Відбувся вебінар «Дискримінація як соціальне явище і юридичне поняття»

Розпочату серію просвітницьких вебінарів, присвячених протидії дискримінації в Україні. Першим проведено вебінар на тему «Дискримінація як соціальне явище і юридичне поняття» 16 червня 2020 року.
 
Спікеркою вебінару стала Ірина Федорович, директорка ГО Центр «Соціальна дія», співголова  координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні, тренерка та  авторка багатьох посібників на тему протидії та запобігання дискримінації для державних службовців, поліцейських, громадських активістів та тренерів.
 
Модерував вебінар Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини», експерт Коаліції з протидії дискримінації в Україні.
 
Вебінар підготовлений для суддів та представників/ць комунікаційних команд судів, але зацікавив й представників(-ць) органів судової влади, державної влади та самоврядування, адвокатської спільноти, засобів масової інформації, громадянського середовища, викладацької спільноти. Загалом участь взяли 100 учасників(-ць) 45% яких вперше були присутні на вебінарі, організованому ГО «Вектор прав людини».
 

Відкриваючи вебінар директорка ГО «Вектор прав людини» Валерія Рибак наголосила: «В складний для судової системи момент, зокрема коли відбуваються репутаційні втрати, зокрема через внутрішні процеси, дуже важливо об’єднуватись професіоналам своєї справи з різних професійних спільнот для захисту прав людини. Цей вебінар також є прикладом успішної взаємодії громадських організацій із судами та є кроком до спільної протидії дискримінації в Україні».
Завдяки вебінару в учасникі(-ць)була можливість:
 
— зрозуміти суть дискримінації;
— навчитись помічати та аналізувати її прояви;
— краще в подальшому висвітлювати судові справи, пов’язані з дискримінацією;
— використати отримані знання у підготовці рішень у справах, пов’язаних з дискримінацією.
 
Вебінар побудований на реальних прикладах, аналізі українського та міжнародного законодавства.
Дуже важливим є професійне висвітлення судових справ про дискримінацію, зокрема успішних кейсів. Це допоможе підвищити рівень використання судових механізмів для захисту своїх прав потерпілими від проявів дискримінації.
 
Ірина Федорович, спікерка вебінару, зазначила: «Судова практика, яка зараз формується в Україні є дуже цікавою. І дуже важливо, щоб суди більше про це розповідали. З громадською організацією «Вектор прав людини» та іншими ми працюємо з комунікаційними командами судів над тим як розповідати про судові справи про дискримінацію, як робити їх видимими. Тому що це важливо не тільки для нас, як громадських організацій, щоб бачити, що люди скаржаться, це, в першу чергу, важливо для самих людей. Адже якщо я бачу в публічному просторі або в судовій системі схожі справи на ті проблеми, які виникають у мене в житті, я розумію, що, напевно, я маю піти в суд, щоб вирішити свою проблему. Тобто коли ми говоримо про такі справи, створюємо публічне обговорення довкола них, ми даємо знак суспільству, що суд – це те місце, де вирішуються подібні конфлікти, де вони вирішуються ефективно, це те місце, де я можу знайти захист своїх прав. Таким чином, ми проводимо не тільки просвітницьку роботу, ми будуємо довіру між судом та людьми.»
Як просто пояснити що таке «дискримінація» та захистити від її проявів? В першу чергу детально розібратися з цим поняттям у різних вимірах. Вебінар підготовлений для суддів та представників/ць комунікаційних команд судів, а також буде цікавим та корисним громадським активістам/кам, медіа та усім, хто цікавиться цим явищем, адже, насправді, дискримінація стосується кожного.
 
Запис вебінару можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/wAWuJPLnQG4
 
Вебінар організовується ГО «Вектор прав людини», проєктом «Суд людською мовою» за підтримки БФ "Гендер Зед" та фонду "Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє" (EVZ)
 
 

Коментарі ()