Відкрита реєстрація на тренінг«Справа про дискримінацію 2.0: як діяти прес-службі на благо іміджу суду та суспільства»

Громадські організації «Вектор прав людини» та Центр «Соціальна дія» у партнерстві з  Радою суддів Україниоголошують набір учасників і учасниць дводенного тренінгу «Справа про дискримінацію 2.0: як діяти прес-службі на благо іміджу суду та суспільства», який відбудеться в Києві 5-6 грудня 2019 року.
На минулий тренінг, який відбувся 12-13 вересня цього року, ми отримали багато заявок. Тож, у зв'язку із великим інтересом до теми дискримінації, ми оголошуємо набір на аналогічний тренінг «Справа про дискримінацію 2.0: як діяти прес-службі на благо іміджу суду та суспільства». Як це було минулого разу, дивіться тут.
Справи про дискримінацію мають значний суспільний інтерес, адже дискримінація стосується кожного. Відмова в житлі через певну «прописку», неможливість отримати доступ до виборчої дільниці або аптеки через відсутність належного пристосування, обмеження входу для батьків з маленькими дітьми, або відмови в працевлаштуванні людям старшого віку — такі ситуації знайомі багатьом.
Саме тому висвітлення прес-службою суду справ про дискримінацію має значення для великої кількості людей, які стикаються з такими проблемами, і допоможе комунікаційникам_цям судів побудувати позитивний імідж суду як інституції, що стоїть на захисті прав людини. 
Учасники_ці тренінгу матимуть можливість:
  • зрозуміти, що таке дискримінація та як етично описувати справи дискримінації;
  • розробити інструменти для висвітлення справ про дискримінацію прес-службою суду;
  • дізнатися про кращі практики висвітлення судами справ про дискримінацію та поділитися власним досвідом;
  • в інтерактивній формі вдосконалити практичні навички висвітлення резонансних справ.
До участі запрошуються представники_ці комунікаційних команд судів, прес-секретарі_ки, судді-спікери_ки, керівники_ці апарату, голови судів та інші зацікавлені особи, що працюють у судовій системі. 
З учасниками_цями працюватиме команда експертів_ок:
Участь у навчанні — безкоштовна. Організатори заходу забезпечують приміщення для проведення заходу, роботу тренерів_ок, харчування, роздаткові матеріали для усіх учасників_ць. Учасникам_цям з інших міст компенсуються проживання та дорожні витрати (окрім проїзду власним авто, СВ-вагоном, люкс або І клас Інтерсіті та Інтерсіті+). 
Учасники_ці тренінгу отримають сертифікати, що підтверджують їхню участь. 
Для участі у тренінгу заповніть анкету за forms.gle/xpUWFex1J1XvmHws8до 10 листопада 2019 року. У зв'язкуіз значним попитом на тренінг та обмеженою кількістю місць, організатори пропонують бажаючим взяти участь виконати невелике творче завдання. Тим, хто зробить запропоноване завдання, буде надано пріоритет при відборі. 
Завдання.
Напишіть, будь ласка, відповідь на одне з запропонованих 5 питань у формі замітки на сайт або посту у соціальній мережі або короткого відео. Будь ласка, не забудьте навести приклади для ілюстрації. Зверніть увагу, що дані матеріали не потрібно оприлюднювати до тренінгу. 
  1. Що у вашому розумінні означає поняття «доступність»? Як її забезпечити?
  2. Які відомі вам справи про дискримінацію набули резонансу останнім часом? Як ви думаєте, чому?
  3. Чому суду важливо співпрацювати із громадськими організаціями та ініціативами?
  4. Що таке дискримінація?
  5. Чому саме суд є ефективним способом захисту від дискримінації?
Виконане завдання слід надсилати на електронну скриньку trialinsimplewords@gmail.com після заповнення реєстраційної форми із темою листа «Справа про дискримінацію» та зазначенням ваших прізвища та імені.
За більш детальною інформацією можна звертатися на електронну адресу trialinsimplewords@gmail.com або за номером телефону +38 098 550 65 99 (Ксенія).
Тренінг проводиться за підтримки Sigrid Rausing Trust та в межах проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» за підтримки програми МАТРА (Embassy of the Netherlands in Ukraine).
Конспект з нашого минулого тренінгу можете знайти у нашому телеграм-каналі — t.me/HumanRightsVector
Як проходив тренінг, ми показували у фотографіях в Інстаграм -www.instagram.com/humanrightsvector/


Для довідки:
ГО «Вектор прав людини»― правозахисна організація. Головна мета ― реалізація та захист основоположних прав та свобод людини. У своїй діяльності ГО «Вектор прав людини» керується на практичне виконання норм та принципів викладених у міжнародних документах, що ратифіковані Україною, а також усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод. 
Детальніше про ГО «Вектор прав людини» за посиланнями: 
Проект «Суд людською мовою»створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого кола населення. Ініціатива об’єднує громадських активістів, IT-спеціалістів і професійних юристів. 
Детальніше про «Суд людською мовою» за посиланнями: 
Центр «Соціальна Дія» — громадська організація, яка розробляє та просуває зміни заради рівних прав для кожного в Україні.  Діяльність включає адвокацію створення комплексної ефективної системи захисту від дискримінації, підвищення обізнаності людей про механізми захисту і протидії дискримінації, а також просування ідей рівності і різноманіття в суспільстві. В рамках платформи освіти заради рівності ЦСД пропонує навчання різних цільових груп за індивідуальними програмами з профільних тем (деталі — socialaction.org.ua/trening). 
Кампанія проти дискримінаціїмає на меті підвищення обізнаності суспільства про проблему дискримінації та шляхи її подолання. Ми розказуємо і показуємо, що таке дискримінація, як вона стосується кожного і що робити, коли ви зіштовхнулися з цим ганебним явищем. Центр «Соціальна Дія» реалізує інформаційну кампанію проти дискримінації, яка була створена Коаліцією з протидії дискримінації в Україні наприкінці 2014 року. 

Коментарі ()