Вперше проведено тренінг-моделювання для усіх залучених сторін до розслідування, розгляду та висвітлення справ, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні

Чи ПОТРІБНА у судових справах, пов’язаних із збройним конфліктом в Україні, КОМУНІКАЦІЯ судів, прокуратури, слідчих органів Національної поліції України, Служби безпеки України, медіа, громадських організацій, адвокатської спільноти? ТАК.
Чи МОЖЛИВА така СПІЛЬНА КОМУНІКАЦІЯ І СПІВПРАЦЯ усіх згаданих органів, інституцій і спільнот?
Тренінг—моделювання «Комунікація судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні» показує, що Є УСІ ШАНСИ.
Захід проведено ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійною ініціативою за права людини в межах проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості»  9-10 серпня 2021 року у м. Києві, приміщенні наших постійних партнерів Академії адвокатури України. Сам проєкт є гарним прикладом співпраці державних органів і громадянського суспільства, адже його ідею підтримали Рада суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора України з нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та Координаційний центр з надання правової допомоги.
 
Учасники(-ці) представляли місцеві та апеляційні суди, прокуратуру Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Тренінговий центр прокурорів України, слідчі управління головних обласних управлінь Національної поліції, Службу безпеки України, Уповноваженого ВРУ з прав людини, Координаційний центр з надання правової допомоги, адвокатські об’єднання, громадські організації, заклади вищої освіти, медіа у 10 областях України та м. Києві.
Два дні тривали палкі дискусії та конструктивні обговорення того, як здійснювати комунікаційну діяльність під час досудового слідства, судового розгляду та як співпрацювати в цьому напрямку. Тренери(-ки) допомогли краще розібратись з особливостями кваліфікації та розслідування злочинів, пов’язаних із збройним конфліктом, основами комунікаційної діяльності в контексті збройного конфлікту, створили простір та умови для напрацювання спільних ідей співпраці та пошуку їх реалізації.
Тренери(-ки), експерти(-ки), партнери(-ки) заходу:
 
Валерія Рибак, правозахисниця, директорка ГО «Вектор прав людини». Експертка та тренерка з судового моніторингу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. Розробниця механізму судових трансляцій технічними засобами судів, авторка низки досліджень на тематику комунікаційної діяльності судової влади.
Назарій Боярський, правозахисник, член правління ГО «Вектор прав людини». Незалежний експерт Східно-Європейської Мережі громадянської освіти, член тренерського пулу Молодіжного департаменту Ради Європи. Автор низки досліджень на тематику комунікаційної діяльності судової влади.
Олег Мартиненко, керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини, директор ГО «Центр досліджень правоохоронної діяльності».
Максим Тимочко, адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини, член комітету Національної асоціації адвокатів з міжнародного права, партнер Адвокатського об’єднання «Амбрела».
Ольга Решетилова, журналістка, правозахисниця, координаторка Медійної ініціативи за права людини.
Марія Томак, журналістка, правозахисниця, координаторка Медійної ініціативи за права людини.
Анастасія Розлуцька, фахівчиня з комунікацій, кандидатка політичних наук, директорка з комунікацій та маркетингу компанії «Архідата». Була головною спеціалісткою у пресслужбі Міністерства освіти і науки. Також працювала керівницею гарячої лінії “Допомога” для людей постраждалих під час війни на сході, була координаторкою проекту “Є-data” та головною редакторкою журналу про відкриті дані “Mind lab”.
Сергій Гончаренко, кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України, заслужений юрист України. Має ряд наукових праць з кримінального права, процесу, проблем адвокатури, міжнародного захисту прав людини. У 2011–2012 рр. та з 2014 р. – суддя ad hoc Європейського суду з прав людини.
 
Про те як просувається проєкт, як втілюються у життя напрацьовані ідеї під час тренінгу ми інформуватимемо вас онлайн:
 
Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»та проєкту ПРООН«Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
 

Коментарі ()