Школа адвокації для громадських лідерів в Україні та Сакартвело

Школа адвокації для громадських лідерів в Україні та Сакартвело – це спільнота прихильників(-ць) та активістів(-ок), які переслідують єдину мету, розгорнувши адвокаційну кампанію, щоб розвіяти міфи та страхи щодо громадянського суспільства, а також підвищити рівень поінформованості громадськості про роботу правозахисників(-ць) та неурядових організацій. Заняття Школи адвокації включили теоретичні відомості з предмету, практичні частини, де були представлені тренінгові технології, завдання для самостійної роботи та менторство експертів(-ок) курсу.
 
До участі у Школі адвокації подалося 268 учасників(-ць) з України та Сакартвело, серед яких: лідери(-ки) думок в університетах, школах, релігійних та етнічних громадах, інфлюенсери(-ки), представники(-ці) громадянського суспільства, публічні спікери(-ки). Кількість місць для участі у Школі обмежена, тому було вирішено додати активності для всіх зареєстрованих учасників(-ць), щоб якомога більше людей могли взяти участь.
 
Поки учасники та учасниці Школи адвокації втілюють в життя свої ідеї та напрацювання, пропонуємо обговорити активності, які відбулися під час теоретичної та практичної частин Школи.
 
Заняття Школи розпочалися з додаткової лекції «Що таке «рашизм»: історія, інструменти, протидія» від Олександри Романцової, виконавчої директорки «Центру Громадянських Свобод». Цей матеріал ми залишаємо публічним, тому ознайомитися з лекцією ви можете за посиланням: https://youtu.be/ihFutZ8jlnI.
 
А вже першого жовтня Школа адвокації офіційно почала роботу запланованим курсом. Перший тренінг теоретичної частини Школи отримав назву «Цілі та вектори правозахисту» та провела його Олександра Романцова. Під час заходу пані Олександра заглибилася в історію прав людини та на прикладах обговорила з учасниками та учасницями поняття свободи, рівності, справедливості та людської гідності.
 
«Цінним є великий досвід практичної роботи і участі пані Олександри у правозахисній діяльності», поділилася враженнями після тренінгу Юлія, учасниця Школи адвокації.
 
Детальніше про захід у нас на сайтіhttps://hrvector.org/podiyi/23-10-13-school
 
Другий тренінг відбувся 9 жовтня з тренеркою Саломе Мезурнішвілі, засновницею та головою Фонду розвитку прав людини, членкинею Комітету з прав людини та міжнародного права асоціації адвокатів Сакартвело, а також досвідченою та відданою своїй справі спеціалісткою неурядового сектору. Пані Саломе говорила з учасниками(-цями) на тему «Міфи та факти про права людини і роботу неприбуткових організацій». Тренерка поділилася досвідом роботи громадських організацій в суспільстві Сакартвело, також поговорили про норми міжнародних документів та їх застосування щодо здійснення правозахисної діяльності.
 
«Весь викладений матеріал має теоретичну та практичну цінність, викладено чітко та зрозуміло, дуже цінні власні досвіди», підсумував Павло, учасник Школи адвокації.
 
Детальніше про захід у нас на сайтіhttps://hrvector.org/podiyi/23-10-13-school
 
Заключний тренінг теоретичної частини Школи адвокації відбувся 17 жовтня. З тренеркою Кеті Бахтадзе, досвідченою юристкою та захисницею прав жінок з великим досвідом роботи в сфері громадських організацій, учасники та учасниці працювали над темою «Роль громадянського суспільства в євроінтеграційних процесах». Пані Кеті не лише поділилася  досвідом Сакартвело у сфері євроінтеграції, також обговорили неурядові організації, їх види, сфери впливу та деталі діяльності. Темою для обговорення також став Європейський Союз та його відмінності від Східного партнерства. Деталізовано розглянули CSO Meter, за допомогою якого здійснюється моніторинг та підтримка покращення середовища, в якому працюють організації громадянського суспільства в країнах Східного партнерства. Тренерка додала практичні активності, де учасники(-ці) працювали в групах та створювали власну громадську організацію, розробивши стратегію розвитку за векторами, які були запропоновані тренеркою.
 
«Досвідчена тренерка, яка доступно донесла велику кількість матеріалу за короткий проміжок часу. Корисною була робота в групах, яка дозволила закріпити теоретичні знання на практиці», Катерина поділилася досвідом участі у заході Школи адвокації.
 
Детальніше про захід у нас на сайтіhttps://hrvector.org/podiyi/23-10-13-school
 
24 жовтня розпочалася практична частина Школи адвокації. Темою заходу стала«Адвокація та способи роботи з наративами» з Мариною Говорухіною, експерткою в сфері стратегічних комунікацій з понад 10-річним досвідом. Захід був насичений інтерактивами та активним спілкуванням тренерки з учасниками та учасницями. Під час тренінгу тренерка зупинилася на визначенні цільової аудиторії кампанії, способах роботи з цільовою аудиторією та  визначенні потреб аудиторії спираючись на звички та особисті переваги групи. Поговорили про те, яким чином краще сформулювати ставлення певної цільової аудиторії до питання, якому організації це ставлення необхідне.
 
«Дуже цінні практичні кейси, проблеми комунікації для усвідомлення своїх майбутніх дій», учасниця тренінгу Наталя.
 
Детальніше про захід у нас на сайті https://hrvector.org/podiyi/23-11-02-02.11.2023
 
Тренерка Марина Говорухіна продовжила роботу та темою наступного заходу було обрано «Адвокація в соціальних мережах», який відбувся 31 жовтня. Під час тренінгу учасники та учасниці отримали рекомендації від тренерки щодо розвитку соціальних мереж власних організацій, створенню інформаційних кампаній та багато іншого. Також, під час заходу детально розібрали приклади кампаній як громадських організацій, так і рекламні кампаніїї відомих брендів, запропоновані тренеркою. Звернули увагу на аспекти, які можуть бути корисними у реалізації власних кампаній, також обговорили помилки, яких можна допуститися.
 
«Все дуже сподобалося, методика проведення, практичні навички, які надала тренерка, методика проведення самого тренінгу, відношення до нас. Дякую!» підсумував Євген, учасник Школи адвокації.
 
Детальніше про захід у нас на сайті https://hrvector.org/podiyi/23-11-02-02.11.2023
 
14 листопада відбувся заключний тренінг практичної частини Школи адвокації для громадських лідерів в Україні та Сакартвело. З тренером Торніке Мандарія, журналістом Грузинської служби Радіо Свобода, працювали над темою «Мультимедійні інструменти в проведенні адвокаційної кампанії». Тренер на прикладі міжнародних кампаній, активістів Сакартвело, показав як діють кампанії в площині кожного окремого суспільства та як варто розширити аудиторію і привернути увагу до необхідних питань. Під час тренінгу Пан Торніке продемонстрував роботу з різними форматами контенту: відео, фото, текстами, обговорив з учасниками(-цями) як вони можуть ставати «вірусними», що може допомогти бути успішним конкретному матеріалу і цілій кампанії, надав рекомендації для подальшого використання.
 
«Обмін досвідом людей з різних країн — це найкраща оцінка в добробуті всіх громадян різних країн. Толерантність, повага, розвиток особистості та суспільства — це гасло я почула у всіх лекторів, дякую», про участь у заходах Школи адвокації Зіна.
 
Детальніше про захід у нас на сайті https://hrvector.org/podiyi/23-12-11-14.11.23
 
Після завершення теоретичної та практичної частин Школи адвокації учасники та учасниці перейшли до проведення підсумкових заходів у своїх громадах. Ми вже отримуємо перші описи з результатами цих заходів, якими із задоволенням поділимося у наступних публікаціях.
 
Онлайн-школа проводиться ГО «Вектор прав людини» (Україна) у партнерстві з ГО «Світ толерантності» (Сакартвело) в межах проєкту «Роль правозахисників)-ць) у євроінтеграції України та Сакартвело» за підтримкиHuman Rights House Foundation та фінансується Європейським Союзом.

Коментарі ()