Пост-реліз за результатами вебінару «Воєнні злочини: як не загубитися в поняттях і відслідковувати справи»

6 років в Україні діє механізм трансляцій судових засідань технічними засобами судів! Саме у день, коли спільними зусиллями судової влади і громадськості була організована така перша трансляція, 03 червня, ГО «Вектор прав людини» спільно з партнерами провели вебінар «Воєнні злочини: як не загубитися в поняттях і відслідковувати справи».
 
Із записом вебінару ви можете ознайомитись за посиланням: https://youtu.be/gMTzJDyshwQ
 
Судові трансляції – важливий механізм захисту права на справедливий суд, який допомагає медіа, судам, правоохоронним органам і громадським організаціям висвітлювати судові справи, пов’язані зі збройним конфліктом в Україні. Він дає можливість забезпечити право на правду і дізнатись що насправді відбувається в ході воєнних дій і яким чином забезпечується правосуддя у таких справах.
 
Під час заходу директоркою ГО «Вектор прав людини» Валерією Рибак та членом правління Організації Назарієм Боярським було висвітлено основні етапи розвитку механізму транслювання судових засідань технічними засобами судів, його нормативне регулювання, які можливості надає цей механізм для висвітлення судових справ, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні та безпосередню участь ГО « Вектор прав людини» у його розвитку (детальніше ви можете ознайомитися з даною інформацією за допомогою спеціальної інфографіки на нашому сайті http://hrvector.org/publikacziyi/20-07-02-transl-5 та публікації на цю тему http://hrvector.org/publikacziyi/18-06-11-translaweffect).
 
Як ініціювати судові трансляції розповів адвокат, судовий коментатор проєкту  «Суд людською мовою» Віктор Пальнюк, та зазначив про нюанси звернення до суду з проханням транслювати судове засідання (дивіться також відеоролик проєкту «Доступно про суд: пояснюють судді» з коментарями судді — https://bit.ly/3uOFSn3).
 
Також модератором заходу, у ролі якого був Назарій Боярський, та Валерією Рибак було підсумовано переваги трансляцій, що стосуються спеціалістів різних галузей: медіа, юристів-фахівців, викладачів і навіть студентства, наприклад у напрямку інтегрування механізму трансляцій у вивчення права.
 
Неймовірно деталізованим та цікавим був виступ Максима Тимочко, адвоката Української Гельсінської спілки з прав людини про  поняття воєнних злочинів та відмежування їх від військових злочинів, злочинів проти національної безпеки, злочину агресії та злочинів проти людяності. Спікер розповів про зв’язок національного кримінального права з міжнародним гуманітарним правом та його серйозні порушення. Це допоможе не загубитися в поняттях і якісно висвітлювати судові справи, пов’язані зі збройним конфліктом.
 
 
Захід об’єднав представників(-ць) медіаспільноти, викладачів(-ок), адвокатів(-ок), працівників(-ць) суду, прокуратури.
 
 
Дуже вдячні всім, кого змогли зацікавити такою важливою темою і хто зміг бути присутнім на заході. Спільними зусиллями захищатимемо права людини в Україні!
 
Вебінар організовано ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійною ініціативою за права людинив межах проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості». Ідею проєкту підтримали Рада суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора Україниз нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, Представництво Президента України в Автономній Республіці Кримта Координаційний центр з надання правової допомоги.
Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»та проєкту ПРООН«Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Коментарі ()