Судові справи щодо війни: чому їх важливо пояснювати суспільству? Онлайн-обговорення дослідження “Право на правду. Висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні”. Частина 2

 
ГО “Вектор прав людини” спільно з Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) запрошують на другу частину обговорення публічності та висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні, що відбудеться 2 квітня2021року в онлайн-форматі. Початок заходу об 11:00, орієнтовна тривалість 2 години.
 
У лютому ми провели першу частину дискусії, під час якої представники та представниці медіа розповіли про своє бачення того, чому українські ЗМІ так мало висвітлюють судові процеси, пов’язані зі збройним конфліктом в Україні. Журналістки та продюсер, залучені до дискусії, говорили про потребу у великих ресурсах для повноцінного висвітлення таких судових процесів, про необхідність відповідної підготовки медійників(-ць), проте також наголошували і на важливості комунікації з боку судів та правоохоронних органів.
 
Що ж, цього разу ми надаємо мікрофон суддям та представницям(-кам) судової влади. 2 квітня вони озвучать свою думку про те, що які проблеми існують у висвітленні судових процесів щодо війни в українських медіа, яких помилок найчастіше припускаються журналістки та журналісти,  до чого саме варто привертати увагу суспільства та які є шляхи взаємодії комунікаційних команд судів із ЗМІ та громадськістю?
 
Дискусія відбудеться за мотивами аналітичного дослідження “Право на правду. Висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні”, підготовленого у 2020 році Медійною ініціативою за права людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
 
У якості спікерів(-ок) до обговорення запрошені:
 
Дар’я Свиридова, перша заступниця Представника Президента України в АР Крим; співавторка звіту «Право на правду…»;
Сергій Буров, директор Освітнього дому прав людини в Чернігові, співавтор звіту «Право на правду…»;
Олег Ткачук, суддя Верховного Суду України;
Світлана Хмельова, суддя-спікерка Красноармійського міськрайонного суду Донецької області;
Віталій Мартинюк, суддя Новоайдарського районного суду Луганської області;
Ольга Какауліна, речниця Ради суддів України,
 
а також журналіст(-ки), редактор(-ки), блогер(-ки), які працюють із темою збройного конфлікту, представники та представниці судів, прокуратури і слідчих органів. 
 
Модераторка зустрічі — Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи про права людини.
 
Запрошуємо вас долучитися, заповнивши реєстраційну форму до 1 квітнявключно: cutt.ly/Cx0vbXt  А також долучитись до Facebook-події: fb.me/e/1d9ZC8rhQ 
 
З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту: trialinsimplewords@gmail.com
Захід проводиться ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійною ініціативою за права людини в межах проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості». Ідею проєкту підтримали Рада суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора Україниз нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовахзбройного конфлікту в Україні, Представництво Президента України в Автономній Республіці Кримта Координаційний центр з надання правової допомоги.
Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»та проєкту ПРООН«Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Коментарі ()