Круглий стіл «Судові справи щодо збройного конфлікту на сході України: висвітлення та вплив ставлення громадськості до судової гілки влади»

Запрошуємо на презентацію звіту за результатами дослідження, проведеного ГО «Вектор прав людини» та партнерами в межах проєкту «Моніторинг впливу висвітлення судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, на ставлення громадськості до судової гілки влади». що відбудеться 24 лютого о 14:00. Орієнтовна тривалість — 2 години.
 
Для участі у презентації, будь ласка, зареєструйтесь до 23 лютого включноза посиланням: forms.gle/BPgsxFzBf28q6RTq8Посилання для входу буде надіслано на мейл, зазначений під час реєстрації.
 
Висвітлення здійснення судочинства—  важливий елемент підтримки довіри суспільства до судової влади та системи кримінальної юстиції. Саме тому у 2021-2022 роках було проведено дослідження, яке мало на меті дослідити взаємозв’язок між рівнем довіри до судів та висвітленням судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, аби покращити ставлення громадян до судової гілки влади.
 
Для досягнення цієї мети було проведено опитування громадської думки, фокус-групове дослідження, інтерв’ювання суддів, аналіз публікацій у медіа. Відповідно до  результатів цих досліджень сформульовано загальні висновки та рекомендації для державних органів та медіа. 
 
Звіт «Fiat iustitia! Вплив висвітлення судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, на ставлення громадськості до судової гілки влади» представлятимуть представники(-ці) авторського колективу:
 
  • Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини»,
  • Віталія Лебідь,  адвокатка, юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини,
  • Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини»,
  • Андрій Черноусов, провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД).
 
Перспективи подальшого впровадження рекомендацій буде обговорено з представниками(-цями) органів державної влади під час заходу. 
 
Слідкувати за оновленнями в Facebook можна у онлайн-події за посиланням: fb.me/e/25qlO6V43
Інформація про подію на сайті ГО «Вектор прав людини»: hrvector.org/podiyi/22-02-21-prezent-24
 
Запрошуємо також, ознайомитись з відеозаписами проведених в межах проєкту вебінарів:
  •  «Як судам зацікавити медіа висвітлювати справи щодо збройного конфлікту в Україні?» — youtu.be/ww6SckOeZfA
  • «Як висвітлювати здобутки органів прокуратури та досудового розслідування у справах щодо збройного конфлікту в Україні?» — youtu.be/kdWwD1Z9xZ0
  • «Як дотримуватись журналістських стандартів при висвітленні судових справ щодо збройного конфлікту в Україні?» — youtu.be/8J6EhasPwTs.
 
Захід організовано ГО «Вектор прав людини» у межах проєкту «Моніторинг впливу висвітлення судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, на ставлення громадськості до судової гілки влади», що реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.
 
Погляди, позиції, висновки та рекомендації, висловлені під час заходу, належать виключно спікерам та учасникам заходу й не обов’язково відображають погляди ООН та уряду Королівства Нідерландів.
 
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту: trialinsimplewords@gmail.com


Коментарі ()