Практичне заняття для студентів з використанням відео трансляції судового засідання, здійсненої технічними засобами суду в КНУ ім. Т. Шевченка 20.04.2018

Практика перегляду і коментування відео трансляції реального судового засідання продовжує ширитися київськими університетами. У КНУ ім. Т. Шевченка таке заняття стало можливим 20.04.2018  завдяки Дмитру Кухнюку, к.ю.н., доценту кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури, який і взявся за його організацію на своїй кафедрі. На занятті була присутня директорка ГО «Вектор прав людини», керівниця проекту «Суд людською мовою» Валерія Рибак, яка розповіла про діяльність організації та пояснила, чому трансляція судових засідань технічними засобами є важливою не тільки для громадськості, а й в освітній сфері.
Таким чином, у рамках спецкурсу «Проблеми здійснення адвокатом захисту і представництва в кримінальному провадженні» студентки і студенти маґістратури і бакалаврату переглянули відео реальних засідань, що слухались у судах. А саме засідання у справах щодо екс-командира «Беркуту» Віктора Шаповалова і бізнесмена Геннадія Корбана. Навчаючись чи плануючи навчатись за спеціальністю «Адвокатура», студенти звісно ж, зосередили свою увагу на виступах захисників, аналізуючи їхню тактику та стиль комунікації.
За допомогою відео студенти змогли визначити стадію судового процесу, чи передбачено нею вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути алгоритми дій, якщо вони вважають, що є порушення з боку суду, учасників процесу. Учасники заняття порівняли відеотрансляції, здійснені технічними засобами суду та відвідувачами судових засідань.
Значну частину заняття присвятили також обговоренню нюансів правил адвокатської етики та професійної юридичної термінології. Приміром, адвокат під час судового засідання – це адвокат чи захисник? Чи завжди представник повинен дотримуватися пріоритетності інтересів свого клієнта? Що таке токсична комунікація? Та ін.
Так, й завдання для домашнього опрацювання студентів стають цікавішими, серед них: переглянути фільм «Свідок обвинувачення» (1957 р.) та порівняти з Українськими реаліями, обрати відео трансляції судового засідання, здійсненої технічними засобами суду з найбільш контроверсійними моментами для аналізу на наступному занятті.
Такий формат заняття  надихнув викладача на урізноманітнення навчального процесу ще й візитом до Верховного Суду. А наступне заняття в КНУ запланували на п’ятницю 27.04.2018, а вибір цікавого судового засідання взяли на себе студенти.
Усі трансляції судових засідань технічними засобами судів можна знайти на You Tube – каналі «Судова влада України» за цим посиланням. А коментарі «Суд людською мовою» можете знайти за цим лінком.
 
Громадська організація «Вектор прав людини» спільно з викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету права НАН України, Академії адвокатури України розробляє та апробовує методологію використання трансляцій судових засідань технічними засобами судів як навчального інструменту для студентів правничих професій в рамках проекту «Суд людською мовою»: коментування судових процесів, що транслюються технічними засобами судів, як інноваційний інструмент забезпечення права на відкриті слухання та принципу гласності судових процесів» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Нове правосуддя».
 

Коментарі ()