІ, у вас є можливість опублікувати свої матеріали у ресурсному хабі Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка «Права людини та медіа діяльність». Для цього свою роботу необхідно надіслати на електронну адресу kshenderovskij5@gmail.com із темою листа «Публікація роботи для участі в Конкурсі «Суд людською мовою» та коротким супровідним листом. Після публікації роботи на цьому ресурсі ви можете подати заявку на участь роботи у Конкурсі.
 
Партнери КонкурсуІнститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, Академія адвокатури України, Національна спілка журналістів України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Центр прав людини ZMINA, ГО «Інтерньюз-Україна», ГО «Медійна ініціатива за права людини», Проєкт ЄС «Право-Justice», громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові», аналітичний сервіс «Суд на долоні».
 
У разі запитань звертайтесь, будь ласка, за електронною адресою trialinsimplewords@gmail.com
 
Для довідки:
Конкурс журналістських робіт «Суд людською мовою» засновано ГО «Вектор прав людини» у 2019 році. Інформацію про результати Конкурсу минулого року можна знайти за посиланням: hrvector.org/podiyi/19-11-24-2019-sud-konkurs
ГО «Вектор прав людини» — правозахисна організація. Головна мета — реалізація та захист основоположних свобод, прав людини шляхом сприяння практичному виконанню норм і принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини й основоположних свобод.
Наші основні два напрямки діяльності:
1) «Суд людською мовою» — напрям, створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого загалу. Ініціатива об’єднує громадських активістів(-ок), IT-спеціалістів(-ок) і професійних юристів(-ок).
2) Розвиток вищої освіти у сфері прав людини. У межах цього напряму організація систематично працює над удосконаленням підготовки студентів(-ок) юридичних і журналістських спеціальностей.
Ми у соцмережах:

Коментарі ()