Відбудеться експертне обговорення за темою «Правосуддя як складова розбудови миру: в пошуках ефективної моделі для України».

Збройний конфлікт на території України є одним з наймасштабніших за часів новітньої історії світу та ризикує стати одним з найтриваліших. Зусилля, спрямовані на його врегулювання, хоч і приносять певні результати, все ще потребують значних доопрацювань. Зокрема, аспект правосуддя як один із ключових у процесі розбудови миру наразі не є пріоритетом у дискусіях щодо вдосконалення інструментів відновлення миру. Однак ігнорування цього питання сприяє поширенню безкарності за найтяжчі злочини, а також ускладнює можливість відновлення справедливості та притягнення винних до відповідальності.
 
Українська правова консультативна група за підтримки програми МАТРА посольства Нідерландів спільно з Міжнародним фондом “Відродження” запрошує Вас взяти участь у експертному обговоренні за темою «Правосуддя як складова розбудови миру: в пошуках ефективної моделі для України».
 
???? Під час заходу за участі провідних національних та міжнародних експертів у сфері міжнародного правосуддя,  ми пропонуємо поглянути на  правосуддя за найтяжчі злочини як на невід’ємний  елемент врегулювання збройного конфлікту та досягнення сталого миру в Україні; проаналізувати існуючі види механізмів з притягнення до відповідальності та роль міжнародної спільноти у створенні ефективної моделі правосуддя щодо найтяжчих злочинів в Україні.
 
В контексті необхідності забезпечення правосуддя для України, ми також розкриємо такі питання:
 
✅ боротьба з безкарністю за найтяжчі злочини в умовах спроможності національної системи правосуддя України;
✅ роль міжнародної спільноти та перспективи застосування міжнародних механізмів відновлення справедливості в Україні.
 
До  дискусії також запрошені, представники Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (онлайн), правоохоронних органів України, Верховного суду, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, народні депутати та представники громадських організацій. Захід транслюватиметься онлайн українською та англійською мовами.
 
Дата: 08 липня 2021 рокуЧас: 10:00 – 14.00
 
Ви також можете ознайомитись з програмою заходу та переліком запрошених спікерів за цим посиланням: https://bit.ly/3y7mh3j
✏️ Щоб долучитись до заходу та отримати посилання на онлайн-трансляцію реєструйтесь тут (дедлайн — 06.07): https://forms.gle/1adCdEMXAQxDS3ji7

Коментарі ()