«Прес-служби: час змін»: ГО «Вектор прав людини» публічно представила проекти документів, що регулюють діяльність прес-служб судів

27 березня в Києві відбувся круглий стіл «Прес-служби судів: час змін». ГО «Вектор прав людини» презентувала проекти Типового положення про прес-службу апеляційного суду та рекомендації змін у типову посадову інструкцію прес-секретаря суду. Це результат багаторічної роботи — десятків зустрічей із представниками судової влади, комунікаційних команд судів та всіма, хто зацікавлений у розвитку прес-служб; низки досліджень — медіавідкритість судів, опитування журналістів і журналісток щодо співпраці із судами та опитування співробітників та співробітниць комунікаційних команд судів та ґрунтовної аналітичної роботи над законодавством.
Положення визначає порядок утворення, структуру, основні завдання, функції та організацію роботи прес-служби апеляційного суду. Напрацьовані документи пропонують закріпи, прес-службу, як окремий самостійний структурний підрозділ апарату апеляційного суду, який діє на правах відділу (сектору).
«Ми пропонуємо закріпити загальні принципи, якими б керувалися прес-служби у своїй роботі. Длянапрацювання якісних документів, що регулюють діяльність того чи іншого державного органу дуже важливим є з’ясування потреб та очікувань сторін, чиї інтереси вони зачіпатимуть. Цього принципу наша команда дотримувалась під час розроблення документів, які регулюватимуть діяльність прес-служб судів. ГО «Вектор прав людини» на прикладі своєї діяльності демонструє можливість налагодження якісного діалогу суду, ЗМІ, національних та міжнародних громадських організацій, професійних спільнот, що дає позитивні результати», — відзначили директорка ГО «Вектор прав людини» Валерія Рибак.
  
Окремо було представлено публікацію «Нормативно-правова база, яка забезпечує гласність та відкритість судів в Україні», яку упорядкував член Правління ГО «Вектор прав людини» Назарій Боярський. У ній систематизовано законодавство, що відображає право на відкриті слухання в Україні та регулює взаємодію зі ЗМІ та громадою. Публікація стане у нагоді як співробітникам (-цям) судів, так і усім громадянам, що збираються відвідати суд..
Дискусію модерувала Анастасія Розлуцька, координаторка команди E-data, головна редакторка журналу «Mind lab». Представили документи директорка ГО «Вектор прав людини» Валерія Рибак та член Правління Назарій Боярський. До дискусії долучилися експерт та правник Тарас Гук та Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ.
  
Ознайомитися та подати свої рекомендації можна до 22 квітня  через онлайн доступ до документів у режимі рецензування.
  • ПРОЕКТ ТИПОВОЇ ПОСАДОВОЇ ІНСТРУКЦІЇ головного спеціаліста зі забезпечення зв’язків із засобами масової інформації (прес-секретаря) апеляційного суду — goo.gl/MDofvp
  • ПРОЕКТ ТИПОВОГО ПОЛОЖЕННЯ про прес-службу апеляційного суду — goo.gl/sRsPGq
Захід організовано ГО «Вектор прав людини» в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства в забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ГО «Вектор прав людини», жодною мірою не відображають офіційної позиції донорів.

Коментарі ()